Sinema

İzledikten Sonra Seyahate Çıkmak İsteyeceğiniz En İyi 10 Doğa Filmi 2024

İzledikten Sonra Seyahate Çıkmak İsteyeceğiniz En İyi 10 Doğa Filmi 2024. Doğa hakkındaki bu 10 film, sizi alıp uzak yerlere yerlere götürecek. Fotoğrafik süreçlerden gezegene, küresel ısınmanın bilimsel incelemelerine kadar uzanıyorlar ve içinde bazı şaşırtıcı gerçekler ve harika çekimler var.

1- Penguenler Yürüyüşü (2005)

Bu National Geographic filmi, bir penguen olmanın ve gezegendeki en zorlu ortamlardan birinde yaşamanın en doğru açıklamalarından biri olmayı vaat ediyor . Morgan Freeman, izleyicilere tasvir edilen çeşitli etkinlikler boyunca rehberlik etmenin inanılmaz sesiyle, herkesin kalbini doğal dünyaya, özellikle de penguenlere sevgi ve şefkatle dolduracak.


2- Vahşi (2007)

Ustalıkla Sean Penn tarafından yönetilen bu film , Emory Üniversitesi’nden mezun olan başarılı ve karlı bir kariyer peşinde koşmaya karar vermeyen ve ailesinin servetini geri çeviren Christopher McCandless’in gerçek hikayesini anlatıyor . Sadaka için gereken her şeyi bağışlar, sonra doğaya gider ve hayatta kalmak için elinden gelenin en iyisini yapar. Manzara kesinlikle harika olmasına rağmen, filmin sonundaki mesaj, sonun kendisi gibi son derece ayıltıcı. Altta yatan diyalektik, toplum ve doğa arasındaki bir mücadeledir ve herkesin materyalizm ve felsefe fikirleri hakkında düşünmesini sağlar.


3- Uygunsuz Bir Gerçek (2006)

Davis Guggenheim tarafından yönetilen Uygunsuz Bir Hakikat , eski Amerikan Başkan Yardımcısı Al Gore’un yaşam ve kariyerini takip ederek çevresel konulara olan tutkusuna ve Dünya’nın mevcut koşulları hakkında gerçekleri nasıl yaymaya çalıştığına odaklanıyor. Filmin merkezinde gezegeni yok edip etmediğimiz sorusu yatıyor ve film küresel ısınma konusu hakkında bilinci arttırmak için diğerlerinden daha fazlasını yaptı.


4- Koyaanisqatsi (1982)

Hiçbir rivayet olmaksızın Koyaanisqatsi , doğayı ve medeniyeti birbiriyle birlikte gösteren bir filmdir; onları tamamen şaşırtıcı, bazen dehşet verici yollarla zıtlaştırıyor. Başlık, Opi Hindistan’ın “dengesiz yaşam” kelimesinden geliyor ve modern dünyanın ve teknolojinin çevreye ve üstün güzelliklerine karşı savaş yürüttüğünü gösteriyor. Filmin öne sürdüğü iki gerçek, ayrılmaz bir şekilde bağlantılıdır; doğa, teknolojinin beslendiği kaynaklara indirgenmiştir. Böylece film sonuçta insanın potansiyel yıkıcılığının bir tür kınamasıdır.


5- Vahşi (2014)

Cheryl Strayed’in anıları : Wild: Lost’tan Found on the Pacific Crest Trail’de bulunan bu Amerikan biyografik filmi, kendini keşfetme ve iyileştirme yolculuğuna başlayan yakın zamanda boşanmış bir kadının yürüyüşünü anlatıyor. İlham verici nitelikleri ile Wild , düşünmek için bolca gelir ve doğaya gerçek bir sevgi ve bağlantıyı çağrıştıran iyileştirici, ilişkilendirilebilir tarzı ile dikkat çeker.


6- Yukarıdan Alpler: Zirve Senfonisi (2013)

Havadan çekim ve fotoğrafçılıkta yepyeni teknolojileri kullanan bu çığır açan belgesel izleyicileri yükselen buzulların, kayak alanlarının ve Alplerin zirvelerinin üstüne çıkarıyor. Uber keskin Cineflex ile çekilen, en iyi yüksek tanımlı olarak izlenir ve bölgenin en büyüleyici noktaları hakkında ciddi bilgiler içeren bir anlatımla birlikte gelir.


7- İyi Bir Yıl (2006)

Marion Cotillard ve Russell Crowe’un oynadığı A Good Year , Provence Provence bölgesinde geçen İngiliz romantik bir drama. Muhteşem manzaralar ve bu toprağın harika atmosferi ile bir arka plan olarak, bu parçanın hareketi büyülüyor ve büyülüyor ve sadece şehir hayatının koşuşturmacasını geride bırakmanızı isteyebilir.


8- Dünyanın Sonundaki Karşılaşmalar (2007)

Ödüllü Yönetmen Alman film yapımcısı Werner Herzog , Encounters at the End of the World Antarktika’ya yönetmenin seferi sonucudur. McMurdo İstasyonu yakınındaki macerasını ve orada tanıştığı insanların tüm hikayelerini anlatıyor. Aslında bir belgesel film, herhangi bir seyirci buzlu dağların yüce güzelliği ve içinde bulunduğu ortamların mükemmelliği ile büyüleneceksiniz.


9- Plaj (2000)

Leonardo DiCaprio’nun başrol oyuncusu olarak oynadığı The Beach , Tayland’a gitmeye ve tenha bir cennet olduğuna inanılan gizemli bir adayı keşfetmeye karar veren Amerikalı bir backpacker’ın hikayesidir. Bangkok’ta ve Ko Phi Phi Lee’nin orman örtülü, beyaz kumlu plajlarında çekilen bu bölge, Güneydoğu Asya’nın karakterine – bölgenin başkentlerinin dizginsiz hedonizminden plajlarının dizginsiz güzelliklerine kadar iyi bir giriş.


10- Dünyanın Tuzu (2014)

Bu harika belgesel , doğa ve ürünleriyle uğraşırken hem gezegenimizin güzelliğinin hem de insanın canavarlığının bir açıklamasıdır. Bu, 40 yıl boyunca dört kıta da seyahat eden ve son tarihi olayların bir dizi doğal ortamda bıraktığı izleri takip eden fotoğrafçı Sebastião Salgado’nun çabalarının sonucudur. Basitçe söylemek gerekirse: kaçırılmaması gerekir.


👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu