Yaşam

Levmont Ne İşe Yarar? Levmont 5/10 Mg Günde Kaç Defa Kullanılır?

Levmont Ne İşe Yarar? Levmont 5/10 Mg Günde Kaç Defa Kullanılır? Sorularının yanıtlarını arayanlar için Levmont 5/10 mg tablet hakkında tüm bilinmesi gerekenleri bu makalemizde paylaştık. Levosetirizin alerji tedavisinde kullanılan bir antihistaminiktir. Levmont’un 15 yaşından küçük çocuklarda kullanımı önerilmez.

Levmont Ne İşe Yarar?

LEVMONT 5 mg levosetirizin dihidroklorür ve 10 mg montelukast içeren pembe, oblong, bikonveks, film kaplı iki katmanlı tabletlerdir. LEVMONT 30 ve 90 tablet içeren PA/Al/PVC-Alüminyum blister ambalajlarda piyasaya sunulmaktadır.

Levosetirizin alerji tedavisinde kullanılan bir antihistaminiktir. Antihistaminik ilaçlar histaminin etkisini yok eder, alerji belirtilerini ortadan kaldırır. Montelukast lökotrienler adı verilen maddeleri engelleyen bir lökotrien alıcısı antagonistidir.
Lökotrienleri engelleyerek astım belirtilerini iyileştirir ve alerjik nezleyi iyileştirir. LEVMONT alerjik rinit (burun iltihabı) ve alerjik rinitle birlikte olan astım tedavisinde ve semptomlarının giderilmesinde kullanılır.

LEVMONT, ayrıca, 15 yaş ve üzeri hastalarda antihistaminiklere dirençli, alerjinin yol açtığı bir deri hastalığının tedavisinde kullanılır.


Levmont 5/10 Mg Günde Kaç Defa Kullanılır?

Önerilen doz 15 yaş ve üzeri erişkinler için günde bir tablettir. Tedavi süresi konusunda, doktorunuz sizdeki alerjik rinitin tipini belirleyerek ne kadar süreyle LEVMONT almanız gerektiğine karar verecektir. Alerjinin yol açtığı bir deri hastalığı olan kronik idiyopatik ürtikerdeki tedavi süresi hastadan hastaya farklılık gösterebilir; bu nedenle doktorunuzun talimatlarına uymalısınız.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Levmont Yan Etkileri Nelerdir?

Aşağıdakilerden biri olursa, LEVMONT’u kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

  • Ağız, dil, yüz ve/veya boğazın şişmesi, nefes alma veya yutma güçlükleri (göğüs darlığı veya hırıltılı solunum), kurdeşen, ölümcül olabilen kan basıncında ani düşüşe neden olan bayılma veya şoku içeren alerjik reaksiyon
  • İstem dışı şiddetli kasılmalarla belirgin nöbet durumu
  • Grip benzeri hastalıklar, kol ve bacaklarda uyuşma, iğnelenme ve hissizlik, solunum bulgularının kötüleşmesi veya döküntü
  • Anormal karaciğer fonksiyonu
  • Karaciğer iltihabı (hepatit)
  • Çarpıntı
  • Nefes darlığı
  • Görme bozukluğu
  • Dakikadaki kalp atım sayısının normalin üstüne çıkması (taşikardi)

Levmont Kullanma Talimatı İçin Tıklayınız


İlginizi Çekebilir  👇

👉 Calpol Şurup Ne İşe Yarar? 

👉 Avil Şurup Ne İşe Yarar? 

👉 Oksabron Şurup Ne İşe Yarar? 

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu