Kimdir

Merve Seren Kimdir, Kaç Yaşında? Merve Seren Hayatı ve Biyografisi

son günlerde ismini daha fazla duyuran ünlü yazar Merve Seren Kimdir? tüm detaylar makalemizde...

Özellikle son günlerde Twitter‘da yaptığı paylaşımlar sonrası gündeme gelen ve Putin hakkında yazdığı yazılar sonrası merak konusu olan Merve Seren Kimdir? İstihbarat ve Güvenlik konusunda kitaplar yazan ünlü Yazar Merve Seren Evlendi haberleri bir ara gündeme gelmişti. Merve Seren En Sevilen ve En Çok Satan Kitapları da Bir çok kitapevinde satılmaktadır. Gelin birlikte Merve Seren Hakkında tüm detayları öğrenelim…

Merve Seren Kimdir, Nerelidir?

Haber Türk ve benzeri haber kanallarında sıklıkla yorumlarıyla karşımıza çıkan Merve Seren biyografisi ve özgeçmişi ile merak konusu oldu. Merve Seren Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimini, Başkent Üniversitesinde tamamlamıştır. Erasmus bursu ile Rheinische Friedrich- Wilhelms Universitat Bonn’da eğitim aldı.

Merve Seren Kara harp Okulu Uluslararası Güvenlik ve Terörizm bölümünde başlamış olduğu doktora çalışmalarını tez aşamasında Polis Akademisi Uluslararası Güvenlik Bölümüne geçiş yaparak tamamlamıştır.

Yurt dışında bir çok programa davet edildi ve iştirak etti. TBMM’de Parlamenter danışmanı olarak görev yaptı. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde savunma ve istihbarat konularında çalışmalarına devam etmektedir. Merve Seren ayrıca Milli Savunma Üniversitesinde misafir öğretim görevlisi olarak lisans ve yüksek lisans dersleri vermektedir.


Merve Seren Hayatı ve Biyografisi

Merve Seren, Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezundur.

Seren Yüksek lisans eğitimini, Başkent Üniversitesinde bitirdi.

Erasmus bursu ile Rheinische Friedrich- Wilhelms Universitat Bonn’da eğitim aldı.

Merve Seren Kara harp Okulu Uluslararası Güvenlik ve Terörizm bölümünde başlamış olduğu doktora çalışmalarını tez aşamasında Polis Akademisi Uluslararası Güvenlik Bölümüne geçiş yaparak bitirdi.

Dr. Seren, kendi uzmanlık alanı ve askeri konularda dışında bir çok programa davet edildi.

Merve Seren aynı zamanda TBMM’de Parlamenter danışmanı olarak görev yaptı.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde savunma ve istihbarat konularında çalışmalarına devam eden Merve Seren ayrıca Milli Savunma Üniversitesinde misafir öğretim görevlisi olarak lisans ve yüksek lisans dersleri de veriyor.

Seren, yer yer Habertürk ve benzeri kanallarda dünyanın çatışmalı bölgeleri ve Türkiye’nin güvenlikle ilgili konularında görüş beyan eder, ilginç düşünceleriyle dikkat çeker.

👉 Mete Yarar Kimdir, Nerelidir? Mete Yarar Hayatı ve Biyografisi


Medikal İstihbarat Konusunun Uyarıcısı

Merve Seren’in güvenlik alanında en dikkat çeken düşüncelerinden biri de koronavirüs döneminde sağlık alanında ortaya çıkan “medikal istihbarat” ile ilgiliydi.

Seren, “İngiltere, Rusya, İran gibi farklı ülkelerin de bu savaşlara katıldığı görülüyor. Medikal kapasitesi, bir ülkenin en önemli milli güç unsurlarından birisidir. Bu anlamda medikal istihbaratı da yine siz bu milli güç unsurlarına yapılan en önemli yatırımlardan birisi olarak görmekle sorumlusunuz diyebiliriz” demişti.

Nitekim Seren’in bu uyarılarından sonra Çin ile Avrupa, Rusya ve ABD arasında yaşanan aşı savaşları gündeme gelmişti. Ülkelerin birbirleri aleyhindeki kara propagandaları, birbirlerini aşılarını kötülemek için finansal kaynaklar ayırmaları yine haberlere konu olan durumlardı.

Türkiye’nin medikal istihbarat alanında da yatırımlar yaptığı, bu alandaki boşluğunu kısa süre içerisinde doldurduğu belirtiliyor. Yaşanan aşı savaşlarında şu ana kadar Türkiye’nin aleyhine geliştiği kaydedilen bir durum yok.

Twitter 👉 Merve Seren

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu