Kimdir

Mukadder Başeğmez Kimdir, Nerelidir? Mukadder Başeğmez Hayatı ve Biyografisi

Mukadder Başeğmez Kimdir, Nerelidir? Mukadder Başeğmez Hangi Partiden? Soruları merak edilen isimler arasında yer alıyor. 19. 20. ve 21. dönem İstanbul Milletvekili olan Başeğmez aynı zaman da İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesidir. İşte Mukadder Başeğmez Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenler.

Mukadder Başeğmez Kimdir, Nerelidir?

Mukadder Başeğmez, 1953 yılında Sivas‘ın Zara ilçesinde doğmuştur. 2023 yılı itibariyle 70 yaşındadır. Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olan Başeğmez, Fransızca, Arapça ve Farsça bilmektedir. Serbest ticaret ile uğraşan Başeğmez evli ve 4 çocuk babasıdır. .


Mukadder Başeğmez Hayatı ve Biyografisi

Mukadder Başeğmez, 20 Ekim 1991 (19. Dönem) ve 24 Aralık 1995 (20. Dönem) tarihlerinde yapılan genel seçimlerde Refah Partisi’nden, 18 Nisan 1999 (21. Dönem) tarihinde yapılan genel seçimlerde ise Fazilet . Partisi’nden İstanbul Milletvekili seçilmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Savunma Komisyonu Üyeliği, Dışişleri Komisyonu Üyeliği ve İnsan Hakları Komisyonu Üyeliği yapmıştır.

2017 yılında İyi Parti Genel Başkan Danışmanı olmuştur.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu