Sinema

Netflix’ in Yeni Dizisi Dahmer Konusu Nedir? Dahmer Filmi Konusu Gerçek mi? Seri Katil Jeffrey Dahmer Kimdir?

Netflix’ in Yeni Dizisi Dahmer Konusu Nedir? Sinemaseverler tarafından yakın takip edilen Netflix, yeni dizisi Dahmer son günlerde en çok konuşulan dizilerden oldu. Ses getiren Netflix Dizisi Dahmer Konusu Nedir? Dahmer Filmi Konusu Gerçek mi? merak edilmekte. Bir seri katil olan Jeffrey Dahmer‘in hayat hikayesinden esinlenen Netflix Dahmer 2022 IMDb de araştırılmakta.

Netflix’ in Yeni Dizisi Dahmer Konusu Nedir?

Dünyanın en kötü şöhretli seri katillerinden biri olan Jeffrey Dahmer, 1978 ile 1991 yılları arasında 17 kişiyi öldürdü. On yıldan fazla bir süredir nasıl fark edilmediği de ise bir muamma. Ünlü Amerikalı seri katili Evan Peters’ın oynadığı sekiz bölümlük drama dizisi, hikayeye Dahmer’ın bakış açısından bakıyor ve onun nasıl neredeyse en az 10 kez yakalandığını ama bir şekilde her zaman suçlarından kurtulmayı başardığını gösteriyor. Bu, büyük ölçüde beyaz ayrıcalığı ve polis başarısızlıklarından kaynaklanıyordu.

21 Eylül 2022 Çarşamba günü dünya çapında Netflix‘te yayınlanmaya başlayan Dahmer Dizisi, Netflix’te 10 bölümlük bir drama dizisi olarak adlandırıldı. eri katil Jeffrey Dahmer, her şeyi açıkça anlattığı röportajlarda dehşet verici suçlarını itiraf ediyor ve hastalıklı bir zihnin karanlığına ışık tutuyor.

👉 En İyi Dram Filmleri: Ağlatan En İyi 20 Dram Filmi


Seri Katil Jeffrey Dahmer Kimdir?

21 Mayıs 1960’ta Milwaukee, Wisconsin’de Lionel ve Joyce Dahmer’de doğan Jeffery, diğer çocuklar gibi büyüdü. Ailesi kısa sürede onun enerjik ruhunu kaybettiğini fark etti ve arkadaşları ile bağlantısı kesildi ve yalnız olmayı tercih etti. Lisedeyken, grup ve okul içi sporları yaptı ancak 14 yaşındayken cinayet ve nekrofili hakkında fanteziler kurmaya başladığını itiraf etti. Daha sonra askere gitti ve burada onurlu bir şekilde terhis oldu.

Dahmer, 1978 ve 1991 yılları arasında 17 erkek ve çocuğun öldürülmesinden sorumluydu. İğrenç cinayetleri arasında parçalanma, nekrofili ve yamyamlık vardı ve Dahmer daha sonra ‘Milwaukee Yamyam’ olarak tanındı. Ayrıca evinde ceset parçalarının korunduğu tespit edildi. Cinayetlerden önce Dahmer, genç bir çocuğu taciz etmek de dahil olmak üzere çeşitli vesilelerle tutuklandı. İlk cinayetini 1978’de liseden mezun olduktan sadece üç hafta sonra işledi. İkinci kurbanını 80’lerin sonlarında, orduda görev yaptıktan sonra öldürdü, 1991’de tutuklanmasına kadar yıllarca devam etti.

👉 Aksiyon Film Önerileri: Kesinlikle İzlenmesi Gereken En İyi 20 Aksiyon Filmi


Jeffrey Dahmer Ne Zaman Yakalandı?

Dahmer’in kurbanları, yaşları 14 ile 33 arasında değişen, ağırlıklı olarak Siyahi, Asyalı ve Latin kökenli erkeklerdi. Kurbanlarla gay barlar ve alışveriş merkezleri de dahil olmak üzere çeşitli yerlerde buluşurdu. Dahmer en sonunda kurbanlarından biri olan Tracy Edwards kaçtığında ve bileğinden sarkan bir çift kelepçeyle caddede koşarken bulunduğunda yakalandı. Polise, Dahmer’in onu öldürmeye çalıştığını ve yetkililerin dairesinde korunmuş vücut parçalarını bulmaya devam ettiğini söyledi.

Mahkemede, bir akıl sağlığı davası Dahmer’in yasal olarak aklı başında olduğunu tespit etti. 1992’de ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı – 957 yıl hapis cezasına eşit olan 15 müebbet hapis cezası verildi. Ayrıca daha sonra 16. müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Mahkemeye, “Hiçbir zaman özgürlük istemedim. Açıkçası kendim için ölüm istedim. Hasta ya da kötü ya da her ikisi de olduğumu biliyordum. Doktorlar bana hastalığımdan bahsetti ve şimdi biraz huzurum var. Ne kadar zarar verdiğimi biliyorum. O zavallı ailelere yaptıklarım için çok üzülüyorum.”

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Tünel (The Tunnel) Filminin Konusu Nedir? 

👉 BluTV’de İzlenecek En İyi Film Önerileri 

👉 En İyi Alman Filmleri: Gelmiş Geçmiş En İyi Alman Yapımı 20 Film

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu