Kimdir

Prof. Dr. Hamza Al Kimdir, Nerelidir? Hamza Al Hayatı ve Biyografisi

Prof. Dr. Hamza Al Kimdir, Nerelidir?. Resmi Gazetede yayımlanan ilana göre Sakarya Üniversitesi rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Hamza Al merak edilmekte. Sakarya Üniversitesi rektörlüğüne Prof. Dr. Hamza Al Kaç Yaşında? Son günlerde en çok merak edilenlerden biri olan Hamza Al Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Prof. Dr. Hamza Al Kimdir?

Sakarya Üniversitesi rektörlüğüne atandıktan sonra en çok merak edilen isimlerden olan Prof. Dr. Hamza Al Kimdir? araştırılmakta. 1968 Erzurum, Tortum doğumlu olan Prof. Dr. Hamza Al, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. 1993 yılında Sakarya Üniversitesi İİBF Kamu Yönetimi Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak akademik hayata başladı. Yüksek lisansını Uludağ Üniversitesi’nde, doktorasını Sakarya Üniversitesi’nde yaptı. 2002 yılında Yrd. Doçent, 2009 yılında Doçent, 2014 yılında Profesör oldu.

2011- 2012 yılları arasında Sakarya Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü’nü yürüttü. 2012-2013 yılları arasında bir yıllığına Amerika Birleşik Devletleri Penn State Üniversitesi’nde misafir öğretim üyesi olarak bulundu. 2014 yılında Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne dekan olarak atandı. 2014 yılında Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun danışmanlık görevine getirildi. 2015 yılında Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesine dekan atandı.

2018 yılında Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ın Yükseköğrenim Kalite Kurulu Başkanlığına atanması nedeni ile boşalan Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü için aday adayı oldu. Temmuz 2022 tarihinde Sakarya Üniversitesi Rektörlüğüne atandı.

👉 Prof. Dr. Akın Levent Kimdir, Nerelidir?


Hamza Al Hayatı ve Biyografisi

Hamza Al, Sakarya Üniversitesi’nin yeni rektörü Hamza Al, 1968 yılında Erzurum’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur. 1993 yılında Sakarya Üniversitesi İİBF Kamu Yönetimi Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak kariyerine başlamıştır. Uludağ Üniversitesi’nde yüksek lisans, Sakarya Üniversitesi’nde doktora yapmıştır. 2002 yılında yardımcı Doçent, 2009 Doçent ve 2014 yılında da Profesör olmuştur.

Prof. Dr. Hamza Al, 2011 – 2012 yılları arasında Sakarya Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü’nü yürütmüştür. 2014 yılında Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ne dekan olarak atanmıştır. Aynı yıl Sakarya Büyükşehir Belediye başkanı Zeki Toçoğlu’nun danışmanlık görevine getirilmiş ve 2015 yılında ise Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesine dekan olarak atanmıştır.

2018 yılında Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ın Yükseköğrenim Kalite Kurulu Başkanlığı’na atanması sebebiyle Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü için aday olmuştur.

9 Temmuz 2022 tarihli Resmi Gazete’de yer alan atama kararları doğrultusunda, Prof. Dr. Hamza Al Sakarya Üniversitesi rektörlüğüne atandı.

👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu