Öğrenci Gazetesi

Sabancı Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2022-2023

Sabancı Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2022-2023. Hacı Ömer Sabancı Vakfı önderliğinde Sabancı topluluğu tarafından 1999 yılında İstanbul-Tuzla’da kurulan Sabancı Üniversitesi lisans programında eğitim veren Dünya sıralamasında yer alan vakıf üniversitesidir. Peki Sabancı Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2022-2023 Ne Kadar? Gelin hep birlikte bu soruların yanıtlarını öğrenelim…

Sabancı Üniversitesi Eğitim Ücretleri 2022-2023

Üniversite tarafından belirlenen başarı seviyesini sağlamış öğrencilere çeşitli kapsamlarda burs olanakları verilmektedir. Şehit Çocukları Bursu kapsamında öğrenim ücreti alınmamakta, 9 ay süre ile ayda 1000 TL ödeme yapılmaktadır.

Yurtlarda kalmak isteyenlere 4 kişilik odada ücretsiz imkan sunulmaktadır.
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yapılan mutabakat bağlamında, Milli Takıma dahil olarak, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından belirlenen aşağıda belirtilen alanlarda, son 4 yıl içinde uluslararası seviyede başarılı olduğu belgelendirilen sporculara; “Milli Sporcu Bursu” verilecektir. Tercih öncesi, adayların Bakanlıktan aldıkları belgelerini üniversiteden yazılı olarak teyit ettirmeleri gerekmektedir. “Milli Sporcu Bursu” kapsamında öğrenim ücretinin tamamından muafiyet sağlanır.

Öğrenime devam ederken “üstün akademik başarı” veya “akademik başarı ve ihtiyaç” nedeniyle sağlanan “Sakıp Sabancı Teşvik Bursu”; yıllık öğrenim ücretinin %100’ü, %50’si ya da %25’i şeklinde verilir. Sakıp Sabancı Teşvik Bursunu, Mütevelli Heyeti her yıl değerlendirerek, yeni kontenjan, kapsam ve koşullar saptayabilir.
Tam Burs,  Yarım Burs, Çeyrek Burs, Destek Bursu,  Diploma Katkı Bursu diğer burs çeşitleridir. Burslar ile ilgili ayrıntılı bilgileri Üniversite’nin Resmi sitesinden öğrenebilirsiniz.

Not : Sabancı Üniversitesi Son Açıklanan Dünyanın En İyi Üniversiteleri (2019) Sıralamasında yer almaktadır. Ödenecek öğrenim ücreti tutarları, peşin ya da Üniversite ve Akbank işbirliği ile yıllık 6 eşit taksitte ödenebilir.

  • Tüm Lisans Programları ve İngilizce Hazırlık Eğitimi Ücreti (KDV dahil) : 240.750 TL

Yurt Fiyatları :

4 Kişilik Odada Kişi Başı Ücret (KDV dahil) 33.075 TL
2 Kişilik Odada Kişi Başı ücret(KDV dahil) 44.100 TL
Yurt ücretleri; 9 aylık ücret olup, peşin ya da dönem başları olmak üzere 2 taksitte ödenebilir. Yurtlarda duş, giyinme dolapları, her öğrenci için ayrı telefon ve internet bağlantısı bulunur.
Sabancı Üniversitesi, Türkiye’de toplam öğrenci sayısına oranla en fazla yatak kapasiteli öğrenci yurduna sahiptir. Sabancı Üniversitesi, Türkiye’de toplam öğrenci sayısına oranla en fazla yatak kapasiteli öğrenci yurduna sahiptir.


👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu