Kimdir

Sanem Oktar Kimdir, Nerelidir? Sanem Oktar Hayatı ve Biyografisi

Sanem Oktar Kimdir, Nerelidir?. Başarılı iş kadınlarından olan ve son günlerde çok fazla araştırıla isimlerden olan Sanem Oktar Kaç Yaşında? DEVA Partisi Kurucularından olan Sanem Oktar Yılmaz Erdoğan Neden ayrıldı? araştırılmakta. Katıldığı programlarda yaptığı yorumlar ile gündeme gelen Sanem Oktar Hayatı ve Biyografisini sizler için derledik…

Sanem Oktar Kimdir?

Yılmaz Erdoğan eski eşi olan Sanem Oktar, en çok merak edilen isimler arasında yer aldı. 970 yılında İzmir’de doğan Oktar, İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Kariyerine 1993 yılında, 3 yıl boyunca Kilit Müşteri Yöneticisi ve Ticari Pazarlama Müdürü olarak görev yaptığı Colgate Palmolive Türkiye’de başladı. 1997 yılında ilk şirketi Tribeca İletişim Danışmanlığı’nı kurdu.

İki yıl sonra satış ve pazarlama destek hizmetleri veren Tribal Satış ve Pazarlama Destek Hizmetleri’nin kurucu ortağı olan Oktar, 2000 yılında da veri tabanına dayalı pazarlama şirketi directCom şirketini kurdu. İletişim ve CRM danışmanlığı, sosyal medya, dijital pazarlama ve veri tabanına dayalı pazarlama alanında geniş deneyime sahip olan Oktar, şirketlerin marka ve hizmetlerine yönelik pazarlama planları hazırladı ve uyguladı. Özellikle verimliliğe ve karlılığa yönelik projelerde hizmet verdiği firmaların ekipleri ile birlikte çalıştı. İçinde bulunduğu projelerle yurt içi ve yurt dışında birçok ödül aldı.


Sanem Oktar Hayatı ve Biyografisi

2005 yılında kurulan Doğrudan Pazarlama İletişimcilik Derneği’nin (DPİD) 12 kurucu üyelerinden biri oldu ve 2007–2009 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. 2011 yılında Limon Sosyal Medya Ajansı’nı kurdu. 2015 yılında dünyanın en büyük reklam ve medya satın alma şirketi olan WPP ile ortaklık yaptı. 2017 yılında Wunderman Thompson şirketi ile birleşen directComm, 2019 da Wunderman Thompson olarak hizmet vermeye başladı. Bu süre içinde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu.

2015–2019 tarihleri arasında, 2010 dan beri üyesi olduğu Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER) başkanlığını yaptı. Türkiye’nin G20 Dönem Başkanlığında kurulan Kadın20 (W20) Açılım Grubu Organizasyon Komitesi ve KAGİDER Onur Kurulu üyesidir. 2020 yılında kurulan Demokrasi ve Atılım Partisinin Kurucu üyelerinden biri olan Sanem Oktar, DEVA Partisi’nin Kurumsal İletişim ve Tanıtım Başkanlığını yapmaktadır.

Twitter 👉 Sanem Oktar 


İlginizi çekebilir 👇

👉 İlker Karagöz Kimdir, Nerelidir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu