Yaşam

Sivex Losyon Ne İşe Yarar? Sivex Losyon Lekelere İyi Gelir mi?

Sivex Losyon Ne İşe Yarar? Sivex Losyon Lekelere İyi Gelir mi?. Özellikle gençler tarafından sıklıkla kullanılan ve uzman doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilen Sivex Losyon Ne İçin Kullanılır? merak edilmekte. Sivex Losyon yüzde Ne Kadar Kalmalı? Sivex Nasıl Kullanılır? Sivex Losyon Fiyatı 2024 gibi merak edilen soruların yanıtlarını ve Sivex Losyon Kullananların Yorumlarını sizler için derledik. Gelin birlikte Sivex Losyon hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Sivex Losyon Ne İşe Yarar?.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi özellikle gençlerin kullandığı sivex losyon sivilce ve akne losyondur. Uzman hekimler tarafından sıklıkla reçete edilen ve Sivex Kullananların Yorumlarına bakılırsa oldukça etkili olduğu bilinen Sivex Losyon hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Sodyum sülfasetamid adlı antibakteriyel etkisiyle anında oluşan sivilcelerin derinlemesine etki etmektedir...

sivilcelerin tedavisinde uzman hekimler tarafından önerilen bir losyon olan Sivex, içerisinde sivilcelerin tedavisinde oldukça kullanılan sülfasetamid maddesi  bulunur. Sülfasetamid birleşiği hücrelerimize girdiği takdirde sivilcelerin etrafındaki bakteri öldürüp,  sivilceleri yok eder ve sivilcelerin tekrardan oluşumunu da engeller. Kolay kullanılabilir şişelerde olmasıyla severek kullanılan Sivex Losyon, sadece sivilceler için kullanılıyor..

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Sivex Losyon Ne İçin Kullanılır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Sivex Losyon için özellikle de cildinde uzun süreli akne sorunu ile karşılaşan kişilere doktor tarafından en sık reçete edilen losyon seçeneği olduğunu söylemek de mümkündür. Erkeklerin yüzlerindeki yoğun kıl köklerinin altındaki oluşan pembe kabarcıklara kadar etki eden Sivex Losyon, sadece uygulandığı. bölgeye değil etrafına da etki eder. Bu yüzden uyguladığınız bölgeye yoğun bir şekilde sürmeniz yeterli olacaktır. Çok etkili bir sivilce losyonu olmasıyla mutlaka uzman doktorunuzun tavsiyesi üzerine alınmalıdır..

Sivex sivilceler için geliştirilmiş hafif sıvı kıvamda bir ilaçtır. Hekimler tarafından bazı sivilce ilaçları ile beraber sıklıkla reçete edilmektedir. Bakterilerin sebep olduğu bu cilt sorunu için bu ilaç şöyle çalışmaktadır. Bakterilere karşı öldürücü etki yaparak bu cilt sorununu temelden hallediyor. Bilindiği üzere sivilcelere(aknelere) sebep olan akne vulgaris bakterisidir. Bu bakterinin bu sorunu ortaya çıkardığı da kanıtlanmıştır. İşte bundan dolayı da bu bakteri hedef alınarak güzel sonuçlar elde edilmektedir..

Sivex Losyon aşağıdaki durumlar için kullanılmaktadır..

 • -Hafif ve orta şiddetteki sivilce tedavisinde.
 • -Yoğun bakterilerin olduğu ciltlerde anti bakteriyel olarak kullanılır.
 • -Kıl köklerinde oluşan iltihaplarda.
 • -İltihaplı aknelerin tedavilerinde.
 • -Akne vulgarisin etkinliği azaltmak için.
 • -Ciltte oluşan pembe-kırmızı kabarcıkların tedavisinde.
 • -Cilt enfeksiyonlarında anti bakteriyel olarak kullanılır..
Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Sivex Losyon Nasıl Kullanılır?.

Hekiminiz tarafından farklı bir kullanma şekli ifade edilmediyse aşağıdaki şekilde kullanmanız gerekmektedir.

 • 1.Hekiminiz reçetesine uygun kullanın, böyle bir durum söz konusu değilse aşağıdaki basamakları uygulayın..
 • 2.İlk olarak cildimizi tahriş etmeyen temizlik ürünü ile yıkıyoruz. Yıkadıktan sonra sakin bir şekilde kuruladıktan sonra cildimiz bu kremi sürmeye uygun hale gelmiş demektir..
 • 3.Sivilce olan bölgeye hafif parmak hareketleri ile ince bir tabaka şeklinde sürülmelidir. Sürdükten sonra elleriniz bir yere vurmadan durulanmalıdır..
 • 4.Bu tedaviden güzel bir sonuç elde etmek için kesintiye uğratmadan, aksatmadan doğru ve düzenli şekilde kullanmalısınız..
 • 5.Sabah ve akşam şeklinde günde 2 defa sorunlu bölgeye sürülmelidir..
Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Sivex Losyon Yüzde Ne Kadar Kalmalı?.

Bildiğiniz üzere Sivex losyon doktorlar tarafından sıkça reçete edilen, sivilce ve akne sorunlarına tamamen çözüm sunan aktif bir ilaçtır. Bu noktada kullanım talimatları reçete eden doktor tarafından aktarılır. Kullanım şekli ve. yüzde kalma süresine dair detayları aktarmak gerekirse de; Sivex losyonunu doktorunuzun belirttiği gün ve saat içerisinde kullanmaya özen göstermeniz halinde hızlı sonuç alabilirsiniz..

Sixex losyonu kullanmadan evvel uygulama alanını sabunla iyice yıkayarak temizleyin. Ardından yıkanan bölgeyi kurutup losyonu masaj yaparak uygulayın. Eğer losyonu gece uyguluyorsanız yüzünüzü sabah yıkamaya özen gösterin. Ancak losyonu sabah uyguluyorsanız en fazla 1 saat kadar bekleterek ardından duru su ile yıkamaya özen gösterin. Sivex losyonun kullanım şekli yukarıda ifade ettiğimiz gibidir. Ancak yüzünüzde ne kadar kalması gerektiğine dair doktorunuza danışmanız ve buna göre hareket etmeniz de faydalı olacaktır..

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Sivex Losyon Günde Kaç Kez Kullanılır?.

Sivex losyon günde kaç kez kullanılır sorusunun yanıtını doğrudan reçete eden doktorunuzdan alabilirsiniz. Sivilce ve akne ilacı olan Sivex losyonun prospektüsüne göre ise günde en fazla 2 kez kullanılması öneriliyor. Uygun. kullanım koşulları kapsamında sabah veya akşam olmak üzere gün içerisinde en fazla 2 kez, ince tabakalar halinde kullanmanız tavsiye edilir. Yine de ilacı reçete eden doktorunuzun önerdiği kullanım talimatlarına uyarak uygulamanız daha sağlıklı olacaktır..


Sivex losyon Yan Etkileri Nelerdir?.

 • Sivex losyonun kanıtlanmış olan bir yan etkisi yoktur..
 • Tüm kremlerde olduğu gibi  cildiniz hassa ise bu kremde cildinizde alerjiye neden olabilir. Alerji olması halinde kremi bırakmanız gerekir..
 • Sivex losyonu yüz bölgenize uygularken göz çevresinden  uzak tutmalısınız. Aksi takdirde gözünüzün rahatsız olmasına neden olacaktır..
 • Sivex losyon kremi uygularken tüm cildinize değil de sivilcelerin üzerine uygulamalısınız..
 • Losyonu birkaç gün kullandıktan sonra bırakmamalısınız,  faydasını görebilmeniz için düzenli olarak kullanmanız gerekir..
 • Cildinizde herhangi bir kesik,  yırtık  ve tahriş varsa bu kremi uygulamayınız..
 • Bu losyonu uygun dozlarda uygun zamanda kullanmalısınız, aksi halde kullanmadığınız dozu aynı dozda uygulamayınız..
 • Losyonu sürdükten sonra yıkamadan güneşe çıkmayınız, çıktığınız zaman cildinizde lekelenmelere neden olacaktır..
 • Sivex losyonu kullandıktan sonra bulantı,  kusma ve dışkı renginde farklılık olduğu takdirde doktora başvurulmalıdır..
 • Sivex losyonu uyguladığınız bölgede derinin soyulmasını ve kabuklandığını fark ederseniz doktora başvurunuz..
Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Sivex Losyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • Kremin içeriğinde etken ya da yardımcı maddelere karşı alerjiniz var ise kesinlikle kullanmaya başlamayın..
 • Bu ilaç bakteriler için öldürücü etki oluşturmaktadır..
 • Gözünüze değmesinden imtina edin. Şayet göze değerse de bol su ile de yıkayın..
 • Sivexi çok fazla geniş cilt yüzeylerine uygulamayın, sadece sorunlu noktalara uygulayın..
 • Düzenli kullanmalar olmazsa istediğiniz sonucu alamazsınız..
 • Yanık, iltihaplı yara, açık yara, tahriş olmuş deri yüzeylerine bu losyonu sürmeyiniz. iyileşme olduktan sonra kullanmaya başlayın..
 • Sabah sürmeyi unuttuysanız akşam daha fazla sürerek bu eksiği gidermeyin. O günkü o dozu atlayın.
 • Fazla süreyim hızlı sonuç alayım gibi düşünceler sonucu değiştirmemektedir..
 • Bu ürün açık renkli giysilerin rengini hafif sarıya değiştirme etkisi vardır. Bunun için değdirmeyin açık renkli giysilerinize..
 • Sivexin içeriğindeki sodyum sülfasetamid cildinizin güneşe karşı daha fazla hassaslaşmasına neden olabilir. Bunun için bu noktaya dikkat edin..

Sivex Losyon Lekelere İyi Gelir mi?

Sivex losyon sodyum sülfasetamid etken maddesi içeren güçlü bir sivilce ilacıdır. Sadece sivilce değil akne ve sivilce lekelerine yönelik de etkili sonuçlar veriyor. Bu losyon sadece doktor reçetesi ile ya da uzman bir doktora danışılarak kullanılmalıdır. Etken maddesinin alerji yapmaması ve cilt yapınıza, cilt sorununuza uygun olması uzman doktor tarafından teşhis edilmelidir. Eczanelerde direk satışa sunulsa da doktorunuza danışmadan kullanmamanızı öneriyoruz. Tek başına bir cilt lekesi ilacı olarak kullanılmaz. Genelde yoğun sivilcelerin giderilmesi, aknelerin çözümlenmesi için reçete edilir..

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Sivex Losyon Yüze Sürülür mü?

Güçlü etken maddesi ile ciltte oluşan sivilce ve akne gibi sorunların giderilmesini sağlıyor. Losyon doğrudan sivilceli bölgenin üzerine masaj yaparak uygulanıyor. Yüz bölgesinde oluşan sivilce ve akne sorunları için de uygulayabilirsiniz. Özellikle erkeklerin yüz bölgesindeki kıl köklerinde oluşan pembe kabarcıklara kadar etki eden bir losyondur. Sivex kullanırken doktorunuza danışmayı ve buna göre uygulamayı ihmal etmemeniz gerekiyor.. Doktor tarafından reçete edilmesi halinde kullanım talimatları da aktarılacaktır. Doktorunuzun önerdiği doz ve saat aralığında sivilce olan alanlara uygulayabilirsiniz..


Sivex Losyon 2024 Fiyatı Nedir?

Sivex losyon fiyat 195.43 TL’dir eczanelerde satılmaktadır. Reçeteli ya da reçetesiz alabilirsiniz. Yalnız reçeteli alırsanız bu ilacın büyük kısmını sigorta karşılıyor çok az bir ücret ödersiniz. Dermotolog yazmadan da gidip eczaneden alabilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz 50 gram losyon fiyatıdır..


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Sivex Losyon Hakkında Merak Edilenler

Sivex losyon sürdükten sonra yıkanır mı?

Sürüldükten sonra hemen yıkanmaması gerekmektedir. Cildiniz bu ürünü çekmesi gerekmektedir. Bunun için 2 saat yüzde kalması gereklidir.

Sivex losyon yüze uygulanır mı?

Amacı zaten yüz içindir güvenle yüzünüze kullanabilirsiniz.

Daha öncesinde bu kremi kullanmıştım faydası da olmuştu açıkçası, ama daha sonra bıraktım. Şimdi tekrardan sivilcelerim oluştu nasıl kullanılıyordu bu krem?

Öncelikle losyonu düzenli olarak kullanmanız gerekir. Günde iki defa cilde uygulanır. Gece uyumadan sürerseniz yıkamanıza gerek yok, sabah uyguladıktan sonra bir saat bekleyip yıkamanız gerekecektir.

Şuanda ikinci çocuğuma hamileyim benimde sivilcelerim var. Bu kremi kullanırsam eğer bebeğime zarar verir diye korkuyorum. Sizce kullanabilir miyim?

Sivex losyonu sadece hamileler değil emziren annelerde doktora danışarak kullanabilirler.

Sivex losyon siyah nokta için kullanılabilir etkisi olur mu?

Asıl kullanım noktası sivilceler olsa da siyah noktalar içinde etki gösteriyor ve azalıp bitiriyor.

Sivex losyon yüzde ne kadar kalmalı?

Yüzünüzde ortalama 2 saat kaldıktan sonra yıkayabilirsiniz.

Kızım 15 yaşında tamda ergenlik çağı alnında sivilceleri var kızımın alnına sürsem zararlı olur mu, yaşı küçük diye korkuyorum.

Korkmanızı gerektirecek bir durum yok hanımefendi, gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Silvex losyon kullanımda minimum yaş sınırı zaten 15 dır.

Reçetesiz bu kremi alabilir miyim?

Eczanelerden reçetesiz de alabilirsiniz. Sağlık güvenceniz var ise devlet bu ilacın büyük kısmını karşılıyor.

Merhaba yüzümde siyah noktalarım var kullansam siyah noktalarım geçer mi?

Silvex losyon cildi bakterilerden arındırıp temizlediği için siyah noktalarınızdan da kurtulmanız mümkün.

Sivex Losyon döküntüye neden olur mu?

Sivex Losyon normalde deride döküntüye neden olmaz. Fakat nadiren de olsa bazı kişilerde yan etki olarak deride dökülmeler gözlenebilir. Böyle durumlarda mutlaka doktora görünülmelidir.

Sivex losyon sivilce izlerini geçirir mi?

Sivilce izlerini direk geçirme gibi bir etkisi yoktur. Yalnız dolaylı olarak sivilce izlerini azaltmaktadır. Sivilce izleri için başka ürünler kullanmanız daha iyi olacaktır.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Sivilce Lekeleri, İzleri Nasıl Geçer? 

👉 Sivilce Lekeleri, İzleri Nasıl Geçer? 

👉 Asiviral Krem Ne İşe Yarar?

👉 Advantan Krem Ne İşe Yarar? 

👉 Fucitec Krem Ne İşe Yarar? 

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu