Gündem

Terazi Burcu Hangi Ay? Terazi Burcu Kadını ve Erkeği Özellikleri Nelerdir? Terazi Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu?

Terazi Burcu Hangi Ay? Terazi Burcu Kadını ve Erkeği Özellikleri Nelerdir?. Astrolojide yer alan 12 Burçtan yedincisi olan Terazi Burcu Hangi Tarih? merak ediliyor. Özellikle Terazi Burcu olanlar Terazi Burcu Kadını ve Erkeği Kişilik Özellikleri Nelerdir? bilmek istiyor. Bununla birlikte Terazi Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu? Terazi Burcu Aşk Hayatı gibi merak edilenler için, Terazi Burcu tüm özelliklerini sizler için detaylıca hazırladık…

Terazi Burcu Hangi Ay?

Burçlar, doğum tarihi ve aylarına göre hesaplanmaktadır. Hangi burç hangi ay, hangi tarih merak edenler aynı zamanda, burçların genel özelliklerini de merak etmekte. Burçlar insanların üzerinde karakteristik olarak  etkilediğini düşünüldüğü için günlük, aylık burç yorumlarını hemen hemen herkes ara ara okumakta. Gelelim Terazi burcuna; 23 Eylül- 22 Ekim tarihleri ​​arasında doğanlar da Terazi Burcu olurlar.

Terazi burcu davalar, hukuk, mahkemeleri, adaleti ile ilişkilidir. Terazi sanatsal konularla ilgilidir, müzikle ilgilenmek, beste yapmak, oyunculuk, tasarım, moda,  terazi için önemlidir.   Terazi burçları estetik değerleri yüksek, girdiği ortamı da güzelleştirmek ister, konforuna düşkündür. Terazi burcu pahalı kıyafetleri, bakımlı olmayı sever.  Konuşurken zarif, ses tonu kibar yapıdadır. Sohbetlerine sanat ve ilişkileri dahil etmesinden terazileri tanıyabiliriz Ancak bu kadar zarif olmasıyla birlikte flörtüz yaklaşımları da olabilir.


Terazi Burcu Genel Özellikleri

Güzellik ve estetik çok önemli olduğu için bazen alışverişe çok fazla para ve zaman harcayabilirler. Sanatsal konulara yatkınlığı vardır, görsel sanat veya müzik ile ilgili olabilir. Terazi burçlarının sosyal çevresi geniştir. İşlerini kolaylıkla yaptıracak kişiler bulurlar, işbirliğine açık yapısı vardır. Terazilerle vakit geçirmek keyiflidir bu nedenle de arkadaş çevresi geniştir.

Terazi burçları iki seçenek arasında kalıp, hangisini tercih edeceğine karar vermekte zorlanır. Olayları iki cepheden de değerlendirme yönü ile tek seçeneğe karar vermesi kolay değildir. Terazi burcu kararsızlığı neticesinde hareketsizliğe geçiş yapabilir. Bir yönü seçmek ve karar vermek oldukça zordur , her konuyu tartma ihtiyacı hissederler. Bazı durumlarda tembellikler devreye girebilir ve konulara geç müdahale edebilir.

Terazi ilişkide kibarlık sabır ve uysallık maskesi altında kendi bireyliğini tamamen bastırma pahasına, mutlu bir uyum görüntüsü yaratabilir. Kendi gereksinimlerinin izini kaybedecek kadar bir başkasının bakış açısını anlayıp benimseyebilir. Terazi burcunun üstünden gelmesi gereken diğer önemli konu bağımlılık oluşturmasıdır. İkili ilişkilerin bozulmaması için, söz konusu kişi kendi duygu, düşünce ve isteklerini yok sayabilir. Bu durumda gerçekçi bir paylaşıma dayanmayan ve yüzeysel bir ilişki ortaya çıkabilir.


Terazi Burcu Karakteristik Özellikleri

Terazi burcu sakin ve uzlaşmacı tavırlar sergileyebiliriz. Bu alanda barışçıl davranışlarımız söz konusu olabilir.  Terazi burçları anlaşılması kolay burçlardır. Teraziler burçları başkalarının ne düşündüğünü çok fazla önemserler, kendilerini başkaları ile kıyaslarlar. Kibarlık ve nezaket öncelikli önemsedikleri konudur, kaba konuşan kişilerden hoşlanmazlar. Erkekleri yakışıklı, kadınları güzel olur. Karşısında ki kişileri nasıl mutlu edeceğini çok iyi bilir.

Bir arada olmak uğruna, kendinden ödün vermeden ilişkileri yaşayabilmeli.  Huzura, mutluluğa tek başlarına kaldıklarında da  ulaşabileceklerini anlamalı, ilişkisiz veya yanında kimse olmadan yaşayamaz tutumunu değiştirmelidir. İlişkilerde sorumluluk alarak , gerçeklerle yüzleşmeyi göze almalılar. Doğru bildiğini güvenle savunabilmesi önemlidir.

İş hayatında aradığı huzur duygusudur. İş ortamında uyumlu davranarak, bir çok kişinin gönlünü kazanır. Çok yoğun ve yorucu işlerden hoşlanmazlar. Çalışma hayatında yoğun kararsızlıklar yaşayabilir. Sanatsal yönleri çok gelişmiş olduğu için , girdiği ortamı güzelleştirmek, estetik olması öncelikleri arasında olacaktır. Herşeyin iki yönü de gören yapısı gereği , adil olmayı isteyeceği bir ortamda olacaktır. Sanatsal konular, moda yaratıcılık, güzellik, estetik, dekorasyon, hukuksal konular gibi işlerle doğuştan yeteneklidir. Bir arada başkası ile iş yapmayı sevdiği için ortak çalışmalarda yürütebilir.


Terazi Burcu Olumlu ve Olumsuz  Özellikleri

Olumlu Özellikler 

  • Düşünceli: Terazi burcu ince ruhlu ve düşünceli bir kişiliğe sahiptir. Partneri veya arkadaşı için gerçekten ince düşünce ondan sorulur. Asla birini yarı yolda bırakmaz ve arkadaşı için elinden geleni yapar. Eğer ortamda ince düşünülmüş bir hediye varsa o kesin bir Terazi burcundan çıkmıştır.
  • Açık fikirli: Terazi burçları açık fikirlidir. Kolay kolay karşısındaki insanı eleştiri yağmuruna tutmaz. Terazi burcuyla rahatlıkla düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz çünkü o sizin söylediklerinize eleştirel olarak bakmayacak o durumu ve sizi ilk önce anlamaya çalışacak.
  • Sosyal kelebek: Terazi burçları tam olarak sosyal kelebektir. Bir Terazi burcu ile aynı ortama girdiyseniz etraftaki herkesle arkadaş olmaya hazır olun çünkü o rahatlıkla bir ortamda sosyalleşebilir ve yeni arkadaşlıklar kurabilir.
  • Merhametli: Terazi burçlarının merhameti o kadar gelişmiştir ki onlara göre her şeyden önce merhamet gelir. Merhametli tavırlarını herkese gösterebilirler onlara kötülük yapan biride olsa bunu hemen affeder ve merhamet sergilemeye başlarlar.
  • Kreatif: Terazi burcu için sanat en önde gelir onlar kreatif zekalarını her işte sergilemeye bayılır. Sanat onlar için olmazsa olmazdır bu yüzden her yaptıklarında her aldıklarında veya her işte öncelikle sanat gözünü gösterir.

Olumsuz Özellikler 

  • Kararsız: Terazi burcu kadar kararsız başka bir burç daha var mı bilemeyiz ama terazi burcunun ne kadar kararsız olduğunu söylememize gerek bile yok. Terazi burcu kararsızlığı ile ünlüdür. Bir yere gitmek için bile karar vermek onlar için çok zordur!
  • Manipülatif: Terazi burçları manipüle etmesini çok iyi bilir. Bir olayın kendi istedikleri gibi olması için ellerinden geleni yaparlar eğer olmuyorsa da karşısındakini manipüle ederek bunu elde edebilir. Bir bakmışsınız haksız olan sizsiniz.
  • Tartışmalardan kaçınma: Terazi burcu tartışmaya asla gelemez onlar için her zaman huzur dolu bir ortam olması lazım bu yüzden Terazi burcu ile tartışmak inanılmaz derecede zordur. Terazi burcu rahatsız olduğu durumları bile söylemekten kaçınır bu yüzden içlerinde her zaman kin tutabilirler.
  • Duygusal: Terazi burçları duygu yüklü kişiliklerdir. Neye ve kime kırılacaklarını kestirmek çok zordur. Bu yüzden onlarla konuşurken veya onlara karşı bir şey yaparken iki kez düşünmenizde yarar var. Terazi burçları Yengeç burçları gibi duygusallıklarını çok göstermezler bu yüzden Terazi burçlarının duygusal olup olmadığını anlamakta zordur. Onlar genelde içlerinde yaşarlar. Tabi ki duygusallık olumsuz bir özellik değildir ancak bazen duygusallık derecesi  karşısındaki insanlar için zor anlar yaşatabilir.

Terazi Burcu Erkeği Özellikleri

Terazi erkekleri idealist, diplomatik burçlardır. Dünyayı daha iyi bir yer yapmak isterler çünkü tüm insanların derinlerde iyi olduğuna inanırlar. 23 Eylül-22 Ekim arasında doğduysanız Terazi burcusunuz. Peki Terazi burçlarının diğer özellikleri nelerdir? İşte Terazi burcunun tüm özellikleri: Sakin, uyumlu görüntüsünün ardında ne istediğini iyi bilen ve dominant bir yapısı vardır. Huzur onun için önemlidir. Sanata düşkündür. Keyif aldığı konularda para harcamayı sever. İlişkisinde denge ve eşitlik bekler.

Terazi, Venüs tarafından yönetilen bir hava burcudur. Tüm Terazi erkekleri barışçıldır. Herkesin iyi geçinmesini ister, bu yüzden kelimelerini dikkatli seçerler. Teraziler herkesin her zaman mutlu olmasını ister. Güçlü bir adalet duygusuna sahiptirler, bu nedenle yalancılara veya dolandırıcılara dayanamazlar. Bir Terazi adamı dünyanın adil bir yer olmasını bekler. Bu nedenle adaletin terazisi ile temsil ederler.

Terazi erkekleri herkesin içindeki en iyiyi görür. İnsanların değişebileceklerine inandıkları için her zaman herkese ikinci şansı verirler. Bu yüzden herkesle kolayca arkadaş olurlar. Saftırlar ve affedilmeyi hak etmemiş insanlara ikinci bir şans verirler.

Teraziler bir arkadaşlığı veya ilişkiyi ne zaman bitireceğini asla bilemez. Özel birinden vazgeçmek istemedikleri için toksik ilişkilerde çok uzun süre kalırlar. Terazi erkekleri kararsızdır. Bir karara varmaları sonsuza kadar sürebilir. Tam olarak ne istediklerinden emin değillerdir, bu yüzden zihinleri sürekli değişir. Bir Terazi’ye güvenmek zordur çünkü nadiren vaatlerini yerine getirirler. Şu anda söylediklerinde ciddi olabilirler, ancak sonunda fikirlerini değiştireceklerdir. Teraziler, planları son anda iptal etmeleri veya değiştirmeleriyle de tanınırlar.


Terazi Burcu Kadını Özellikleri

Zarafeti ve güzelliğiyle dikkat çekicidir. Akıllı ve sabırlıdır, çatışmadan hoşlanmaz, dengeli, uyumlu bir birliktelik arar. Gizli mükemmeliyetçi bir yönü vardır. Politik ve kibar tutumu ve davranışlarıyla takdir toplar. Teraziler dengeyi kuranlardır her zaman orta yolu bulurlar bu yüzden onlardan mükemmel arkadaş ve partner olabilir. Teraziler adalet terazisi ile temsil edilir ve Venüs tarafından yönetilir. Bunun nedeni her şeyin adil olmasını istemeleridir. Haksızlığın hiçbir türüne dayanamazlar.

Teraziler barış ve uyum arar. İhtiyacı olan birini görürlerse, yardım etmek için ellerinden geleni yapacaklardır. Durup birinin incinmesine izin vermezler. Teraziler barışçıdır. Kavgalarda arabuluculuk yaparlar. Gördükleri herhangi bir sorunu çözmek için çaba gösterirler. Aynı zamanda dengeyi de arzularlar ve cömert oldukları kadar rahatına düşkün olabilirler.

Terazi burçları oldukça dışa dönük arkadaş canlısı insanlardır. Teraziler sosyal kelebeklerdir. Mükemmel iletişimciler oldukları için gittikleri her yerde arkadaş bulabilirler. Herhangi bir konuşma hakkında bir konu tutabilirler. Uyumlu kişilikleriyle bilinir. Aynı zamanda harika dinleyicilerdir. Ne de olsa öğrenmeyi severler. Arkadaşları ve aileleri hakkında mümkün olduğunca çok şey bilmek isterler. Sıkılmadan saatlerce konuşabilir ve dinleyebilirler. Her bildiklerini de çevreleriyle paylaşmak için can atarlar

Terazi kadını estetik görünen her şeyden hoşlanır. Güzellikten hoşlanan Terazi kadını alışveriş yapmayı sever. İster yeni bir telefon ister bir giyim eşyası arıyorlar, sadece en iyisini isterler. Dağınıklığa dayanamazlar. Tembel olmalarına rağmen masalarını ve yatak odalarını düzenli tutmayı severler. Evleri dağınık gibi göründüğünde kendilerini dağınık hissederler. Temiz, düzenli alanlarda çok daha rahatlar. Terazi kadınları Venüs’ le yönetildikleri için her zaman uyum içinde yaşamayı severler. Nezaket onlar için olmazsa olmazdır!


Terazi Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu

Terazi-Koç Burç Uyumu

Zıt burcunuz olan Koç, heyecanlı, neşeli, hareketli ve ihtiraslıdır. İlgisini üzerinize kolaylıkla çekebilirsiniz. Mars ve Venüs çarpışması yansıtan bir ilişkidir. Koç’ ların çoğu uçarıdır. Siz dengeli ve akıllı bir kişisiniz. Kendinizi sevdirmeyi başarır ve Koç için vazgeçilmez olursanız, ilişkiniz ömür boyu sürecektir. Üstelik Terazi’ler doğuştan aşk için yaratılmışlardır. Koç, duygularınızı atağa kaldıracaktır. Bir Koç’un Terazi’ye bağlanması zor olmayacak ve her ikisi de bu ilişkiye gönüllü teslim olacaklardır.

Terazi  – Boğa Burç Uyumu

İkiniz de bir Venüs kişisi olarak, birbirinizden etkilenmemeniz mümkün değil. Boğa, güzel etkileyici ve çekici Terazi’de istediği her şeyi bulacaktır. Her ikisi de, evliliğe hazırdırlar. Terazi’nin yaşamı hep bir birliktelik üzerine kurulduğu için, yaşamda yalnız yaşamaktan hoşlanmaz. Boğa zaten yuva ve çocuklar için doğmuştur. Aradığı hep sıcak bir ailedir. İlişkilerini bozan tek şey, Boğa’nın kıskançlığı, Terazi’nin aşırı kaprisleridir. Astrolojinin doğru ilişkilerinden biridir. İlişkinize özen gösterirseniz, ömür boyu sürecektir.

Terazi-ikizler Burç Uyumu

Çok yönlü, zeki, esprili, bilgili ve kültürlü bir İkizler’ den ilk anda etkilenir ve ona aşık olursunuz. Aranızda pek çok ortak konu vardır. Zeki İkizler, sizin her hissettiğinizi anında anlayacaktır. Fakat sizin de, onun beklentilerine cevap vermeniz şarttır. Çünkü onu her konuda oyalamanız ve onun kafasına hitap etmeniz gerekiyor. Bir İkizler’le evlenmek istiyorsanız, ömür boyu ilgisini çekecek ilginç konular bulmalı ve ona yaşam boyu ilginizi göstermelisiniz. Bu aşk için uzun ömürlü bir ilişki diyebiliriz.

Terazi-Yengeç Burç Uyumu

Yengeç, romantik ve duyguludur. Sevgiye çok fazla değer verir. Onun kibar ve ince davranışlarından etkilenecek belki de, hemen evlenmek isteyecek, Yengeç’in duygulu dünyasına doğru çekildiğinizi hissedeceksiniz. Her şey başlangıçta güzel olacak ve hayatınızdaki kişinin, o olduğunu düşüneceksiniz. Yengeç sizin kadar sosyal değildir ve aile ilişkilerinin dışında çevreye fazla açık olmayabilir. Siz gezip eğlenmek isterken, o evde oturmayı tercih edebilir. Aranızdaki dengeyi kurabilirseniz, bu ilişkiye şans verebiliriz.

Terazi-Aslan Burç Uyumu

İşte en güzel beraberliklerden biri karşınızda duruyor. Aslan cömert, eğlenceli, paylaşımcı ve sevgi doludur. Aradığınız her şey onda fazlasıyla vardır. Sizin zarafetinizden, çekiciliğinizden ve konuşmalarınızdan etkilenecektir. Çevrenizde dolaşan hayranlarınızı kıskanırken, gizlice gurur duyacaktır. Onurlu Aslan için eşi bulunmaz bir eş ve sevgili olacaksınız. Kendinize güveniyorsanız, bu ilişkiyi hemen başlatabilirsiniz. İnanın pişman olmayacaksınız. Ahenkli bir yaşantı ve güzel bir beraberlik sizi bekliyor.

Terazi-Başak Burç Uyumu

Başak tipi asla size göre bir ilişki değildir. Para konusunda ve sosyal yaşamda onunla anlaşabilirsiniz. O da sizin kadar dostluklara düşkündür. Çevresinde arkadaşları olsun ister. Onlarla uzun süren sohbetleri olacaktır. Fakat bir Terazi olarak sizi anlamak kolay değildir. Duygulardan çok mantıkla ilgilenen bir Başak için, siz fazla hassas kalacaksınız. Oysa siz de en az Başak kadar akılcı ve duyarlısınız. Birbirinize kendinizi anlatmaktan yorulabilir, daha fazla güç harcamak istemediğiniz için, bu ilişkiye hoşça kal dersiniz.

Terazi-Terazi Burç Uyumu

İşte mükemmel bir ilişki. Soylu, asil, dengeli ve sürükleyici bir roman gibi. Duygusallığınızı birbirinizle besleyebilirsiniz. Ortak yönünüz çok fazla olacağı için, günlerce aranızdaki konular bitmez. Her ikiniz de huzurlu ve rahat bir yaşam arzularsınız. Birbirinize güven ve saygı beslersiniz. Haksızlıklar karşısında ikiniz de tepkili olacağınız için, aranızda önleyemediğiniz kavgalara da hazır olun. Her şeye rağmen ideal bir ilişki.

Terazi-Akrep Burç Uyumu

Akrep insanı derin duygulara sahiptir. Sevgi, aşk, cinsellik onun için yaşamın vazgeçilmez bir parçasıdır. Aynı zamanda müthiş kıskanç olan bu kişiyle anlaşmak her zaman kolay değildir. Sizi sevecek sahiplenecek ve paylaşmak istemeyecektir. Onun güvenini kazanırsanız, ömür boyunca asla bir daha bulamayacağınız bir aşkı size sunacaktır. Hareketlerinizin kısıtlanmasına katlanabilirseniz, sizi mutlu etmek içinden elinden geleni yapacak ve sizi kimseyle paylaşmayacaktır.

Terazi-Yay Burç Uyumu

Başlangıçta Yay’dan hoşlanabilirsiniz. Çift karakterli bu insanla yaşamak sizi oldukça eğlendirecektir. Neşeli, çekici, yeniliklere önem veren bir Yay size şimdiye kadar görmediğiniz bir dünyanın kapısını açacaktır. Fakat bir Yay’la yaşamak her zaman kolay değildir. Çabuk bıkan ve kısıtlanmaya gelemeyen bir Yay sizden çok çabuk soğuyacaktır. En iyisi onunla önce dost olmayı denemelisiniz. Gerçekten birbirinize önem vermeyi ve saygı duymayı başarabilirseniz, bu ilişkiyi denemelisiniz.

Terazi-Oğlak Burç Uyumu

Oğlak insanı gerçekten kaliteli ve hislerini belli etmeyen bir yapıya sahiptir. Görüşleri sizden çok farklıdır. Madde ve duyguları arasında müthiş bir denge vardır. Beraberliğiniz hiç kimseye benzemeyecektir. Seçici ve kaliteli zevklere sahip olan Oğlak, sizi yüceltmez ve abartmaz. Hayranlık duyabilir fakat şımartmaktan hoşlanmayacaktır. Onun yanında ayağınız yere sağlam basacak ve yaşama daha gerçekçi bakacaksınız. Sürekli ilgi görmek isteyen bir Terazi için, şaşırtıcı ve eğlenceli bir ilişki. Bu beraberlik her anlamda farklı ve seçkin olacaktır.

Terazi-Kova Burç Uyumu

En iyi anlaşabileceğiniz kişilerden biri karşınızda duruyor. Kova özgür tavırlarıyla sizin üzerinizde şok tesir yapabilir. Onunla istediğiniz frekansı tutturabilir ve uçabilirsiniz. Akıllı ve başkalarından farklı hareket eden bu kişi ile beraber olmak için, birçok gönüllü varken, sizi seçmesi, bir bakıma sizi onurlandıracaktır. Önceleri onun gözüne girmek için hayli çaba sarf edeceksiniz. Rahat görüntüsünün altındaki tutuculuğunu keşfettiğiniz gün, beraberliğiniz tam anlamıyla rayına oturacaktır. Güzel ve ahenkli bir beraberlik.

Terazi-Balık Burç Uyumu

Balık tipini beğenebilirsiniz. Aranızda derin bir sevgi de doğabilir. Fakat sizin gibi akılcı ve mantıklı olmayan bir Balık’la yaşamanız kolay değildir. Onun her an değişen duyguları, kıskançlığı, renkli iç alemi kesinlikle size sanal gelecektir. Siz, yaşama onun kadar kaderci ve hayalci bakmadığınız için, bu ilişkiden bıkma olasılığınız çok fazla. Balığa aşık bile olsanız, birlikte yaşamanız oldukça zordur ve er geç ayrılık kapınızı çalacaktır.


Terazi Burcu Aşk Hayatı

Terazi burcu en önemlisi özelliği ilişki odaklı olmasıdır.  İlişki yaşarken aşık olmaları en birincil istekleridir, mantık birlikteliği onlara göre değildir.  Sevmek, sevilmek isteğiyle, kendini tamamlanmış hissettirecek partner arayışındadır. Teraziler şık ve gösterişli olan dikkatini çekeceği için, ilişkilerde de önceliğinde olacaktır. Dışa dönük, sosyal, güçlü partner isteyecektir ancak gerilim ve mücadele sevmezler. İlişkilerde uyum yaratmak en birincil güdüsüdür. Terazi burçlarını en mutlu eden ilişki de ilgi görmektir.

Terazi burcu, İkizler ve Kova burçları ile uyumlu yapısı vardır, ortak fikirleri paylaşabilir ve bir birleri arasında rahat akış vardır. Terazi ve Koç burçlarının karşılıklı öğrenmesi gereken konuları vardır. Koçun savaşçı özelliğinin karşında Terazi burcu barış temsil eder, birbirileri ile tamamlanır. Birbirlerini aynalar ve tamamlarlar. Aslan, Koç, Yay burçları ile uyum ahenk, eğlence, sanat açığa çıkacaktır.

İkizler Burcu Özellikleri

Yengeç Burcu Özellikleri

Aslan Burcu Özellikleri

Başak Burcu Özellikleri


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu