Kimdir

Ümit Boyner Kimdir, Nerelidir? Ümit Boyner Hayatı ve Biyografisi

Ümit Boyner Kimdir, Nerelidir?. Boyner Holding A.Ş.’de Yönetim Kurulu üyesi Türk iş kadını Ümit Boyner 1963 İstanbul doğumludur. Tam adı Ümit Nazlı Alpay’dır. Eşi Cem Boyner ve 1996 doğumlu Murat adında bir oğlu vardır. Peki Ümit Boyner Hayatı ve Biyografisi ait tüm bilgileri bu makalemizden ulaşabilirsiniz.

Ümit Boyner Kimdir, Nerelidir?

Ümit Boyner 01.01. 1963 İstanbul doğumludur ama aslen ise Balıkesir Ayvalık’lıdır. Annesi Ayla Yörükoğlu, Babası Ömer Oktay Yörükoğlu dur. Şimdiki ismi Beyoğlu Anadolu Lisesi olan İngiliz Kız Ortaokulu’ndan sonra liseyi ve üniversiteyi ABD’de okudu.

1985 yılında New York’ta University of Rochester’dan mezun oldu. 1985 yılında Chemical Mitsui Bank’ta iş hayatına başlayan Ümit Boyner iki yıl süren bankacılık kariyerinin ardından altı yıl çeşitli şirketlerde Finansman Yöneticisi olarak çalıştı. Ümit Boyner, 1994 senesinde iş adamı BOYNER mağazalarının kurucusu Cem Boyner ile evlendi. 14 Şubat 1996 tarihinde oğlu Murat dünyaya geldi.


Ümit Boyner Hayatı ve Biyografisi

Ümit Boyner 1985 yılında New York’ta University of Rochester’dan mezun olduktan sonra ilk olarak Chemical Mitsui Bank’ta iş hayatına başladı.

1996 senesinde Boyner Grubu’nun holdingleşme stratejisi ile birlikte Finansmandan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak göreve başlayan Ümit Boyner, 2002 senesinde Boyner Holding A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

2005 senesinde Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneğinde (TÜSİAD)  Dış Tanıtım Komisyonu’ndan sorumlu yönetim kurulu üyesi, 2007 senesinde başkan yardımcısı, 2010 senesinde TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

19 Ocak 2012 tarihinde TÜSİAD’ın 42. Genel Kurulu toplantısında (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine yeniden seçilen Ümit Boyner, 2013 yılında görevini tamamladı.

Ayrıca Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER) kurucu üyesi ve dört yıl süreyle başkan yardımcılığı görevini yaptı.

Aynı zamanda Türkiye Sualtı Arkeolojisi VakfıTürkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Tohum Otizm Vakfı‘nda mütevelli heyeti üyesidir.


Ümit Boyner: Instagram

Ümit Boyner: Twitter

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu