Blog

Üniversiteyi Ailenizin Yanında Okumak İçin 7 Mantıklı Neden!

Üniversiteyi Ailenizin Yanında Okumak İçin 7 Mantıklı Neden!. Lise de üniversite hayali kuran her gencin hayali büyük bir şehre gidip üniversite hayatının tadını çıkarmaktır. Öğrenci evinde kalmanın özgür yaşamanın verdiği hazzı herkes merak eder. Çok az üniversite okuma hayali olan öğrenci ailesinin yanında üniversite hayali kurar. Bu yazımızda ailesinden uzak üniversite okuma hayali kuranlar için gerçeklerle tanıştıracağız.

Üniversiteyi Ailenizin Yanında Okumak İçin 7 Mantıklı Neden

Üniversiteyi ailenizin yanında okumak birçok avantajı beraberinde getirir. Aile desteği, ev ortamının rahatlığı ve ailenizle birlikte olmanın getirdiği duygusal destek gibi faktörler, öğrenciler için oldukça önemlidir. Ayrıca, ailenizin yanında okumak, maddi açıdan da bazı avantajlar sağlar.

1- Öğrenci evinde yaşamak demek her şeyden önce yemek, çamaşır ve bulaşık demektir!

Temizlik kısmını atlamış olabiliriz. Zira bir öğrenci evinde en çok görmezden gelinen şey temizliktir! Yemek, bir seviyeye kadar da bulaşık ve çamaşır zorunluluktan ötürü halledilir…


2- Evin kirası, faturaları, arızası derken kendinizi bir sürü derdin ortasında bulabilirsiniz!

Bunun internet bağlantısına, uydusuna her türlü elektrik, su sorununa değinmiyoruz bile. Ustalarla, teknik destek personelleriyle, müşteri temsilcileriyle oldukça haşır neşir olursunuz. “Ah babam” dersiniz… Çünkü kendi evinizde bir şey bozulduğunda direkt babanıza havale edilirdi.


3- Öğrenci evinde ders çalışmak mı?

Çalışabilen için bulunmaz nimettir öğrenci evi. Yurtta yaşayıp kütüphanede sabahlayan arkadaşlar size “Oğlum senin evin yok mu ne diye kütüphanelerde sürünüyorsun?” diyebilir. Evde, yatağınızda rahat bir ortamınız varsa ders çalışmak hayallere karışır.


4- Ailenleyken hiçbir ıvır zıvır masrafı çıkmayacağı için sana verilen harçlık eriyip gitmez!

Sen de mis gibi harçlığınla yer içer gezer tozarsın… Öğrenci evinde yaşayıp hayalini kurduğun şeyleri ise ekonomik imkansızlıklar nedeniyle ayda bir gerçekleştirirsin. Çoğunlukla evde oturur çekirdek çitlersin.


5- Kendi evindeyken yaşam kaliten zirvededir!

Evdeki imkansızlıklarla oraya buraya yama yapmak, acayip icatlar geliştirme zorunda kalmazsın. Annenin mis gibi evidir aile evi…


6- Öğrenci evinde ütünün işlevlerini unutabilirsin!

Eğer en başta bir ütü aldıysan ne ala, ancak muhtemelen o ütüyü amacının çook dışında kullanacaksın.


7- Buzdolabı!

Ailenin evindeyken her daim dolu olan o buzdolabı öğrenci evinde böceklerin açlıktan öleceği bir hale gelebilir.


Peki öğrenci evinin hiçbir faydası yok mudur?

Olmaz mı, öğrenci evinin faydaları başlı başına bir tartışma konusu hatta. Sizi olgunlaştırır. Kendinize yettiğinizi fark edersiniz. Ev hayata dair pek çok “ıvır zıvır” halletmeyi öğrenirsiniz. Hatta “kendi eviniz” artık “öğrenci eviniz” olur. Benim evim diye bahsedersiniz…

Kaynak: unimetre.com


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu