Gündem

Vekil Paylan’dan TBMM’ye Skandal Kanun Teklifi: Soykırım Tanınmalı

Halkların Demokratik Partisi (HDP)’nin Ermeni asıllı Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, 1915’teki sözde Ermeni soykırımının tanınması için ve Talat, Enver ve Cemal Paşa isimlerinin meydanlarda kullanılmaması için TBMM’ye kanun teklifi verdi.

TBMM’ye Skandal Kanun Teklifi

Sözde Ermeni soykırımı ile ilgili propagandalara her sene başvuran HDP, bu sene de eylemlerinden vazgeçmedi. HDP vekili Garo Paylan, 1915’teki sözde soykırımın tanınması için TBMM’ye kanun teklifi verdi. Konuya ilişkin Paylan, “Ermeni halkının yarasını iyileştirecek tek toplum Türkiye toplumu” ifadelerini kullandı.

“Adalet Ancak Bu Topraklarda Sağlanabilir”

HDP’li Garo Paylan imzasını taşıyan “Ermeni Soykırımı’nın Tanınması, Soykırım Faillerinin İsimlerinin Kamusal Alandan Kaldırılması” isimli kanun teklifi, TBMM Başkanlığı’na sunuldu.

Paylan, sözde soykırıma ilişkin yaptığı açıklamada, “Ermeni halkının yarasını iyileştirecek tek toplum Türkiye toplumu, tek meclis ise Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir. Ermeni Soykırımı bu topraklarda gerçekleşti ve adaleti ancak bu topraklarda, Türkiye’de sağlanabilir” diye konuştu.

Paylan, Talat, Enver ve Cemal Paşa isimlerinin meydanlarda kullanılmamasını da teklif ettiklerini açıkladı.


👉 Garo Paylan Kimdir, Nerelidir? Garo Paylan Hayatı ve Biyografisi

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu