Kimdir

Yalı Çapkını Kaya Rolündeki Taro Emir Tekin Kimdir, Kaç Yaşında? Taro Emir Tekin Hayatı ve Biyografisi

Yalı Çapkını Kaya Rolündeki Taro Emir Tekin Kimdir? Taro Emir Tekin Hayatı ve Biyografisi. Reyting rekorları kıran Yalı Çapkını dizisinde Kaya rolü ile diziye giren Taro Emir Tekin nerelidir? Taro Emir Tekin Ne Mezunu? merak edilenler arasında yer aldı. Gelin birlikte Taro Emir Tekin kimin oğlu, annesi kim? Taro Emir Tekin hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim.

Taro Emir Tekin Kimdir?

TV ekranlarının sevilen dizilerinden olan Yalı Çapkını dizisinin yeni karakteri olan Kaya merak edilenler arasında yer aldı. Kaya Rolünü canlandıran Taro Emir Kimdir, Kaç Yaşında? 1997 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Taro Emir Tekin, 2023 yılı itibari ile 26 yaşındadır ve aslen İstanbulludur. Oyuncu olan Taro Emir Tekin annesi Şevval Şam’dır. Futbolcu Metin Tekin ve Şevval Sam’ın oğlu olan Taro Emir Tekin, sempatik tavırları ve oyunculukta ki başarısı ile film ve diziler için aranan oyuncular arasında yer almaktadır..

Eğitim hayatından kısaca bahsedecek olursak; uzun yıllar yurt dışında eğitim almış ve yurt dışında yaşamıştır. Ayrıca; , Oxford’dan drama eğitimi almış ve 3 yıl boyunca Amerika’da yaşamıştır. Amerika’da bir çok ünlü isimden oyunculuk dersleri alan Taro Emir Tekin eğitimlerini tamamladıktan sonra Türkiye’ye gelmiştir..


Taro Emir Tekin Hayatı ve Biyografisi

Yalı Çapkını dizisinde rol almaya başlaması sonrasında tekrar gündeme gelen Taro Emir Tekin, daha önce bir çok dizi ve filmde tol almıştır. Başarısını ispatladığı ve kariyerinde bir adım daha öne çıkaran dizi ve filmler ise sırasıyla bahsedecek olursak;  Can Evrenol’un dikkat çeken Çıplak dizisinin ilk sezonunun sonlarına Bulut rolüyle katılan Emir Taro Tekin, oyunculuğu ve tarzıyla dikkat çekmiştir. Şimdilerde Çıplak 2. sezon için için hazırlanan Taro Emir, aynı zamanda Sadakatsiz dizisinde Selçuk karakterine hayat vermektedir..

Aldığı eğitimler ile başarısını taçlandıran Tekin, Cambridge School of Visual & Performing Arts dahilinde University of Arts London’ın PaPA derecesini bitirdi. Sonrasında RADA Foundation kursunda eğitim alıp, Oxford School of Drama’da eğitimine devam etti. 2019 yılından beri Türkiye’de yaşayan Tekin kariyerine burada devam ediyor..

Taro Emir Tekin rol Aldığı Dizi ve Filmler

  • Çıplak
  • Sadakatsiz
  • Bir Peri Masalı

Instagram’da Taro Emir Tekin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu