Kimdir

Yaşar Alptekin Kimdir, Kaç Yaşında? Yaşar Alptekin Hayatı ve Biyografisi

Yaşar Alptekin Kimdir, Kaç Yaşında? Yaşar Alptekin Nereli? Yaşar Alptekin Kaç Kez Evlendi? Manken ve Oyuncu Yaşar Alptekin 62 yaşında 2. evliliğini yapmasının ardından en çok merak edilen isimler arasında yer alıyor. Yaşar Alptekin 1991 yılında Nilgün Altınyay ile evlendi ve 2020 yılın Nilgün Altınyay hayatını kaybetti. 2023 yılında Yaşar Alptekin Nadire Tunca ile evlenmiştir. Gelin hep birlikte Yaşar Alptekin Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim.

Yaşar Alptekin Kimdir, Kaç Yaşında?

Manken ve oyuncu Yaşar Alptekin 10 Mart 1962 yılında Tekirdağ‘da doğmuştur ve 2024 yılı itibariyle 62 yaşındadır. Alptekin erken yaşlarda mankenliğe başladı; sonra oyunculuğa başlayarak dizilerde, sinema filmlerinde oynadığı rollerle hemen fark edildi; özellikle Lambada (Gençlik Ateşi) filmiyle hem oyuncu hem dansçı kimliğiyle ön plana çıktı. Bazı özel TV kanallarında çeşitli tanıtım filmlerinde yer aldı.

Yaşamının sonraki dönemlerinde muhafazakâr bir yaşam tarzını benimsemiş ve çeşitli TV Kanallarında farklı programlara katılarak İslami konularda paylaşımlarda bulunmuştur.


Yaşar Alptekin Hayatı ve Biyografisi

Yaşar Alptekin, Düzceli Mehmet isimli bir tiyatro oyununda yer almıştır. 2014 yılında yönetmenliğini Tekin Gün’ün yaptığı Aşkın Gözyaşları TV filminde ana karakter Şems-i Tebrizi’yi canlandırmıştır.

Ayrıca yazar olan Yaşar. Alptekin’in ‘Namazla Yeniden Doğdum’, ‘Kendime Bir İyilik Yaptım-Hacca Gittim’, ‘Yaşar Alptekin ve İtirafları’ adında kitapları vardır.


Yaşar Alptekin Kaç Kez Evlendi?

Yaşar Alptekin 1991 yılında Nilgün Altınyay ile evlendi ve Ayris Alptekin adında bir kızları dünyaya geldi. Çiftin evliliği dört yıl dürdü. Yaşar Alptekin ve Nilgün Altınyay 2015 yılında yeniden evlendi. Nilgün Altınyay 2020 yılında hayatını kaybetti.

Yaşar Alptekin’in kızı Ayris Alptekin Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümünde öğretim görevlisi olarak görev yapmakta. Yaşar Alptekin, Nadire Tunca ile 2023 yılında hayatını birleştirdi.


Yaşar Alptekin: Instagram

Yaşar Alptekin: Youtube 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu