Kimdir

Yaşar Karadeniz Kimdir, Nereli? Yaşar Karadeniz Hayatı ve Biyografisi

Yaşar Karadeniz Kimdir? Yaşar Karadeniz Nereli?. Eski Kastamonu, Manisa valisi ve 19 Ağustos 2023 tarihinde Sakarya valisi olarak göreve getirilen Yaşar Karadeniz merak edilen isimler arasında yer alıyor. İşte Yaşar Karadeniz Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm merak edilenler.

Yaşar Karadeniz Kimdir?

Bürokrat Yaşar Karadeniz, 1965, Samsun doğumludur ve 2024 yılı itibariyle 58 yaşındadır. İlk, orta ve lise eğitimini Samsun’da tamamlayan ‘Karadeniz’ lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümüne tamamlamıştır. 1987 yılında üniversiteden mezun olan Yaşar Karadeniz, İçişleri Bakanlığı tarafından yabancı dil öğrenimi ve mesleki incelemeler için İngiltere’ye gönderilmiştir.

Yaşar Karadeniz, 1988 yılında Amasya Valiliğine kaymakam adayı olarak atanmıştır. Daha sonra kaymakam vekilliği stajını Erzincan ili Tercan ilçesinde yapmıştır.

Kaymakamlık kursunu bitiren Karadeniz 1991 yılında Yozgat’ın Yenifakılı ilçesine kaymakam olarak atanmıştır.


Yaşar Karadeniz Hayatı ve Biyografisi

Bürokrat Yaşar Karadeniz ilk görev yeri olan Yenifakılı kaymakamlığı görevinden sonra Taşkent, Çukurca, Aybastı, Yeşilli, Beşikdüzü ve Eceabat’ta da kaymakamlık görevinde bulunmuştur. 2014 yılında Gaziosmanpaşa Kaymakamı olarak göreve gelmiştir.

20 Ocak 2017 tarihinde Kastamonu Valisi Mesut Yıldırım’ın emeklilik kararı alması sonrasında boşalan valilik makamına 2 Mart 2017 tarihinde geçici görev ile atanarak ilk Valilik görevini üstlenmiştir.

10 Haziran 2020 tarihinde Manisa valiliğine atanmıştır. 19 Ağustos’ta Sakarya Valisi olarak görevine başlamıştır. Halen Sakarya valisi olarak görev yapmaktadır.


Yaşar Karadeniz: Instagram

Yaşar Karadeniz: Twitter

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu