Sinema

2024’de İzlenecek En İyi 22 Kore Dizi Önerisi

2024’de İzlenecek En İyi 22 Kore Dizi Önerisi. İlginç hikayeleri ve yoğun olay örgüsüyle tanınan Kore Dizileri dünya çapında fenomen hale geldi. Kore dizileri seviyorsanız listemizdeki dünya çapında ün kazanan Kore Dizileri sizi daha çok bağımlı yapacak. Kore dizi tutkunları için dünya çapında ün kazanmış 2024 de kesinlikle izlemeniz gereken en iyi 22 Kore dizi önerisi listeledik.

2024’de İzlenecek En İyi 22 Kore Dizi Önerisi

Kore dizi tutkunları için hazırladığımız listemizde dramından komedisine, romantiğinden suç dizisine, okul konulu dizlerden tarih konulu dizilere kadar birçok türde öneriler yer almaktadır. Listemizde yer alan diziler Kore film tutkunuz daha çok artıracaktır. İşte 2024 de izleyebileceğiniz tüm dünyanın izlediği 22 Kore dizisi

1- Squid Game

Netflix’in şimdiye kadar ki en çok izlenen dizisi olmayı başaran “Squid Game” Kore gerilim filmi ve kesinlikle izlemeye değer. Dizi risk altındaki ve paraya çok ihtiyacı olan kişilere oyuna katılmaları için gizemli bir davetiye gönderilir. Hayatın her kesiminden 456 katılımcı, 45.6 milyar won kazanmak için oyun oynadıkları gizli bir adaya kilitlenir. Her oyun, Kırmızı Işık, Yeşil Işık gibi bir Kore geleneksel çocuk oyunudur, ancak kaybetmenin sonucu ölümdür.

📽 Hemen İzle 


2- Crash Landing on You

Yoon Se-ri, yamaç paraşütü yaparken bir fırtınaya yakalanır ve kendini Kuzey Kore’ye uçmuş halde bulur. Se-ri daha sonra Kuzey Kore Özel Kuvvetleri Komutanı ve Kuzey Kore elit ailesinin bir üyesi olan Ri Jeong-hyeok ile karşılaşır. Ri sonunda, ekibinin yardımıyla Se-ri’yi Güney Kore’ye geri götürmek için bir plan yapar, ancak önlerine çıkan engelleri aşmak zorundalardır. Bu dizi drama, romantizm ile komediyi karıştırıyor ve iki talihsiz aşığın hikayesini anlatıyor.

📽 Hemen İzle


3- Goblin (Guardian: The Lonely and Great God)

Kim Eun-sook tarafından yazılan bu dizi, tüm zamanların en yüksek puan alan dördüncü Kore dizisidir. Fantastik romantizm, lanetli ölümsüz hayatını sona erdirmek için bir insan genine (Kim Go Eun) ihtiyaç duyan modern bir cin Gong Yoo hakkındadır. Daha sonra hayatı, geçmişini hatırlayamayan bir ölüm meleği olan Lee Dong-wook ile iç içe geçer.

📽 Hemen İzle


4- Sky Castle

Bu dizi, Güney Kore toplumunun üst tabakasında statükoyu korumaya çalışan dört kadın ve ailelerinin hikayesini anlatıyor. Drama, bir annenin kızını ne pahasına olursa olsun seçkin bir üniversiteye sokma takıntısı etrafında dönüyor.

📽 Hemen İzle


5- Vincenzo

Filmde Song Joong-ki, İtalyan bir mafya ailesi tarafından evlat edinilen ve İtalya’daki mafya hayatı içinde büyüyen Vincenzo adında Koreli bir adamı canlandırıyor. Üvey babası öldüğünde, üvey kardeşi onu öldürmeye karar verir ve Vincenzo’yu Seul’e geri kaçmaya zorlar. Mafya drama dizisi diyebiliriz.

📽 Hemen İzle


6- Law School

Dizinin konusu, okuldaki bir hukuk profesörünün ölü bulunması ve diğerinin suçtan tutuklanmasıyla başlar ve öğrencileri Yang’ın masumiyetini kanıtlamak için bir araya gelmeye zorlar.

📽 Hemen İzle


7- 100 Days My Prince

Lee Yul hayatını tehlikeye koyacak bir sırrı keşfeder ve saraydan kaçmak zorunda kalır. Bir kaza sonucu hafızasını yitiren bir veliaht prens, halktan biri gibi yaşamaya başlar ve Joseon’un müzmin bekârıyla evlenerek unutulmaz bir aşka yelken açar.

📽 Hemen İzle


8- Boys Over Flowers

Mütevazı bir liseli kız olan Jan-di, okulun en güçlü grubundan zengin şımarık bir çocuğa kafa tutar ve sonunda ona aşık olur. F4 olarak bilinen grup, kendi yolunu bulmak için başkalarına zorbalık eder ta ki Geum Jan-di adlı işçi sınıfından bir kız bursla okula gelene ve erkeklere karşı çıkana kadar.

📽 Hemen İzle


9- Navillera

Hayallerinin peşinden koşan 70 yaşındaki bir adam ve 23 yaşındaki yetenekli bir genç, balet olma yolculuğunda birbirlerine yardım ederek zorlukları aşar. Deok-chul hayalinin peşinden koşarken, ilerleyen Alzheimer ile de savaşır.

📽 Hemen İzle


10- The Uncanny Counter

Gündüzleri makarna dükkânında çalışıp geceleri iblis peşinde koşan Avcılar, insanlarla beslenen hain iblisleri yakalamak için özel güçlerini kullanır.

📽 Hemen İzle


11- Sweet Home

İnsanlar acımasız canavarlara dönüşerek dehşet saçarken sorunlu bir genç ile komşuları hayatta kalmak ve insanlıklarına tutunmak için savaşır.

📽 Hemen İzle


12- Run On

Pistlerin yıldızı olan bir adam, bir film çevirmeni hayatına girdikten sonra ilk kez kalbinin sesini dinleyip kendi temposunu belirler ve kendisine çizilen rotadan sapar.

📽 Hemen İzle


13- Start-Up

Sanal rüyaları gerçeğe dönüştürmeyi arzulayan genç girişimciler, Kore’nin yüksek teknoloji sektörünün amansız dünyasında başarı ve aşk için rekabet ediyor.

📽 Hemen İzle


14- Record of Youth

İki aktör ve bir makyöz, kurdukları hayallerden ziyade kim olarak doğduklarına önem veren bir dünyada kendilerine yer edinmek için savaşır.

📽 Hemen İzle


15- Rookie Historian Goo Hae-Ryung

Özgür ruhlu Goo Hae-ryung, kadın tarihçiler için resmi bir devlet görevi açıldığını öğrenince, Joseon kraliyet sarayında âlim olarak yeni bir hayata başlar.

📽 Hemen İzle


16- It’s Okay to Not Be Okay

Asosyal bir çocuk kitabı yazarı ile psikiyatri koğuşunda çalışan fedakâr bir bakıcının yolları kesişince önlerinde duygusal iyileşmeye giden sıra dışı bir yol açılır.

📽 Hemen İzle


17- Love Alarm

Yakınlardaki biri ondan hoşlandığında kişiye haber veren bir uygulamanın olduğu bir dünyada Kim Jojo, kişisel sorunlarıyla başa çıkarken genç yaşta aşkı tadar.

📽 Hemen İzle


18- Strangers From Hell

Şaibeli komşularla dolu bir apartmanda yaşamaya başlayan ve suç romanları yazmak isteyen bir adamın hayatı, art arda gerçekleşen tatsız olaylarla altüst olur.

📽 Hemen İzle


19- The King: Eternal Monarch

Günümüzde bir Kore İmparatoru, gizemli bir portal aracılığıyla geçtiği paralel bir evrende cesur bir dedektifle karşılaşır.

📽 Hemen İzle


20- Hospital Playlist

Beş doktor ve onların hastaları için hastanede her gün sıra dışıdır. Burada doğum, ölüm ve ikisi arasındaki her şey bir aradadır.

📽 Hemen İzle


21- Extracurricular

Ağır suçların dünyasına boğazına kadar batmış örnek bir lise öğrencisinin çifte hayatı, bir sınıf arkadaşının onun sırrıyla ilgilenmeye başlamasının ardından altüst olur.

📽 Hemen İzle


22- Memories of the Alhambra

Yenilikçi bir artırılmış gerçeklik oyununun gizemli yaratıcısını bulmaya çalışan bir yatırım şirketi yöneticisi, İspanya’da pansiyon işleten bir kadınla tanışır.

📽 Hemen İzle


👉 Bir Oturuşta Bitirebileceğiniz En İyi Mini Dizi Önerileri 2024

👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu