Lise

2025 AYT Biyoloji Kitap Önerileri (Yeni Nesil)

2025 AYT Biyoloji Kitap Önerileri (Yeni Nesil). YKS sınavına 2025 yılında girecek öğrencilere kaynak olabilmesi için 2025 AYT Biyoloji Kitap önerileri listesi hazırladık. AYT Biyoloji kitap önerileri listemizde hem soru bankası hem konu anlatımı kitaplarına yer verdik. Önerdiğimiz kitapların altında kitabın içeriği ile ilgili açıklamada bulunduk. Açıklamaları okuyarak seviyenize uygun kolayorta ve zor kitaplar arasında kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

2025 AYT Biyoloji Kitap Önerileri

AYT sınavında Biyoloji dersinden 13 soru gelmektedir. 1 soru bile binlerce kişinin önüne geçmenize etkenken 13 soru hiç azımsanmayacak bir rakamdır. Bu nedenle AYT Biyoloji çalışmak isteyenlere branşında uzman ve geçmiş yıllarda sınava giren arkadaşlarımızın önerdiği kitapları listeledik. Önerdiğimiz kitaplarda dışında elinizde farklı kaynaklar var ise onları da çözmeyi ihmal etmeyin. Sonuçta Biyoloji konuları aynıdır, değişen sadece sistemdir. Ayrıca AYT Biyoloji çalışırken soru kaçırmak istemiyorsanız kesinlikle Youtube’daki Biyoloji ders videolarını izlemelisiniz.

Aşağıda AYT Biyoloji dersi için soru bankası ve konu anlatımı kitap önerileri vermeye çalıştık. Sizin de kesinlikle AYT Biyoloji için öneririm dediğiniz kitaplar varsa yorumlar kısmında bizimle paylaşın.

Karekök Yayınları – AYT Biyoloji Sıfır

Biyoloji dersinden sıfırım veya biyolojiye sıfırdan başlamak istiyorum diyenlerin ilk tercihi olarak kitap AYT biyoloji sıfır ilk tercihi olmadır. Konu işleyiş tarzıyla bir çok konuyu tek başınıza öğrenebilir ve biyolojide iyi noktalara gelebilirsiniz. Ancak AYT dersleri genel olarak zor olduğu için yine de sizi zorlayan sorular olabilir. Ama asla yapılamayacak türden sorular yoktur. Tamamen temelini kuvvetlendirmek isteyen öğrencilerin için hazırlanmıştır.


Benim Hocam Yayınları AYT Biyoloji Video Ders Notları

Bu kitap, Benim Hocam YouTube kanalı üzerinden yapılan AYT Biyoloji konu anlatım videolarında anlatılanların kitaba dökülmüş halidir. Konu anlatım videolarına çalışırken not alarak zaman kaybetmek istemeyenler, ince detayları kaçırmak istemeyenlerin tercih edebileceği bir kitaptır.


3D Yayınları AYT Biyoloji Soru Bankası

Orta seviye ve orta seviyenin biraz daha üstü seviye bir kitaptır. ÖSYM’nin YKS ile başlattığı yeni nesil sorulardan oluşmaktadır. Bol miktarda yorum ağırlıklı sorular görebilirsiniz. AYT oturumuna hazırlanırken yorum ağırlıklı çözmeniz sınavdaki sorularla karşılaştığınızda şaşırmanızı sağlar. Çünkü yeni nesil olarak adlandırdığımız sorular işlemden çok yorum ağırlık olarak sorulmaktadır. Bu kitapta da bu tarz sorular çok sayıda bulunmaktadır.


Bilgi Sarmal Yayınları TYT AYT Biyoloji Soru Bankası

AYT Biyoloji için önerilebilecek yayınlardan ilki Bilgi Sarmal Yayınları’nın hazırlamış olduğu AYT Biyoloji Soru Bankası. Gerek yeni nesil sorular gerek özenle hazırlanmış yorum soruları sayesinde listede yer alan bu kitap video çözümleri ile de desteklenmiş. 400 sayfadan oluşan bu kitap zorluk seviyesi olarak da orta seviye kitaplar arasında yer alıyor. Fiyatlandırma olarak ise güncel kitap fiyatlarına göre yüksek bir fiyatlandırmaya sahip.


FUNDAmentals AYT Biyoloji Konu Anlatımlı Soru Bankası

YouTube üzerinde konu anlatımları da yapan Funda Hoca tarafından yazılmıştır. Konu anlatım videolarıyla birlikte ilerleyen bir kitaptır. Kitapta sol sayfada konu anlatımı yapılırken sağ sayfada ise o konu anlatımını destekleyen sorular bulunmaktadır. Konu anlatım videolarına ulaşmak için sayfadaki üst köşesindeki karekodu okutmalısınız. Aynı zamanda video çözümlere ulaşmak için de her sayfada karekod bulunuyor.


Biyotik Yayınları AYT Biyoloji Soru Bankası

Biyotik yayınları tarafından hazırlanan bu kitap deneme mantığında sorulardan oluşuyor. Her konu testindeki soruları sanki deneme çözüyormuş hissiyle çözebilirsiniz. Kitap orta seviye bir kitaptır. Bol miktarda yeni nesil ve yorum ağırlıklı sorular bulunmaktadır. Soruların ezbere değil düşünmeye, yoruma açık olması YKS sınavı için oldukça bir önemli faktördür. Çözen öğrenciler tarafından da tavsiye edilen bir kitaptır.


Aydın Yayınları AYT Biyoloji Soru Bankası

Kitap AYT için hazırlanmış olsa da çıkma ihtimali olduğu düşünülerek TYT Biyoloji konularından sorular da bulunmaktadır. AYT Biyoloji için önemli bir kaynaktır. Bu kaynağı çözerek Biyoloji bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz. Hedefi yüksek olanlar için önerebileceğimiz bir kitaptır. Kitap içinde sizi zorlayacak seviyede sorular yer almaktadır. Aynı zamanda soruların tamamı video çözümlüdür.


2025 AYT Biyoloji Kitap Önerileri hakkında yorumlarınızı aşağıdaki yorumlar bölümünden yapabilirsiniz. Sizin de önermek istediğiniz kitaplar varsa yorumlar kısmına yazabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir👇

2025 AYT Kimya Kitap Önerileri

2025 AYT Biyoloji Konuları ve Soru Dağılımı

AYT Biyoloji Ders Notları PDF İndir

AYT Biyoloji Tüm Çıkmış Sorular PDF

AYT En İyi Biyoloji YouTube Kanal Önerileri


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu