Üniversite

Aksaray’da Öğrencilik Ve Öğrenci Hayatı

2006 Yılında Bakanlar Kurulu tarafından kurulması kararlaştırılan bu üniversite şehrin biraz dışındadır. Şehre uzak olması öğrencileri korkutmasın her saat ulaşım vardır. Kampüs içinde öğrencinin her ihtiyacını karşılayan kampüs, öğrencilerin dışarı çıkmadan okumalarını sağlamaktadır.


Aksaray’da Ulaşım Nasıldır?

Üniversitenin şehir merkezine uzak olması öğrencileri ve velileri korkutsa da belediye bunun için oldukça çalışmaktadır. Her saat başı her 15 dakikada geçen özel ve halk otobüsleri ile sağlıklı bir ulaşım öğrencileri rahatlatmaktadır.


 

Aksaray’ın Mutfağı Ve Fiyatları?

Aksaray şehir ve halk bakımından kendi el lezzetlerini öğrencilere ucuz fiyatlara sunmayı başarmış. Dışarıdan sağlıklı ve ucuz yemek ev yemekleri yiyen öğrenciler mutlu. Öğrenciler için özel lokantalar ve sokak lezzetleri de bulunmaktadır.


Aksaray Halkının Öğrencilere Yaklaşımı Nasıldır?

Kendi halinde sessiz bir şehir olan Aksaray öğrencilere de ayrı bir önem ve tutumla davranmaya dikkat ediyor. Geçim ve para kazanmaları öğrencilerden olan bazı esnaflar da öğrencilere destek olmaya çalışıyorlar. Şehir içinde oldukça dikkat eden öğrenciler halkın tebriğini ve mutluluğunu almaya devam ediyor. .


 

Aksaray’da Gezilebilecek Yerler Nerelerdir ?

Orta Anadolu’da bulunan Aksaray için oldukça gezilecek yer bulunmaktadır. Bunların çoğu kültürel mirasa sahip yerler olmakla birlikte doğa ile iç içe olacağınız yerler de bulunmaktadır. Sultanhanı Kervansarayı, Aşıklı Höyük bunlardan bir kaçı sadece.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu