Kimdir

Aysun Gültekin Kimdir, Nerelidir? Aysun Gültekin Hayatı ve Biyografisi

Aysun Gültekin Kimdir, Nerelidir? Aysun Gültekin Hayatı ve Biyografisi. Son günlerde merak edilen isimler arasında yer alan Aysun Gültekin Nerelidir? Türk Sanat Müziği sanatçılarından olan Aysun Gültekin söylediği şarkılar ile sevenlerinin gönlüne taht kurmuştur. Gelin birlikte Aysun Gültekin hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Aysun Gültekin Kimdir?

TRT İstanbul Radyosunda görev yapan Aysun Gültekin Kimdir? araştırılan isimler arasında yer aldı. 1963 yılında Erzurum‘ da dünyaya gelen Aysun Gültekin 2024 yılında 69 yaşındadır ve aslen Erzurum İspirlidir.  Eğitim hayatından bahsedecek olursak; İlk ve ortaokulu İspir’de okudu. Lise eğitimini ise Ağrı Kız Meslek Lisesi’nde tamamladı. Meslek hayatına ise 1981 yılında TRT’nin açtığı radyo sınavlarını kazanarak TRT Erzurum Radyosu’nda göreve başladı.

Büyük üstatlardan olan Mükerrem Kemertaş ve Esat Kabaklı gibi Türk halk müziği ustalarından eğitim aldı. 1992 yılında ise TRT İstanbul Radyosu’na tayin oldu ve 16 Aralık 2011 tarihinde kendi isteği ile emekli oldu. Bir çok  şarkı seslendiren Aysun Gültekin şarkıları sevenleri tarafından da en çok dinlenenler listesinde yer almayı başardı.


Aysun Gültekin Hayatı ve Biyografisi

Başarılı sanatçı 2008 yılında Türkiye Yazarlar Birliği tarafından Türk müziği dalında yılın sanatçısı seçildi. Aysun Gültekin ayrıca Sanatçı, Sakarya Fırat, Pars: Narkoterör, Yabancı Damat, Köprü, Kurtlar Vadisi Irak, Kurtlar Vadisi Pusu dizilerinde türküler seslendirdi. 2008 yılında Anadolu Ninnileri, Türkü Türkü Türkiyem, Güldeste Uzun Havalardan Seçmeler; 2010 yılında ise İl İl Türküler ve Mektup Türküleri adlı albüm projelerinde yer aldı.

16 Aralık 2011 tarihinde TRT Harbiye stüdyosunda verdiği konserle TRT’deki görevinden ayrılmıştır. Aysun Gültekin TRT stüdyolarında gerçekleştirdiği bazı türkü kayıtları da “Bala Sarhoş” adıyla TRT tarafından albüm olarak yayımlandı. Aysun Gültekin’in solo albümü henüz bulunmamaktadır.


👉 Gülay Yedekçi Kimdir, Kaç Yaşında? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu