Kimdir

Banu El Kimdir, Kaç Yaşında? Banu El Hayatı ve Biyografisi

Banu EL Kimdir, Kaç Yaşında? Banu El Hayatı ve Biyografisi. Son zamanlarda merak edilen isimlerden olan Banu El Nerelidir? Banu el Evli mi? Banu El Hangi Kanalda? Tüm bu soruların cevapları ve Banu El Boyu Kilosu gibi tüm merak edilenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz…

Banu El Kimdir?

Muhabir, gazeteci spiker olarak kariyerine adım adım basamakları tırmanarak yol alan Banu El Kimdir? merak edilmekte. Farklı kanallarda çalışan ve adından söz ettiren Banu El, 1981 Almanya Doğumludur ve 2024 yılında 43 yaşındadır. Küçük yaşlarda ailesi ile birlikte Türkiye’ye gelen Banu El, eğitim hayatına Türkiye’de başlamıştır. Kocaeli’ n de eğitim hayatını tamamladıktan sonra erken yaşta iş hayatına atılan Banu El, ilk deneyimi TV 41’de başlamıştır.

Kariyerine başladığı TV 41 de çalışırken bir yandan da üniversite sınavlarına girdi ve bu süre içerisinde hem okuyup hem de voleybol dalında lisanslı sporcu oldu. Bunlarla yetinmeyen Banu El çalışmalarına ve araştırmalarına devam ederken okulundan mezun olduktan sonra akademik kariyerine devam etti ve Yüksek lisans tezi olarak Franz von Papen’in Türkiye Büyükelçilik Yıllarını inceledi.


Banu El Hayatı ve Biyografisi

Eğitimlerini tamamladıktan sonra bir süre mezun olduğu bölümle ilgili çalışan Banu El, bir dönem farklı yerlerde ve farklı pozisyonlarda reklam pazarlama ya da idari işler gibi mesleklerde görev aldı. Bunların üzerine ise; özellikle yakın çevresinin de desteği ile televizyon ekranlarında çalışmaya karar verdi. Kariyerine ilk olarak TV 41’de muhabirlik alanında çalışan Banu El, ardından ise FOX TV haber merkezinde çalıştı.

Kariyerinden bahsedecek olursak; 2009 yılında gelen teklif üzerine NTV’ye transfer olup spikerlik yapmaya başladı. 2 yıl boyunca NTV’de çalıştı ve ardundan buradan ayrılarak, 2011’de Turkuvaz Medya Grubu’nun yeni açılan kanalı A Haber’e geçti. Günümüzde ise burada çalışmaya devam etmektedir. Bununla birlikte Banu El, televizyondaki görevine ek olarak panel ve konferanslarda sunuculuk ve moderatörlük yapmaya devam ediyor.

Banu El özel hayatı ve boyu kilosundan bahsedecek olursak; 1,68 metre boyunda olup 54 kilodur. Başarılı gazeteci Banu El, Twitter ve Instagram hesaplarını aktif olarak kullanmaktadır.

Twitter 👉 Banu El


👉 Gülay Yedekçi Kimdir, Kaç Yaşında?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu