Yaşam

Bepanthen Ampul Ne İşe Yarar? Bepanthen Ampul Yüze Sürülür mü, Nasıl Kullanılır?

Bepanthen Ampul Ne İşe Yarar? Bepanthen Ampul Yüze Sürülür mü, Nasıl Kullanılır?. Uzman doktorlar tarafından reçete edilerek kullanılması gereken Bepanthen Ampul Ne İçin Kullanılır? merak edilmekte. Bir çok rahatsızlığa iyi gelen bir serum olarak bilinen Bepanthen Ampul Saça kullananlar ve cilt için maske yapılır mı? araştırılmakta. Bepanthen Ampul Saçta Ne Kadar Bekletilmeli? gelin birlikte tüm merak edilenleri öğrenelim…

Bepanthen Ampul Nedir?

Çok fazla kişi tarafından merak edilen ve araştırılan Bepanthen Ampul aslında bir tür vitamindir. Çok fazla faydaları olan ve kısa zamanda etki eden bir vitamin takviyesi olan bepantel ampul sıklıkla tercih edilmektedir. Genel olarak saç ve cilt problemlerinde oldukça etkili olan ürün uzmanlar tarafından da düzenli kullanılması önerilmektedir. Tıbbi alanda çok sık kullanılan bu vitamin ilacı ayrıca saç sorunlarında çok sık tercih edilir. Bu ampul normalde enjeksiyon olarak doktorlar ve hemşireler tarafından uygulanır. Fakat hastalar evde kesinlikle bu şekilde kullanmamalıdır. Ampulü kırarak içindeki sıvıyı kullanabilirsiniz.

Bepanten ampul Uzman doktorlar tarafından da birçok hastalıkların tedavisinde kullanıldığı için tavsiye edilmektedir. Sizlerde evinizde uygulayacağınız saç maskelerinde bu vitamin takviyesinden yararlanabilirsiniz.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Bepanthen Ampul Ne İşe Yarar?

Bepantel ampul şu rahatsızlıklarda da kullanılmaktadır:

 • İnce bağırsak İltihaplarının tedavisinde
 • Bepanten ampul el ve ayaklarda oluşan uyuşukluğun tedavisinde
 • Kalın bağırsakta oluşan iltihabın giderilmesinde
 • Saç dökülmelerini önlemede
 • Cilt bakımında
 • Yanan ayak sendromunda

Tüm bu hastalıkların tedavisinde Bepanten Ampül’den yararlanılır. Oldukça etkili bir vitamin olan bu ampul fiyat olarak ta makul düzeydedir. Herkesin bildiği bepanthen kremden çok daha farklı bir şekilde gördüğümüz Bepanthen Ampul, cansız ve dökülen saçlar için harika etki bir sunuyor. Bepanthen ampul eğer tıbbı alanda kullanılacaksa mutlaka doktor tarafından uygulanır.

Cilt iltihabı, güneş yanığı, hafif yanıklar, hafif cilt yaralanmaları ve bozuklukları, ciltteki kaşıntı gibi hastalıkların, durumların ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde ve tedavi edilmesinde kullanılır. Bu ürün, aktif bir bileşen olarak dexpanthanol içerir. Bu ürün, cildi nemlendirmek için cilde su bağlayarak çalışır ve cilt hücresi büyümesini iyileştirir. Bu ürünün kullanımları, kompozisyonu, dozajı, yan etkileri ve yorumları hakkında ayrıntılı bilgi verilmiştir.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Bepanthen Ampul Ne İçin Kullanılır?

Çok fazla faydaları olan ve kısa zamanda etki eden bir vitamin takviyesi olan bepantel ampul sıklıkla tercih edilmektedir. Genel olarak saç ve cilt problemlerinde oldukça etkili olan ürün uzmanlar tarafından da düzenli kullanılması önerilmektedir. Bepanten ampul sadece saç sıkıntılarını gidermekle kalmayıp, sindirim sistemi rahatsızlıklarında da kullanılan ilaçtır.

Kişisel bakımına özen gösteren kadınların saç ve cilt maskelerinde kullandıkları ürün ampul şeklinde cam şişede satılmaktadır. Eczanelerden satın almanız halinde içerisinden beş adet ampul çıkacaktır. Eczanelerde reçete ile satılan bepanthen ampul her kutusunda 5 adet 2 mililitrelik cam şişelerde satılmaktadır. 1 adet bepanthen ampul 500 mg dekspantenol içerir. Etken maddesi deskpantenol’dur. Deskpantenol; ciltte epitel oluşmasına, hasarlı bölgede epitel tabakasının yeniden gelişmesine yardımcı olarak çalışır. Dekspantenol topikal ayrıca doku ve organlardaki yaraların onarımını sağlar, kompleks yenilenme ve kendini onarma sürecine yardımcı olur.

Bepanten ampul Uzman doktorlar tarafından da birçok hastalıkların tedavisinde kullanıldığı için tavsiye edilmektedir. Sizlerde evinizde uygulayacağınız saç maskelerinde bu vitamin takviyesinden yararlanabilirsiniz. Bepantel ampul şu rahatsızlıklarda da kullanılmaktadır:

 • İnce bağırsak İltihaplarının tedavisinde
 • Bepanten ampul el ve ayaklarda oluşan uyuşukluğun tedavisinde
 • Kalın bağırsakta oluşan iltihabın giderilmesinde
 • Saç dökülmelerini önlemede
 • Cilt bakımında
 • Yanan ayak sendromunda
Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Bepanthen Ampul Faydaları Nelerdir?

Bu ilaç şu hastalıkların tedavisinde kullanılır;

 • Bağırsak kaslarında ortaya çıkan gerginlik kaybı halinde
 • İnce bağırsakta oluşan iltihaplarda,
 • Kalın bağırsağın iç yüzeyinde oluşan iltihaplarda,
 • El ve ayak parmaklarında görülen uyuşma sorunlarında,
 • Yanan ayak sendromunda.
 • Saçları hızlı uzatmada
 • Saç sorunlarında

Bu kullanımları dışında ampul cilt ve saç bakımının da vazgeçilmez maddeleri arasındadır. Özellikle canlılığını yitirmiş saçlar için kullanılır. Bu durumda ampul çoğu zaman doğrudan uygulanmaz. Diğer maske malzemeleri ile birlikte kullanılır. Saçlar için bir başka uygulama şekli ise şampuanın içerisine doğrudan karıştırmaktır. Kullanım sırasında herhangi bir olumsuz etkinin oluşması halinde kullanımın kesilmesi gerekir. Ayrıca fazla miktarlarda değil tam olarak gerekli miktarda kullanılması önemlidir.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Bepanthen Ampul Nasıl Kullanılır?

Bepanthen ampul nasıl kullanılır? Bu ilacın tedavi amaçlı kullanım şekline doktor tarafından karar verilir. Günde bir defadan haftada bir defaya kadar olmak üzere çeşitli şekillerde doz ayarlaması yapılabilir. Kullanılacak hastalığa göre de dozlar arasında farklılıklar olabilir. Bu nedenle ayarlama buna göre yapılır. İlaç deri altına, kas içine ya da damar içine uygulanarak yapılır.

Damar içine uygulama yapılacaksa serum ile birlikte kullanılır. Doz atlanması durumunda iki doz üst üste uygulanmaz.

Hamilelik ve Emzirme Sırasında Kullanımı

Bu konuda yapılan çalışmaların azlığı ve eldeki verilerin yeterli olmaması nedeniyle özellikle emziren annelere bu ilaç verilirken dikkatli olunması tavsiye edilir. Gebelikte ise doktor kontrolünde kullanımı şarttır.

Araç ve Makine Kullanımı

Bu durum üzerinde olumsuz bir etkisi olduğu düşünülmez.

Çocuklarda Kullanımı

Çocuklarda kullanımı sırasında doz ayarlaması yapılır.

Yaşlılarda Kullanımı

Herhangi bir veri bulunmaz.

Böbrek ve Karaciğer Yetmezliği Durumunda

Böbrek ve karaciğer yetmezliği ile ilgili bir veri yoktur.


Bepanthen Ampul Saçlar İçin Kullanım Şekli

Saçlarınızda dökülme var ise şayet bu ürünü kullanıp bu durumdan rahatça kurtulabilirsiniz. Nasıl kullanmalıyım derseniz de hemen açıklayalım.

Kullanılması gerekli malzemeler

 • 1 tane bepanthen ampul
 • 1 tane  E vitamini (bemiks ampul ya da evigen ampul kullanabilirsiniz)
 • 1 adet yumurtanın sarısı
 • 2 tatlı kaşığı kadar organik badem yağı

Hazırlanışı ve Kullanımı: Yukarıdaki malzemeleri güzelce karıştırıp saç diplerine fırça yardımıyla yediriyoruz. Bu işlem bittikten sonra saçları bone ya da streç ile güzelce sarıp ortalama 1.5 saat kadar durduktan sonra şampuanla saçlarınızı yıkayın. Haftada düzenli olarak 2 kez uyguladığınızda ortalama 2 ay sonra saç dökülmeniz duracak ve saçlarınız canlanacaktır. Ayrıca saçlarınızda belirgin bir şekilde hızlı uzadığını da göreceksiniz.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Bepanthen Ampul Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu ilaç şu durumlarda kesinlikle kullanılmaz;

 • Hemofili durumu söz konusu ise,
 • Mekanik nedenlerden dolayı oluşan bağırsak tıkanıklığı sorununda,
 • Dekspantenole aşırı duyarlılık mevcutsa.

İlacın tıbbi kullanımı sırasında etkileşim içinde bulunduğu diğer ilaçlar da göz önünde bulundurulur. Buna göre kullanımına karar verilir. Bazı durumlarda ilacın kullanımı sırasında dikkatli olunması gerekir. Özellikle antibiyotikler, uyuşturucu ve anestezi için kullanılan malzemeler ile birlikte dikkatli kullanılmalıdır.


Bepanthen Ampul Saç İçin Faydaları

Saçınızı daha kalın hale getirmek veya ince saçlarınızı onarmak isteyen birçok insandan biriyseniz, doğru saç bakım çözümüne çok ihtiyaç duyan birçok insandan birisiniz demektir. Ancak, bu tür bir hedef için çabalarken, bu sorun için hızlı bir çözüm olmadığını kesinlikle unutmayın. Evet, daha kalın saçlara ulaşmak imkansız değildir ancak süreçte kazanmanız için almanız gereken bazı vitaminler vardır.

Uygun saç bakımı ile birlikte, vitaminler saçınızın daha kalın olmasını sağlamak için önemli bir anahtardır. Vücudunuzda doğru miktarda doğru vitamin olmadan, saçlarınız daha yavaş uzar. İyi ve daha kötüsü, saç dökülmesinden muzdarip olabilirsiniz. Elbette, bunun size olmasını istemezsiniz. Bu nedenle, saç restorasyon hedefinizi başarılı kılmak için, uzun vadede ihtiyacınız olan vitaminlerin bir listesi.

E vitamini ve A vitamini antioksidan olduğundan, ikisi de saç kalınlığını ve saç derisini beslemeye yardımcı olur. Bu nedenle, bu vitaminler mutlaka sahip olmanız gereken vitaminlere dahil edilmelidir. Beslenme düzeninize A vitamini ve E vitamini eklemeniz gerekir.

Bu ürünü kullanarak uzun ve kalın saçlarınız olmasını sağlayabilirsiniz. Saç dökülmesi çoğunlukla biotin adı verilen bir vitamin eksikliğinden kaynaklanabilir. Bu eksiklik, kilo kaybı gibi sağlık sorunlarına da neden olur. Bu ampulleri haftada en az iki kez saçlarınıza uygulayarak vücudunuzdaki biotini restore edin. Bu ampullerle, saçlarınızın daha hızlı uzamasını, daha dolgun ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Bu ampuller ile saç köklerinizi güçlendirebilirsiniz.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Bepanthen Ampul Saç Maskesi Tarifleri

Bepanthen ampul ile harika saç maskeleri yapabilirsiniz. Bepanthen ampul ile yaptığınız saç maskeleri sayesinde güçlü, sağlıklı, parlak, hızlı uzayan ve dolgun saçlara sahip olabilirsiniz.


Güçlü Saçlar İçin Saç Maskesi

Bu saç maskesi saçlarınızı daha dayanıklı ve sağlıklı hale getirir. Saçların kopmasını önler ve saç tellerine hacim katar.

Temiz bir cam kavanozun içine 1.5 yemek kaşığı zeytinyağını alın. Bu kavanoza bir adet bepanthen ampul kırın ve bir adet evigen ampul kırın. Tüm malzemeleri tahta bir kaşıkla iyice karıştırın. Bu maskeyi, saç derisine masaj yaparak uygulayın ve bir saat kadar bekletin. Ardından ılık suyla saçlarınızı durulayın. Bu harika maskeyi ayda bir ya da iki defa uygulayabilirsiniz.


Saç Dökülmesine Karşı Saç Maskesi

Bu maske saç tellerinizi dolgun hale getirir. Saç dökülmesinin tarihe karışmasını sağlayan bu maske, daha gür ve havalı saçlar için kullanılır.

Bir kasenin içine bir adet bepanthen ampul ve bir adet evigen ampulü kırın. Bu kasenin içine bir yemek kaşığı zeytinyağı, bir tatlı kaşığı bal ve bir yemek kaşığı badem yağını ekleyin. Tüm malzemeleri bir tahta kaşık yardımıyla iyice karıştırdıktan sonra hazırladığınız maskeyi, saç diplerine ve saç boylarına bir fırçayla uygulayın. Bir saat bekledikten sonra saçlarınızı bol suyla yıkayın. Bu saç maskesini iki haftada bir defa uygulayabilirsiniz.


Hızlı Uzayan Saçlar İçin Saç Maskesi Tarifi

Bu maske saçlarınızın daha sağlıklı, güçlü ve hızlı bir biçimde uzamasına yardımcı olur. Üç ay boyunca düzenli olarak kullanırsanız harika saçlara sahip olursunuz.

Bir cam kasenin içine bir adet bepanthen ampul ve bir adet E vitamini ampulü kırın. Ardından bu kasenin içine bir tane yumurta sarısı ve iki tatlı kaşığı badem yağı ekleyin. Tüm malzemeleri tahta kaşıkla karıştırın. Bu hızlı saç uzatan maskeyi, saç diplerine bir fırçayla sürün. Daha sonra saçlarınızı bir duş bonesiyle kapatın ya da saçlarınıza streç film sarın. Bu maskeyi saçlarınızda iki saat kadar beklettikten sonra bol suyla durulayın. Bu saç maskesini haftada iki kez düzenli olarak uygulamanız önerilir.


Bepanten Ampul Yan Etkileri

Bepanten Ampul vitamin desteği birçok hastalığın tedavisinde kullanıldığı gibi kimi alerjik hassasiyeti olan kişilerde yan etki yapabiliyor. Bepanthen’in belli başlı yan etkileri şöyledir:

 • Alerjik Dermatit oluşabilir.
 • Kontakt Dermatit
 • Egzama
 • Ciltte Tahriş

Bepanten ampul kullanımı sonrasında oluşan yan etkiler böyledir. Böyle durumlarla karşılaşmanız halinde Bepanten ampul kullanımı bırakılmalı, doz gereğinde fazla alınmamalıdır.


Bepanten Ampul İle Hazırlanan Saç Kürü Nasıl Olur?

Bepanten Ampul birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanıldığı gibi aynı zamanda saç bakım maskelerinde de kullanılır. Hatta saçlarda oluşan yıpranmalara karşı bu vitamin desteğiyle kürler oluşturulmaktadır. Bepanten ampul yanında E vitamini desteğiyle küre eklendiğinde saçlarınız hızla uzayacak ve dökülme sorununuz ortadan kalkacaktır. Kür şu şekilde hazırlanmaktadır:

 • 1 adet yumurta sarısı
 • 1 adet bepanten ampul
 • 2 tatlı kaşığı badem yağı
 • 1 adet E vitamini ampülü

Bu kürü tüm malzemeleri bir kapta karıştırarak elde edebilirsiniz. Tüm bu karışımı saç diplerinize masaj yaparak yedirin ve ardından streç filmle saçınızı sararak karışımın saça nüfus etmesini sağlayabilirsiniz. 2 saat sonra saçınızı yıkayabilirsiniz. Haftada 1 kez uygulamak yeterli olacaktır.


Bepanthen Ampul Kullananların Yorumları

Kullanıcı Yorumu : Yazın güneş ve denizden yıpranan saçlarımın kurtarıcısı oldu. Teşekkür ederim bepanthen ampul.

Kullanıcı Yorumu : Şampuanıma karıştırıyorum, her banyo sonrasında saçlarımdaki fark gözle görülür dereceye ulaştı. Artık yumuşacık saçlarım var.

Kullanıcı Yorumu : Saç diplerim de kaşıntıya yol açtı, ben de kullanmayı kestim. Doktorum alerjik bir durum oluştuğunu söyledi.

Kullanıcı Yorumu : Yüzüme sürüyorum, nemlendiriyor, kuruluğunu gideriyor, besliyor.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Bepanthen Ampul Fiyat 2024

Bepanthen ampul fiyat olarak 72,41 TL’dir. Bu ilaç eczanelerden temin edilebilir. İlacın tıbbi kullanımı bireysel olarak karar verilerek yapılmaz. Bunun dışında kozmetik olarak kullanımında ilacın etki gösterip göstermediğine dikkat edilmelidir.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Ombre ve Sombre Arasındaki Fark Nedir?

👉 Saç Koparma Hastalığı (Trikotilomani) Nedir?

👉 Saç Sirkesi Ne İşe Yarar?

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu