Kimdir

Cevdet Nasıranlı Kimdir, Nerelidir? Cevdet Nasıranlı Hayatı ve Biyografisi

Cevdet Nasıranlı Kimdir, Nerelidir? Soruları CHP Genel Başkanı Başdanışmanı Avukat Cevdet Nasıranlı hakkında en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Gelin hep birlikte Cevdet Nasıranlı Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenleri öğrenelim.

Cevdet Nasıranlı Kimdir, Nerelidir?

Avukat ve CHP Genel Başkanı Başdanışmanı Cevdet Nasıranlı 1 Ocak 1980 yılından Diyarbakır‘da doğmuştur ve 2023 yılı itibariyle 43 yaşındadır. Eğitim hayatına Diyarbakır’da başlayan ‘Nasıranlı’ İlkokulu Diyarbakır Yahya Kemal Beyatlı İlkokulunda, ortaokulu Diyarbakır Kazım Karabekir’de liseyi ise Diyarbakır Yunus Emre Lisesi’nde tamamladı. Lisans eğitimi Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır. Üniversiteden mezun olduktan sonra Diyarbakır’a dönen Cevdet Nasıranlı 10 yıl Avukatlık yapmıştır. Cevdet Nasıranlı evli ve 2 çocuk babasıdır.


Cevdet Nasıranlı Hayatı ve Biyografisi

Avukat Cevdet Nasıranlı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra memleketi Diyarbakır’a dönüp 10 yıl serbest Avukatlık yapmıştır.

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği Diyarbakır Şube Başkanlığı ve Medeniyet Derneği Diyarbakır Yönetim Kurulu Üyeliği, MOSİAD Diyarbakır Şube Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur.

2019’daki yerel seçimlerde, Cevdet Nasıranlı, AK Partiden Diyarbakır Kayapınar İlçe Belediye Başkanı adayı olmuştur. Nasıranlı, 14 Mayıs seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinde 4’üncü sıradan milletvekili adayı gösterildi.

2022 yılında CHP’ye geçen Avukat Cevdet Nasıranlı, CHP Genel Başkanı Başdanışmanı olarak görev yapmaktadır.

Cevdet Nasıranlı: Twitter


İlginizi Çekebilir  👇

👉 Dilara Sayan Kimdir, Kaç Yaşında? Dilara Sayan Hayatı ve Biyografisi

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu