Sıradaki içerik:

2 Kasım – 8 Kasım 2020 Haftalık Burç Yorumları

Dizi Önerisi 2020/2021 En Çok İzlenen 20 Dizi

avatar

admin

 • e 4

  Mutlu

 • e 3

  Eğlenmiş

 • e 1

  Şaşırmış

 • e 2

  Kızgın

 • e 3

  Üzgün

 

Evde vakit geçirmek isteyip izleyecek bir şeyler bulamayanlara, acaba ne izlesem diye düşünenlerin izlemek isteyeceği 2020 / 2021 yılın en güzel ve en çok izlenen güncel dizilerini sizler için listeledik.
Dizi Önerileri 2020/2021 listemizde Belgesel, Doğa, Dans, Gizem, Suç, Dram, Aksiyon Macera  türünde dünyaca ünlü birçok başarılı yapımı bulabilirsiniz. İşte 2020-2021 IMDb puanına göre en çok izlenen diziler

1. The Breaking Bad

Tür: Suç, Dram
IMDb: 9.5

50 yaşında, Walter White adlı bir lise kimya öğretmeninin, ailesinin maddi gereksinimlerini karşılayabilmek için New Mexico’nun uyuşturucu imparatoruna evrilmesini konu alan efsane dizilerden. Karakterlerin derinliği, olay örgüsünün griftliği, sürükleyiciliği ile dizi gibi dizi. Bryan Cranston, Anna Gunn ve Aaron Paul’ün başrol aldığı dizi 5 sezon boyunca izleyene nefes aldırmıyor. Bölümler ortalama 50 dakika.

2. Our Planet

Tür: Belgesel, Doğa
IMDb: 9.3

Planet Earth’ın yükselttiği çıtayı daha da yükseğe çıkaran, sunumunu doğa tarihçisi David Attenborough’un yaptığı doğa ve hayvan belgesel serisi. Our Planet, doğanın güzellikleri kadar dünyanın dört bir yanında insanın doğaya verdiği zararı da ele alıyor. Tek sezon ve 8 bölümden oluşuyor. Bölümler ortalama 50 dakika.

3. The Last Dance

Tür: Son Dans – Biyografi / Spor
IMDB: 9,2

NBA’in ve basketbolun efsane ismi Michael Jordan’ın Chicago Bulls’taki son sezonunu (1996-1997) konu alan The Last Dance efsane basketbolcunun Chicago Bulls ile yaşadığı son şampiyonluğunu detaylarıyla gözler önüne seriyor.

4. Sherlock

Tür: Suç / Gizem
IMDB: 9.1

Sherlock dizisi olarak sürekli ilgi çekiyor. Sherlock dizi serisinde Londra sokaklarında kendine has yöntemleriyle gizemli suç olaylarını çözmeye çalışan Sherlock Holmes tehlikeli ve gizemli olaylarla uğraşmasını anlatmaktadır.

5. When They See Us

Tür: Dram / Gerçek Hayattan
IMDB: 8.9

ABD’de 1989 yılınca vahşi bir olay yaşanır. Central Park’ta koşuya giden Trisha Ellen isimli kadın cinsel tacize ve öldürme teşebbüsüyle ağır bir şekilde darpa uğrar. Bu suç için o dönem 4 tanesi 14 yaşında, birisi de 16 yaşında olan 5 çocuk suçlanır. Polis tarafından ağır bir sorgudan geçirilen ve zorla itirafları alınan bu 5 çocuk tarihe Central Park beşlisi olarak geçer. Tüm kanıtlar onları masum göstermesine rağmen bu çocuklar mahkumiyetle cezalandırılır. Gerçek hayattan uyarlanan bu dizi tam olarak sizin duygularınıza basacak onları harekete geçirecek cinsten.

6. Peaky Blinders

Tür: Suç / Drama
IMDB: 8.8

1919’lu yıllardan itibaren İngiltere’nin Birmingham şehrinde etkin olan Peaky Blinders çetesini anlatıyor. Çetenin lideri Tommy Shelby daha güçlü olabilmek için gözünü karartmış bir mafya babasıdır. Peaky Blinders çetesini ve dolayısıyla Shelby’yi durdurma görevi Müfettiş Chester Campbell’ındır.

7. Anne With An E

Tür: Dönem / Dram
IMDB: 8.7

Anne isimli çocuk karakterin üzerine kurgulanmış olan bu dizi ‘Anne of Green Gables’ kitabının uyarlaması. Kanada-ABD ortak yapımı Anne With An E dizisinde Anne’in anne ve babasının vefatı üzerine yaşadığı zorluklar izleyiciyi etkisi altına alıyor.

8. House of Cards

Tür: Politik / Drama / Gerilim
IMDB: 8.7

House of Cards, politik drama türünde bir Amerikan dizisidir.

9. Dark

Tür: Bilim Kurgu / Gizem / Gerilim
IMDB: 8.7

Dark, Almanya’da bir kasabada bir çocuğun kaybolmasının ardından yaşanan ve ortaya çıkan gizemi konu alıyor. Dark dizisinde geçmiş ve geleceğin birbirine girdiği olaylar zinciri izliyoruz.

10. Mindhunter

Tür: Suç / Gizem / Uyarlama
IMDB: 8.6

1970’lerin sonunda iki FBI ajanı, cinayet psikolojisini araştırarak ve gerçek canilerle yakın ilişkiler kurarak suç biliminde devrim yaparlar.

11. Daredevil

Tür: Aksiyon / Uyarlama / Macera
IMDB: 8.6

Küçükken kör kalan fakat büyüdüğünde süper kahramana dönüşen Matt Murdock’ın bilinen hikayesinin dizi versiyonudur.

12. The Punisher

Tür: Aksiyon / Gerilim / Uyarlama
IMDB: 8.5

Marvel kurgusunda yaşayan, ailesinin cinayetinden sorumlu olanları cezalandırmak için yola çıkan Frank Castle adlı eski bir deniz piyadesinin hayatını anlatıyor. Frank Castle rolünü Jon Bernthal oynuyor.

13. American Crime Story: The People v.s. O. J. Simpsons

Tür: Dram / Suç / Biyografi
IMDB: 8.4

Eski bir Amerikan Ulusal Futbol Ligi yıldızı olan ve futboldan sonra oyunculuk yapan O.J. Simspons eski karısını ve onun sevgilisini vahşice öldürmekle suçlanır. O dönem ABD’de büyük ses getiren bu olay ve devam eden mahkeme süreci dizide 10 bölümde anlatılmış. Başarılı bir biyografik suç dizisi olan bu seride ünlü oyuncular oynuyor.

14. Ozark

Tür: Gerilim / Suç
IMDB: 8.4

Bir finans danışmanı ailesiyle Ozark’a tanışır. Burada bir uyuşturucu baronu için 5 yılda 500 milyon doları aklamalıdır.

15. Prison Break

Tür: Suç / Aksiyon
IMDB: 8.3

Wentworth Miller’ın oynadığı Michael Scofield karakteri haksız yere idam cezasına çarptırılan abisini hapishaneden kaçırmak için çılgın bir planın içine giriyor. Scofield abisini kurtarmak için bile isteye hapishaneye girer.

16. Homeland

Tür: Politik, Dram
IMDb: 8.3

Irak’ta kaybolduktan uzun bir süre sonra ülkesi ABD’ye dönen Scott Brody’nin hikayesini ve bipolar bozukluğu olan CIA ajanı Carrie Anderson tarafından El Kaide üyesi olduğuna dair şüpheli bulunması sonrasında gelişen olayları konu alıyor.

17. Altered Carbon

Tür: Bilim Kurgu / Gerilim / Dram
IMDB: 8.1

Gelecekten bir zamanın anlatıldığı Altered Carbon bir kitap uyarlaması. Dizi, insan bilincinin kaydedilerek istenildiği an, istenilen bir vücuda aktarılabildiği ve ölümün artık kalıcı olmadığı bir dünyada geçiyor.

18. Manhunt Unabomber

Tür: Dram / Gerilim / Suç / Gerçek Hayattan
IMDB: 8.1

FBI ajanını oynayan Sam Worthington’ın rol aldığı bu dizi gerçek bir olaydan bahsediyor. ABD’de 1970’li yıllardan 90’lı yıllara kadar belirli aralıklarla bombalı eylemler gerçekleştiren ama bir türlü bulunamayan Matematik dahisi Theodore John Kaczynski’nin (Ted Kaczynski) hikayesi anlatılıyor. O dönem New York Times ve Washington Post gazetelerinde modern topluma olan karşıtlığını anlattığı manifestosu yayınlanan ve bombalarını posta yoluyla hedeflerine gönderen Kaczynski halen ABD’de cezaevinde bulunuyor. Oldukça sürükleyici ve gerilim yüklü bir dizi.

19. Orange is the New Black

Tür: Komedi / Drama / Uyarlama
IMDB: 8.1

Bir Amerikan dizisi olan ‘Orange is the New Black’ kadın cezaevine atılan birisinin hikayesini anlatıyor. Dizi Emmy ödüllü.

20. The Crown

Tür: Politik / Dram / Gerilim
IMDB: 8.1

Birleşik Krallık’ın en uzun süre tahtta kalan hükümdarı Kraliçe II. Elizabeth’in hayatını ve kapalı kapılar ardında dönen olayları anlatıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli