Kimdir

Duygu Çakmak Kimdir, Kaç Yaşında? Duygu Çakmak Boy ve Kilo Kaç?

Lübnan'da düzenlenen Miss Europe 2021 güzellik yarışmasında 3. olan Duygu Çakmak hakkında tüm merak edilenler makalemizde...

Duygu Çakmak Kimdir, Kaç Yaşında?. “Bu başarı tüm Türk kadınlarının başarısı. Ben onların bir temsilcisi olarak oradaydım” diyerek Miss Europe 2021 güzellik yarışmasında 3. olan Duygu Çakmak Boy ve Kilo Kaç? olduğu merak edilmekte. Bunu yanı sıra Best Model olan Duygu Çakmak Sevgilisi olup olmadığı da araştırılıyor. Redbull satış müdürünün Hakkari ile ilgili açıklamasına tepki gösteren Duygu Çakmak Nereli? tüm detaylar makalemizde…

Duygu Çakmak Kimdir, Kaç Yaşında?

Halkla ilişkiler mezunu olan Duygu Çakmak, İletişim Bilimleri alanında master yaptı ve 2019’da “Best Model of Turkey” yarışmasında “Doğulu En Iyi Model” ödülünü aldı. Şubat ayında bir defile için Şırnak’a giden Duygu Çakmak, RedBull Pazarlama Müdürünün Hakkari hakkındaki olumsuz açıklamasından sonra, “önyargıları kırmak” adına, Hakkari’ye gideceğini açıkladı.

Duygu Çakmak, 1995 senesinde Kocaeli’nde Tuncelili  doğmuştur. Bir ablası bir de ufak kardeşi vardır. İlkokulu İzmit’te Ulugazi okulunda ve liseyi de İzmit Lisesi’nde okudu. İstanbul’da yaşayan Çakmak, Sakarya Üniversitesi’n de Halkla İlişkiler bolümünde okudu, İstanbul Üniversitesinde pedagojik formasyon aldıktan sonra yine Sakarya Üniversitesi toplumsal Bilimler Bilimleri Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimi tamamladı.

İyi derecede Almanca ve İngilizce bilen ve daha önce amatörce modellik yapmaya çalışan   Duygu Çakmak, 2019 yılından beri tecrübeli olarak modellik yapmaktadır. Ayrıca yönetmen Avni Kütükoğlu’ndan oyunculuk dersi aldı. 2019 yılından “Best Model Of Turkey” yarışmasına katildi, finalist oldu ve “Dogyuce en iyi model” ödülünü aldı. 2020 Şubat ayında İstanbul’da düzenlenen “Miss And Mr Fashion TV 2020 Turkey” yarışmasında dereceye girdi.

Duygu Çakmak, 12 Kasım 2020 günü Arnavutluk’un başkenti Tiran’da organize edilen ve 43 Ülkeden yarışmacıların yer aldığı uluslararası güzellik yarışması “Miss Globe” yarışmasında Türkiye’yi temsil etti. Ancak bir derece alamadı.

Lübnan’da düzenlenen Miss Europe 2021’e katılan Duygu Çakmak, yarışmadan üçüncülükle ayrıldı. Çakmak, “Bu başarı tüm Türk kadınlarının başarısı. Ben onların bir temsilcisi olarak oradaydım.” dedi.


👉  Fethi Tevetoğlu Kimdir, Nerelidir? 

Instagram 👉 Duygu Çakmak

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu