Yaşam

En İyi 10 Kas Gevşetici Krem 2024

En İyi 10 Kas Gevşetici Krem 2024. Sık sık kas ağrıları yaşayanların araştırdığı Kas gevşetici kremler nelerdir? Kas ağrıları için hangi krem kullanılır? sorularının cevaplarını ve En Etkili Kas Gevşetici Kremleri sizler için bu yazımızda derledik.

En İyi 10 Kas Gevşetici Krem 2024

Hem evde bulunması gereken hem de sıklıkla başımıza gelebilen burkulma yada kas ağrıları için kas gevşetici kremler kullanmaktayız. Kas gevşetici kremler çeşitli aktif bileşenler içerebilir. Bu bileşenler, kasların gevşemesini teşvik eden veya ağrıyı azaltan maddeler olabilir. Örneğin, mentol, kamfer veya salisilatlar gibi maddeler, kaslara kan akışını artırarak gevşemelerini teşvik edebilir ve ağrıyı hafifletebilir. Aynı zamanda masaj yaparken veya kendinize uygularken rahatlatıcı bir etki sağlayabilirler.

Kas gevşetici kremler, genellikle egzersiz sonrası kas ağrısı, spor yaralanmaları veya gerginlik nedeniyle oluşan kas rahatsızlıklarının hafifletilmesine yardımcı olmak için kullanılır. Ancak, bu tür kremleri kullanmadan önce talimatları ve uyarıları dikkatlice okumak ve gerektiğinde bir sağlık profesyoneli ile danışmak önemlidir, özellikle eğer ciddi bir sağlık sorununuz varsa veya alerjiniz varsa dikkatli olmalısınız.

Gelin birlikte En İyi ve En Etkili 10 Kas Gevşetici Kremi öğrenelim…


En İyi 10 Kas Gevşetici Krem Listesi

Genellikle uzman hekimler tarafından sıklıkla reçete edilen ve kullananların yorumlarına göre hazırladığımız En İyi 10 Kas Gevşetici Krem Listesi aşağıdaki gibidir.

1- Muscoflex Duo Jel

Muscoflex duo jel ağrı, iltihap, kas iskelet sistemi hastalıkları, eklem kireçlenmesi, ekrem çevresindeki keselerin iltihabında kas kiriş kılıfının iltihabı, eklem çevresi yumuşak doku iltihabı, sırt ve bel ağrısı, ağrılı boyun tutulması omurganın kas kasılması ile birlikte görülen ağrılar ve kazaların spor yaralanmalarının yer aldığı ağrılarda kullanılmaktadır. Muscoflex duo jeli doktorunuz nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmalısınız.

Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uymalısınız. Doktor tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği taktirde günde 3 ya da 4 kez kullanılabilir. Tedavi edilecek bölgeye ağrıyan bölgeye yeterli miktarda sıkıp hafif ovmak suretiyle jeli sürünüz. Uygulamadan sonda muhakkak elleriniz yıkayınız.

Muscoflex Duo Jel Nasıl Kullanılır? 


2-Bengay Krem

Uzman hekimler tarafından kas gevşetici ve ağrı kesici özelliği sebebiyle sıklıkla reçete edilen Bengay Krem, yağsız pomad formunda üretilmekte ve 50 gr’lık tüpler halinde satışa sunulmaktadır. Özellikle i etkin maddelerden biri olan metil salisilat sayesinde, salisilik asit türevleri adı verilen bir ilaç grubuna aittir. Ağrı kesici (analjezik) ve iltihap giderici (antienflamatuar) özelliklere sahiptir.

Bengay Krem Nasıl Kullanılır?


3-Felden Jel

Uzman hekimler tarafından reçete edilen Felden Jel Etken maddesi olan piroksikam sayesinde etkili bir ağrı kesici özelliğe sahiptir. Bununla birlikte; kireçlenme şişlik, kas ve diz ağrıları gibi sorunlara karşı çok fazla etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Felden Jel özellikle kas ve eklem ağrılarını geçirmekte son derece etkili olduğu bilinmektedir.

Kireçlenme tedavisinde kullanılmaktadır. Kutusunun üzerinde ağrısı kesici olarak tanımlanmaktadır. Bununla birlikte ağrıyı hafifletmek ve eklem ve kaslardaki şişliği azaltmak için kullanılan topikal bir ilaçtır. Ödem, eritem, doku proliferasyonu, ateş ve ağrıyı inhibe eden nonsteroid antiinflamatuar bir ilaç ( NSAID ) olan piroksikam içerir.

Felden Jel Nasıl Kullanılır?


4-Gerofen Jel

Kas gevşetici olması yanı sıra; ağrı kesici ve iltihap söktürücü jel olarak da bilinen Gerofen Jel, eczanelerde satılmaktadır. Etkin maddesi İbuprofen olan Gerofen Jel, ağrı ve iltihaplanmalarda önerilen ve sıklıkla kullanılan bir ilaçtır.

Vücuttaki ağrıların giderilmesi için reçete dilen Gerofen aşağıdaki durumlarda reçete edilmektedir.

  • Kas romatizması,
  • spondiloz,
  • kireçlenme,
  • artroz,
  • bursit ve tendinit gibi hastalıklar
  • ağrılı omuz tutulması,
  • siyatik ağrısı,
  • bel ağrısı
  • spor veya kaza yaralanmalarında oluşan incinme-ezilme-burkulmalarda meydana gelen ağrı ve şişliklere uygulayabilirsiniz.

Gerofen Jel Nasıl Kullanılır?


5-Nimokain Jel

Topikal kremler arasında yer alan Nimokain Jel içeriğindeki bulunan etkin madde olan nimesulid ve lidokain sayesinde nonsteroidal antiinflamatuvar ilaçlar olarak  adlandırılan ilaç grubuna dahildir. Jel formda olan Nimokain Jel,her bir tüpte %1 nimesulid ve %5 lidokain içerir.

Bel ağrısı (lumbago), eklem kireçlenmesi (osteoartrit), eklemi çevreleyen yumuşak dokunun iltihabı (periartrit), kas kiriş iltihabı (tendinit), kas, kiriş kılıfının iltihabı (tenosinovit), eklem çevresindeki keselerin iltihabı (bursit) spor yaralanmaları gibi burkulma ve ezilmenin eşlik ettiği yumuşak doku ve eklemlerin travmatik, dejeneratif ve romatizmal hastalıkların tedavisinde reçete edilmektedir.

Nimokain Jel Nasıl Kullanılır?


6- Difenak Jel

Vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan biyolojik faktörleri azaltmaya yararlı bir preparattır olan Difenak Jel aynı zaanmda bölgesel romatizma hastalıkları, yumuşak doku iltihaplanmaları, diz ve benzeri yüzeysel eklemlerin hafif derecedeki eklem iltihabı ağrıları, kazaların ve spor yaralanmalarının neden olduğu kas ve eklemlerde meydana gelen burkulma, incinme ve ezilme  sonucu görülen ağrı, şişme ve iltihabi vakıaların rahatlatılmasında uygulanır. Etken maddesi Diklofenak Sodyumdur.

Etken maddesi, steroid yapıda olmayan antiinflamatuar bir ilaç olarak “diklofenak” olarak bilinmektedir. Ağrı kesici, ateş düşürücü ve antiinflamatuar özellikleri vardır. Tablet ve jel formları olmak üzere iki farklı şekilde satılmaktadır. Doktorunuzun tavsiye etmiş olduğu sıklıkta ve tavsiye edilen süre içerisinde kullanmanız en iyi etkiyi almanızı sağlayacaktır. Difenak Jel Yorumları ise genellikle olumludur. Tabii ki durum, kullanan kişiye göre değişiklik gösterebilecektir.

Difenak Jel Nasıl Kullanılır?


7- Tiyokas Mono Jel

Reçeteli ve reçetesiz olarak satışa sunulan Tiyokas Krem cilt rahatsızlıkları için kullanılmaktadır. Tiyokas jel ağrılı kas spazmlarının iyileştirilmesinde kullanılan etkili bir ilaçtır. Kireçlenme ((osteoartrit), ezilme ve burkulma gibi yumuşak doku rahatsızlıkları, ağrı, iltihap ve kas gerginliği ile ortaya çıkan kas-iskelet sistemi rahatsızlıkları, kas kirişinin iltihabı (tendinit), için kullanılır.

Etken maddesi Deksketoprofen trometamol, Tiyokolşikosid olan Tiyokas jel krem; ağrı kesici, iltihap giderici ve kas gevşetici bir ilaçtır. 30 gramlık ve 50 gramlık formlar şeklinde sadece eczanelerde satılan bu jel, kas gevşetici olarak bilinmektedir. Ancak sadece kas gevşetici özelliği bulunmaz, ateş düşürücü ve kireçlenme problemlerinde kullanın bir kremdir.

Tiyokas Mono Jel Nasıl Kullanılır?


8- Diclomec Plus Krem

Diclomec Plus topikal (bölgesel) kullanılan steroid olmayan antiinflamatuvar ilaçlar (NSAİİ) olarak adlandırılan ilaç grubuna dahildir ve 50g’ lık tüp ile kullanıma sunulmaktadır. Diclomec kas ve ekrem ağrılarını iyileşmesini sağlayan bir kremdir. Diclomec kas ve doku ağrılarını kısa sürede tedavi eder. Diclomec krem yoğun jel kıvamıyla hastanın cildini rahatlatır.

Diclomec Plus Nasıl Kullanılır?


9- Terapix Jel

Genellikle kas gevşetici olarak da bilinen Terapix  Jel, kas ve eklemler üzerine oldukça etkili olduğu bilinmektedir. Özellikle kullanıcıların yorumlarına bakıldığında ise cilde sürüldüğü zaman, eklemlerdeki ve kaslardaki şişliği azaltır ve ağrıyı kestiği belirtilmekte. Uzaman hekimler tarafından sıklıkla reçete edilen Terapix Jel Spor yapanlar tarafından da sıklıkla kullanılmakta.

Genel olarak kas ve eklemlerde oluşan incinme, iltihaplanma ve ağrı, kireçlenme (osteoartrit) durumlarında terapix Jel % 0.5 kullanıldığında etkisinin hemen alacağınızdan emin olabilirsiniz. Tüm bunlarla kalmayıp bir de derideki iltihaplanmalara da iyi geliyor. Spor yapan herkesin kullanması gereken bir ilaçtır.

Terapix Jel Nasıl Kullanılır?


10- Voltaren Krem

Uzun yıllardır kullanılan ve çoğu kişi tarafından bilinen Voltaren Krem Genel olarak kas gevşeticidir ve aynı zamanda eklem ağrıları gibi ağrılar için ağrı kesici bir kremdir. Hemen hemen her evde bulunan ve eczanelerden temin edebileceğiniz Volteran krem, burkulma, kemik ağrısı gibi ağrılar için uzman hekimler tarafından sık sık reçete edilen ağrı ve iltihap tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

Ayrıca Burkulmaların neden olduğu ağrılara, darbeye bağlı ezilmelere ve romatizma ağrılarına karşı kullanılan krem, eklem iltihaplanmalarında da sıklıkla kullanılır. Etken maddesi diklofenak dietilamonyum olan Voltaren Krem, Buna ek olarak saf su, benzil benzoat, krem parfüm, sıvı parafin, propilen glikol, izopropil alkol, kokoil kaprilokaprat, dietilamin, karborner ve makrogol ketostearil içerir.

Voltaren Krem Nasıl Kullanılır?


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu