Yaşam

Furaderm Krem Ne İşe Yarar? Furderm Krem Sivilceye İyi Gelir mi?

Furaderm Krem Ne İşe Yarar? Furderm Krem Sivilceye İyi Gelir mi? merak edenler bu yazımızda Furaderm Neye İyi Gelir? Furaderm Krem Yüze Sürülür mü? Furaderm Krem Kaşıntıya İyi Gelir mi? sorularını cevaplayacağız. Furaderm Kullananların Yorumları birbirinden farklı olsa da Furaderm Krem hakkında tüm merak edilenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Furaderm Krem Ne İşe Yarar?

Cilt kremi olarak da bilinen Furderm Krem Ne İşe yarar? merak edilmekte. Uzman hekimler tarafından sıklıkla reçete edilen Furaderm Krem, antiseptik bir preparattır. Cilt üzerindeki bakterilerin oluşumunda engel olması için kullanılır. Ameliyat sonrasında yaralarının enfeksiyondan korunması, mikropların oluşturduğu iltihaplı (ciltte sivilceli durum) veya iltihapsız deri bozukluğu gibi cilt enfeksiyonları, hasar veya zedelenme sonucu meydana gelen yırtıklar, kesik, yara, yanık ve ülser (deride bir tür yara) enfeksiyonlarında ve dış kulak enfeksiyonlarının tedavisinde uygulanır.


Furderm Krem Sivilceye İyi Gelir mi?

Furderm krem, çeşitli cilt enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır. Bu enfeksiyonlar arasında impetigo, piyoderma, folikülit ve seborik dermatit yer alır. Sivilce de bir cilt enfeksiyonu olduğundan, Furderm krem sivilceye iyi gelmektedir.


Furaderm Kullanmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

 • Yiyecekler, boyalar, koruyucular veya herhangi bir ilaca karşı bir alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza bildiriniz.
 • Böbrek yetmezliği durumlarında bu ilacı dikkatli kullanınız. FURADERM’in bileşiminde bulunan polietilen glikol, derisi kalkmış vücut bölgelerinden emilerek böbrek bozukluğunuzu arttırabilir.
 • Cildinizdeki yanık ya da yara düzelmezse veya daha kötüleşirse doktorunuza başvurunuz.
 • Cildinizde yerel hassasiyet ve tahriş belirtileri oluştuysa ilacın kullanımına son veriniz ve doktorunuza bildiriniz.
 • Cilt üzerine kullanılan antibakteriyel ilaçlar ile, seyrek olarak ilaca duyarlı olmayan mantarların da içinde olduğu gibi bir grup mikroorganizma (mikrop) tarafından enfeksiyon oluşabilir. Eğer öyle bir durum oluşursa derhal doktorunuza bildiriniz.

Bu uyarılar, geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız.


FURADERM  POMAD Kullananlar için Uyarılar

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. FURADERM,ameliyat yaralarının enfeksiyondan korunması, mikropların oluşturduğu iltihaplı veya iltihapsız deri bozukluğu gibi cilt enfeksiyonları, hasar veya zedelenme sonucu meydana gelen  yırtıklar, kesik, yara, yanık ve deri ülseri enfeksiyonları ile dış kulak enfeksiyonlarını tedavi etmek için uygulanır.
 3. FURADERM‘ i kullanımınız sırasında  döküntü, bölgesel ağrı veya şişme ve benzeri bir  alerjik reaksiyon gelişirse, ilacı kullanmayı kesiniz ve hekiminize müracaat etmelisiniz.
 4. Böbrek yetmezliğiniz varsa FURADERM‘i dikkatli kullanınız. Derisi kalkmış vücut bölgelerinden emilerek böbrek bozukluğunuzu arttırabilir.
 5. Tedaviye başladıktan sonra birkaç gün içerisinde yara veya yanıklarda iyileşme belirtileri görülmezse veya daha kötüleşirse FURADERM‘in kullanımını bırakıp, doktor ile görüşünüz.
 6. FURADERM‘i kulak enfeksiyonu için kullanıyorsanız, kulak yolunda tahriş veya ödem oluşursa;  ilacın kullanımını bırakıp hekiminize müracaat etmelisiniz.
 7. Gözlerinize temas ettirmeyiniz.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

FURADERM  POMAD’ın Kullanım Şekli

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. FURADERM, bir gazlı bez yada spatül ile etkilenmiş bölgeye sürülür. Merhemin sürüldüğü bölge bir örtü ile örtülebilir.
 3. FURADERM, her gün veya bir kaç günde bir enfeksiyonlu bölgede iyileşme sağlanana dek uygulanır.
 4. Tedavi süresi 7 ila 10 gündür.
 5. Geniş yanık cilt alanlarına, steril gazlı bez üzerine yayıldıktan sonra uygulanmalıdır.
 6. Ameliyat yaralarında pansumanın yapışmaması için FURADERM‘ i  uygulandıktan sonra üzerine vazelinli gazlı bez konulur. Pansuman böylece 5-7 gün açılmadan bırakılabilir.  Pansuman açılırken, pansumanın çıkarılmasını kolaylaştırmak için gazlı bez, serum fizyolojikle ıslatılmalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları 

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Uygulanan bölgede döküntü,  kaşıntı ve lokal ödem seyrek görülen yan etkilerdir.
 3. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki  bildirilmemiştir.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

İlginizi Çekebilir  👇

👉Bepanthol Krem Ne İşe Yarar? 

👉 Sivilce Lekeleri, İzleri Nasıl Geçer? 

👉 Sivilce Şişliği Nasıl Geçer?

👉 Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu