Sıradaki içerik:

Dünyada En Çok Okunan 10 Kitap

Genciz Biz Üzerinden KYK Yurt İzni Nasıl Alınır?

avatar

admin

 • e 4

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK) yurtlarında kalan öğrencilerin Genciz Biz üzerinden online olarak izin alma işlemleri yapılabiliniyor. Genciz Biz uygulamasını telefonuna indirip E-Devlet yoluyla giriş yapabilirsiniz. Peki Genciz Biz uygulaması üzerinden KYK yurt izni nasıl alınır? E-Devlet üzerinden Genciz Biz uygulamasına nasıl giriş yapılır? İşte tüm detaylar…

Genciz Biz uygulaması üzerinden burs başvuruyurt kayıt borç ödeme ve KYK yurt izin alma işlemlerinizi online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

 

Genciz Biz Uygulaması İle Nasıl Yurt İzni Alınır?

 1. Genciz Biz uygulamasını mobil cihazınıza indirin.
 2. Genciz Biz sitesinin Ana ekranı karşınıza gelecektir. Sol kısımda yer alan “İzinler” kısmına tıklayın.
 3. İzinler menüsü altında yer alan “İZİN TALEP ET” linkine tıkladığınızda da otomatik olarak KYK izin alma ekranı açılacaktır.

Burada sizden istenen bazı bilgiler yer almaktadır. Bunlar;

 • İzin Başlangıç Tarihi
 • Bitiş Tarihi
 • İzni Geçireceğiniz Adresi Ve Telefon Numarasıdır. Bu şekilde Genciz Biz sisteminden KYK izin talebi oluşturabilirsiniz.

KYK Yurt İzin Alma Sisteminde Adres Bilgisinin Gözükmemesi

Genciz Biz sayfasının izin talep etme sayfasında adres seçemiyorsanız, sisteme kayıtlı bir adresiniz olmayabilir. İzin alırken adres belirtme zorunluluğu olduğu için kayıtlı izin adresiniz yoksa bu konuda zorluk çekebilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaştığınızda idareye başvurup sisteme izin adresinizi ekletmek zorundasınız.


KYK Yurt İzin Alma ve Yeni Adres Ekleme

Sadece idare bölümünden değil aynı zamanda kendinizde sistemden adres ekleyebilirsiniz. Bunun için size paylaştığımız son ekran fotosunda yer alan sayfa “Yeni Adres Ekle” seçeneği yer alacaktır. O ekrandan sizler de adres ekleyip sisteme kaydedebilirsiniz.

Yukarıda yer alan bölümde e devlet sisteminden giriş yaparak KYKNET yani Genciz Biz sitesinden nasıl izin alınacağını anlattık. Bu bilgilerin aradığınız konu hakkında size faydalı olabileceğini düşünüyoruz.


Genciz Biz KYK İzin Alma Hakkı Toplam Kaç Gün?

KYK’da kalan öğrencilerin toplamda izin süresi 75 gün ile sınırlıdır. Ancak bu süre içerisinde hafta sonu ve dönem tatilleri yer almamaktadır. Kısaca belirtmek gerekirse resmi tatillerin dışında kullandığınız izinin süresi toplamda 75 gündür.


KYK İzin Alma Talebi Ne Zaman Onaylanır?

KYK izin alma talebini oluşturan öğrencilerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de gerçekleştirilen izin talebinin ne zaman onaylanacağıdır. Özellikle belirtmek isteriz ki bunun belli bir süresi bulunmaktadır. Çok uzun sürmediği bilinmektedir ancak bu durum biraz da nöbetçi memur ya da görevli ile ilgilidir.


KYK İzin Alma Talebi Aileye İletiliyor mu?

e Devlet üzerinden Genciz Biz sistemi sayesinde yapılan izin talepleri aile bireylerine ne SMS ne Mail ne de telefon yoluyla iletilmez. Çünkü bireyler 18 yaşını doldurmuş ve reşit bireylerdir. Üniversite okuyan bireyler reşit olduğu için her birey izninden kendi sorumlu durumdadır.

Ancak izin süresi bitiminde yurtta değilseniz ve olağan dışı durumlar söz konusuysa aile ile irtibata geçilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
 • Galip bey6 ay önce
 • Son derece guzel.bir içerik olmuş elinize saglik