Bilgi Arşivi

Getir Personel Maaşları ve Getir Çalışma Şartları 2022

Market ve restoran alışverişleri artık online bir şekilde evlere kadar hizmet vermektedir. Hal böyle olunca Getir personel çalışma şartları nedir? sorusu akıllara gelmekteyken bir yandan da Getir Personel Maaşları Ne Kadardır? merak edilmekte. Tüm bu soruların cevaplarını sizler için makalemizde yer verdik.

Getir Personel Maaşları

Artık günümüzde marketler ve restoranlar dijital uygulamalara girmiş durumdadır. Dijital uygulamalar üzerinden artık çok kolaylıkla yani birkaç tıkla market ihtiyaçlarınızı ve yemeğinizi evinize kadar sipariş verebiliyorsunuz. Özellikle pandemi zamanında bu hizmet iki katına çıkmıştır. Getir ise bu zamanda en çok tercih edilen alışveriş uygulaması olmuştur.  Moto kurye olmak isteyenler bu iş sektöründeki maaşların ne kadar olduğunu bilmek istiyor ve araştırıyor.

Getir uygulaması ile kişiler diş macunundan tutun makarnaya kadar bütün isteklerini bir tıkla sipariş edebiliyor. Kişilerin siparişleri ne olursa olsun bu uygulama sayesinde en kısa süre içinde evlerine teslim ediliyor. Böylelikle kişiler de alışverişlerini pratik bir şekilde yapmış oluyor.

Özellikle bu sipariş korona virüs zamanında bir patlama yaşattı. Bu dönemde binlerce moto kurye değişik firmalarda istihdam etti.  İş arayanlar ve moto kuryelik yapmak isteyenler bu sektörün çalışma koşullarını ve maaşlarını araştırmaya başladı. Özellikle İstanbul’da 10 dakikada siparişleri kapıya kadar teslimini yapan getir hızla büyümeye devam ediyor. Her yıl eleman alımına devam eden getir de kurye olarak çalışmak isteyenler getir çalışanları ne kadar maaş alıyor sorusunu merak ediyor.

Getir Çalışma Şartları 2022

Getir personel maaşları ne kadar oldu? Pandemi sebebiyle birlikte market ve restoran alışverişleri artık online bir şekilde gerçekleşmektedir. Bu yüzden de işin en büyük yükü binlerce moto kuryeye kalmaktadır. Siparişler günden güne artarken kurye alımları da tüm hızıyla devam etmektedir. 2022 yılına ait getir personel maaşları tam net belli değilken maaşlarda artma söz konusudur. Peki, getir personel maaşları ne kadar? Getir kurye de çalışabilmek için gerekli şartlar nelerdir? Getir moto kurye maaşları 3.300 TL olurken ayrıca ek olarak 3000 TL de yemek parası alınmaktadır. Fakat asgari ücret de artış gözlendiği için mutlaka getir personel maaşları da artacaktır.

Getir kurye çalışanlarının tahmini olarak 15 saat çalıştığı bilinmektedir. Bu nedenle getir kurye çalışanlarının da maaşları çalışma şartlarına göre değişmektedir. Getir personel maaşları 3200 TL ile 9000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Getir kuryede maaşları etkileyen birkaç faktör bulunmaktadır. Bunlar; getir kurye de öncelikle motorun sahibi olmalısınız. Ayrıca çalışma saatleri de oldukça etkili olmaktadır. Son olarak günlük teslim edilmiş olan paket sayısı da maaşları etkilemektedir.


Getir Kurye Şartları Nelerdir?

 • Motor kullanmayı bilmek
 • Sipariş teslimlerinde zamanında teslim etmek ve hızlı olmak
 • Motorlu araç için gerekli ehliyet belgesine sahip olması
 • Siparişlerin eksiksiz ve tam zamanında teslim edilmesi gerekir.
 • A2/A1 ehliyete sahip olmak
 • Takım çalışması ve esnek çalışma saatlerine ayak uydurmak
 • Trafik kuralları konusunda son derece titiz olmak
 • Lise mezunu veya daha yüksek bir tahsil edinmiş olmak gerekir.
 • Daha önce motorlu kurye deneyiminizin olması da sizi diğer adayların önüne geçirecektir.

İlginizi Çekebilir ➡ Türkiye’de En Çok Para Kazandıran Meslekler ve Maaşları-2022


Getir Kurye Başvurusunda İstenen Belgeler Nedir?

 • İkametgah belgesi
 • Adli sicil kaydı
 • 1 adet fotoğraf. Yalnız bu fotoğraf sipariş veren kullanıcılara gösterilecek. Dolayısıyla profesyonel ve düzgün bir fotoğraf olması önemlidir.
 • Başvuru sırasında verilen onay kodu. Eğer başvuruyu doldurma süreniz uzarsa onay kodunuz geçersiz sayılacaktır ve yenisini ücretsiz olarak istemek durumunda kalacaksınız.
 • Hatalı bir yükleme yaptığınız taktirde sistemden uyarı alacaksınız ve hatanızı düzeltmek için sadece 24 saatiniz olacaktır. Bundan dolayı başvurunuzu yaptıktan sonra mutlaka başvurunuzu takip etmelisiniz.

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu