KYK

GSB WiFi Şifre Değiştirme İşlemleri – e-Devlet

GSB WiFi Şifre Değiştirme İşlemleri – e-Devlet. KYK yurtlarında kalan arkadaşlarımız için bu makalemizde GSB WiFi şifre değiştirme işlemi nasıl yapılır? Sorusunun yanıtını paylaşacağız. Öncelikle KYK WiFi şifre değiştirme işlemleri e-Devlet üzerinden KYK internet işlemleri menüsünden değiştirilir. GSB KYK şifre değiştirme işlemlerinizi aşağıdaki başlıkları takip ederek kolaylıkla yapabilirsiniz.

GSB WiFi Şifre Değiştirme İşlemleri Nasıl Yapılır?

KYK WiFi şifre alma işlemleri e-Devlet üzerinden yapılmaktadır. e-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı sayfasındaki “GSB  WiFi şifre İşlemleri” menüsünü kullanarak KYK şifresi alabilirsiniz.

GSB WiFi Şifre İşlemleri menüsünden:

1. Taahhütname onaylama,
2. Şifre oluşturma.

Taahhütname onaylarken mutlaka okuyunuz çünkü KYK WiFi ağını kullandığınız sürece uymanız gereken kuralları içermektedir. Taahhütnameyi onayladıktan sonra şifre oluşturma ekranı karşınıza gelecektir, buradan KYK WiFi şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Belirleyeceğiniz KYK WiFi şifresi:

  • En az 8 karakter olmalı
  • En çok 12 karakter olmalı

KYK WiFi şifresini değiştirmek istiyorsanız mevcut şifreniz ile bunu yapabilirsiniz. KYK internet sayfasına giriş (wifi.kyk.gov.tr) yaparak buradaki “Şifre Değiştirme” menüsünden KYK şifre değiştirme işlemini yapabilirsiniz. Yeni şifrenizi belirlerken yukarıdaki adımları uygulayabilirsiniz.


KYK Wifi Şifremi Unuttum

KYK WiFi şifrenizi unuttuysanız KYK Yurt Müdürlüğüne başvuruda bulunarak şifrenizi sıfırlamalarını isteyebilirsiniz. KYK WiFi sisteminde şifremi unuttum menüsü yok, dolayısıyla sistem size unuttuğunuz şifrenizi hatırlatamıyor. Yurt yönetimi size standart bir şifre verecektir örneği (Isparta1234). Bu şifreyi yukarıdaki adımları uygulayarak değiştirebilirsiniz. Unutmayacağız bir şifre kullanarak bu durumlara maruz kalmayabilirsiniz.


KYK WiFi Kullanımı Hakkında Uyarılar

KYK yurt interneti öğrencilerin ders çalışması ve sosyalleşme ihtiyaçları için verilen bir hizmettir. KYK yurt internetini dizi yada film izlemek veya dosya indirmek amacıyla wifiyi kullanmayın. KYK WiFi şifrenizi kesinlikle kimseyle paylaşmayın. Sizin üzerinizde olduğu için herhangi bir olayda suç sizindir.

Onayladığınız taahhütnameyi interneti kullandığınız süre boyunca unutmayın. WiFi sisteminde yaptığınız işlemler en az 6 süreyle saklanır. Yasal bir durumda bu kayıtlarınız incelenir. Ayrıca DNS değiştirmeyin ve VPN kullanmayın.

KYK Wifi şifre işlemleri hakkında bilinmesi gerekenler bu kadar. Aşağıda KYK ile ilgili diğer bilgilere ulaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir 👇

KYK WİFİ Giriş İşlemleri Nasıl Yapılır?

KYK WİFİ Çıkış Yapma İşlemi Nasıl Yapılır? KYK WİFİ Ağına Bağlanamıyorum Sorunu Nasıl Çözülür?


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu