KYK

KYK WİFİ Ağına Bağlanamıyorum Sorunu Nasıl Çözülür?

KYK WİFİ Ağına Bağlanamıyorum Sorunu Nasıl Çözülür? KYK yurtlarında kalan öğrencilere faydalı alanlarda ve ödev konusunda çalışma yapmalarını sağlamak amacıyla 32 GB internet kullanımı sağlanmaktadır. KYK yurdunda kalan öğrenciler WİFİ ağına bağlanırken bazı sorunlar yaşamaktadır bu sorunlardan bir tanesi de KYK internetine bağlanamama sorunudur.

KYK WİFİ Doğrulama Sayfası Gelmiyor Sorunu

Öncelikle wifiye bağlanmak için modem çevresinde olmak gerekmektedir. Ardından kullanmış olduğunuz cihazdan WİFİ seçilerek giriş yapılmaktadır. Giriş yapıldıktan sonra öğrenciler, herhangi bir tarayıcıdan ikinci bir giriş yapmak zorundadır. Bunun için KYK portal ekranına erişmek için, Wifi’ye bağlandıktan sonra otomatik olarak bir yönlendirme yapılmazsa http://portal.kyk.gov.tr/ adresine gitmeniz gerekmektedir.

Tarayıcıya giriş yaptıktan sonra bir ekran gelmektedir. Bu ekrana kullanıcı adı ve şifre girilmelidir. Kullanıcı adı öğrencinin T.C. kimlik numarasıdır. Şifreler ise e-devlet üzerinden oluşturulmaktadır. E-devlet sisteminde kredi ve yurtlar kurumu sekmesinden ilgili taahhütname onaylanmalıdır ve şifre oluşturulmalıdır. Şifre işlemini oluşturduktan sonra, direk kullanıcı adı ve şifreyle giriş sağlanamamaktadır. Giriş yapmak için en az bir gün beklenmesi gerekmektedir. KYK internet şifreleri kullanmakta olunan mail adresine gelmektedir. Bir günün ardından kullanıcı adı ve şifre girildikten sonra internet kullanılabilir. Kullanıcı ve şifre bir öğrenciye aittir. Başka bir kişi bu şifreleri kullanamaz. Ayrıca telefon değişikliği yapıldığı zaman, kullanıcı adı ve şifre tekrar tarayıcıdan girilmelidir.


Telefondan KYK İnternetine Bağlanamıyorum Sorunu Nasıl Çözülür?

Telefondan KYK ağına bağlanılamıyor sorunun en temelinde mevcut oturumunuzun farklı bir cihazda açılmış olmasından kaynaklanmaktadır. Bunun için daha önceden bir bilgisayarda veyahut kendi kişisel laptopunuzda oturumunuz açık ise ilk etapta bu oturumlarınızı sonlandırmanız gerekmektedir. Telefondan KYK WİFİ ağına bağlanmak için ilk etapta diğer açık olan oturumlarınızı kapattıktan sonra WİFİ ’ye giriş yapıp tekrardan tarayıcı üzerinden http://portal.kyk.gov.tr/ adresine gidip kontrol etmeniz gerekmektedir.


Bilgisayardan KYK WİFİ ‘ye Bağlanamıyorum Sorunu Nasıl Çözülür?

Telefonda WİFİ bağlantı sorununda önermiş olduğum çözümü bu sefer bilgisayar içinde önereceğim. Bilgisayardan KYK WİFİ bağlantı sorunu yaşıyorsanız telefonunuzda mevcut olan oturumunuzu tarayıcı üzerinden kapatmanız gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki adımları izleyiniz;

  • Bilgisayarım kyk wifiye bağlanamıyorum sorunu için mobil cihazınızdan http://portal.kyk.gov.tr/ adresine gidiniz ve buradan oturum kapat yapınız.
  • Daha sonrasında bilgisayarınızdan KYK wifisine tekrardan bağlanmayı deneyiniz.

Telefondan mevcut oturumunuzu kapattıktan sonra bilgisayardan wifi bağlantı sorununu kısa sürede çözmüş olacaksınız.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 KYK WİFİ Aktifleştirme 

👉 Genciz Biz KYK İzin Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

👉 KYK WİFİ Oturum Kapatma Nasıl Yapılır?

👉 KYK WİFİ Bağlanma: Şifre-Giriş-Çıkış İşlemleri Nasıl Yapılır?

👉 KYK WİFİ Ağına Bağlanamıyorum Sorunu Nasıl Çözülür?


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu