Sinema

İzlenmeyi Hak Eden İnanılmaz Güzel 11 Film 2024

İzlenmeyi Hak Eden İnanılmaz Güzel 11 Film 2024. Hepimiz farklı bir döneme seyahat etmek için bir zaman makinesine sahip olmayı hayal etmiş olmalıyız. Bazı insanlar 19. yüzyılda bir bayan olmak isterken, diğerleri büyük bir elbise ve toz peruk giyen Marie Antoinette rolünü denemek ister. Kostümleri ve doğal manzara güzelliği ile sizi şaşırtacak en iyi 11 film.

1- Leydi Chatterley’nin Sevgilisi (2015)

Bu film, Sir Clifford Chatterley’in karısı olan Constance Chatterley’in karmaşık bir aşk hikayesini anlatıyor. Kocası savaştan döndüğünde eşler ayrılmaya başlar, burada vücudunun alt kısmı bir yaralanma nedeniyle felç olur. Başlangıçta, eş yeni olaylarla barışmaya çalışır, ancak daha sonra farklı bir adamla rahatlık bulur.


2- Gizli (2013)

Genç ve güzel Thérèse kuzeni Camille ile evlendi. Bencil kocası sürekli sağlığı hakkında şikayet ediyor. Thérèse onu gerçekten çekici bulmadı, bu yüzden yakında kocasının Laurent adlı arkadaşlarından biriyle çok tutkulu bir ilişkisi var.

IMDb – 6.1


3- Ateş Yanıyor (2019)

Film 1770’lerde Brittany’de geçiyor. Sanatçı Marianne sahile bir emlak sahibinin kızı Héloïse’nin portresini çizmek için geliyor. Resim Héloïse’in Milano’daki nişanlısına gönderilecek. Ama kız evlenmeyecek ve bir protesto olarak, resim için poz vermeyi reddediyor. Böylece konuk yürüyüşler için arkadaşı olur.

IMDb – 8.2


4- Elveda, Kraliçem (2012)

Film Marie Antoinette’in okuyucularından Sidonie Laborde’nin anılarına dayanıyor. Film, Bastille’in hikayesinin gerçekleştiği günler olan 14-15 Temmuz 1789’un hikayesini anlatıyor. Devrim başladı ve hizmetçiler kraliçelerini terk etti.

IMDb – 6.2


5- Bir Söz (2013)

Yaşlı bir adam genç bir erkek sekreteri işe alır. Adam işverenin inanılmaz güzel karısına aşık oluyor. Gerçekten ayartmalarına direnmeye ve aralarındaki duyguları bastırmaya çalışırlar.

IMDb – 5.7


6- Hyde Park on Hudson (2012)

Bu, Amerikan Başkanı Roosevelt ve kuzeni Margaret Stucki arasındaki romantizm hakkında romantik bir hikaye. Olaylar, Başkan’ın İngiliz Kraliyet ailesinin New York konutuna girdiği 1939’da gerçekleşir.

IMDb – 5.8


7- Büyük Beklentiler (2012)

Bu, Charles Dickens’ın genç bir çocuk olan Pip hakkında romanını, genç yaşta ailesini kaybeden ve kız kardeşi tarafından büyütülen bir ekran uyarlamasıdır. Bir mahkuma yardım ettiğinde sıkıcı hayatı tamamen değişir.

IMDb – 6.4


8- Aşk ve Dostluk (2016)

Susan genç ve çekici bir dul. Bazı finansal sorunları çözmek ve insanların onun hakkında konuşmayı bırakmasını beklemek için geç kocasının mülküne geliyor. Kendisi ve kızı için zengin bir koca bulmak için doğal cazibesini ve hızlı aklını kullanır.

IMDb – 6.4


9- Ophelia (2018)

Karanlık zamanlar krallığa geldi: cetvel öldü ve bir tahtın tahtı ele geçirdi. Tahtın doğru varisi olan Hamlet, babasının intikamını almak için her şeyi yapmaya hazır. Prensin kalbi sadece zorbalara karşı durmaya hazır olan güzel Ophelia tarafından eritilebilir.

IMDb – 6.6


10- Bayan Scarlet ve Dük (2020)

Eliza Scarlet yetim ve üzerinde yaşayacak parası yok. Böyle bir durumda, bir kadın için tek seçenek iyi bir evliliktir. Ancak erkeklerin yönettiği bir dünyada başarılı olmak için, babasının dedektiflik bürosu olan gizli bir silah kullanmaya karar verir. Ve bir İskoçya Yard Müfettişi ortağı olur.

IMDb – 7.6


11- Madam Bovary (2014)

Bu, romanın klasik yazar Gustave Flaubert tarafından ekran uyarlamasıdır. Emma Bovary’nin zor hayatıyla ilgili. Gerçek aşkı yaşamak istedi, bu yüzden huzursuz Emma Bovary sevecen kocası ve genç kızı unutur ve bir romantizm jakuzisine dalar.

IMDb – 5 . 7


👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu