Sinema

Tüm Zamanların En Çok İzlenen 50 Filmi

Tüm Zamanların En Çok İzlenen 50 Filmi. Herkes bir hafta sonu koltukta rahatça oturmayı, film izlemeyi ve patlamış mısır yemeyi sever. Ancak her yıl binlerce film çıkardığı göz önüne alındığında, hangi filmin izleneceğine karar vermek kolay bir iş değildir.

Harika bir film seçerken ikileminizi çözmek için film severler tarafından oylanan 50 filmin bir listesini sizler için derledik. Bir dahaki sefere film izlemeye karar verdiğinizde, ilgisiz veya sıkıcı olduğundan endişe etmeden listeden bir tane seçebilirsiniz.

1. Shawshank Kefaret (1994)

Morgan Freeman ve Tim Robbins’in oynadığı bu film, masumiyet iddialarına rağmen Shawshank Eyalet Hapishanesinde karısının ve sevgilisinin öldürülmesi için hayata mahkum edilen bir bankacı olan Andy Dufresne’nin hikayesini anlatıyor. Hapishanede kaldığı süre boyunca bir mahkum, aynı zamanda ömür boyu hapis cezası alan bir mahk Ellism olan Ellis Boyd “Red” Redding ile arkadaş oldu. Zamanla, hapishanede yaşamı nispeten kolay bir şekilde yaşamanın yollarını bulur ve vücudun bir hücreye kilitlenebilse de, ruhun her zaman özgür kalacağına dair bir mesaj gönderir.


2. Kara Şövalye (2008)

Joker kendisini çağıran aşağılık bir suçlu aniden Gotham’da amok koşup kaotik bir kasabaya dönüştüğünde, Batman onu kurtarmak için uyanıklık ve kahramanlık arasında ince bir çizgi çizmelidir. Heath Ledger ve Christian Bale’in büyüleyici performanslarıyla desteklenen bu Christopher Nolan filmi, iyi insanların en kötü kötülüğü fethetmek için hangi uzunluklarda gitmesi gerektiği gibi soruları kışkırtan bazı düşünceleri ortaya çıkarmayı başarıyor. Yol boyunca kendilerini biraz kötülük etmeliler mi?


3. Başlangıç (2010)

Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) nadiren insanların hayallerine girme ve bilinçaltılarından sırlarını çalma yeteneğine sahip bir hırsızdır. Yeteneği onu kurumsal casusluk dünyasında açgözlü bir ameliyat haline getirmesine rağmen, sevdiği her şeye mal oldu. Geri alma şansı için, ona hayatını geri verebilecek son bir iş teklif edilir. Hırsızlık yerine, Cobb tersini çekmek zorundadır. Bu seferki görevi bir fikir çalmak değil, bir fikir üretmek. Oyuncunun inanılmaz oyunculuğu ile birlikte yoğun ve karmaşık bir hikaye için bu filmi izleyin.


4. Dövüş Kulübü (1999)

Oldukça sıradan bir hayata liderlik eden uykusuz bir ofis çalışanı, şeytan-may-care tutumuna sahip bir sabun yapıcı ile tanışır ve kontrolsüz, ülke çapında bir harekete dönüşen bir yeraltı dövüş kulübü oluştururlar.


5. Küspe Roman (1994)

Jules Winnfield ve Vincent Vega, suç patronu Marcellus Wallace için hitmen olarak çalışıyor. Bir boksör olan Butch Coolidge, Wallace parasına borçludur, ancak geri dönmek yerine, şehirden kaçmayı planlıyor. Wallace, Vincent’tan uzaktayken karısı Mia’ya iyi zaman geçirmesini ister. Bu insanların bazıları kendilerini kurtarıyor, bazıları değil ve seçimleri için uygun bir sonla buluşuyor. Bu 4 kişinin hayatı doğrusal olmayan bir şekilde iç içe geçiyor. Bazıları kendilerini kurtarırken bazıları başarılı olamıyor.


6. Forrest Gump (1994)

Bu, IQ’su düşük, ancak iyi niyetli bir adamın hikayesidir. Buna rağmen, bir yeteneği var: orduya katılmasına, madalya kazanmasına, ünlü bir karides balıkçılık filosu oluşturmasına, insanlara koşu yapmasına, insanlara bağış yapmasına ve başkanla birkaç kez tanışmasına olanak tanıyan çok hızlı koşabilir. Ama hepsi onunla alakasız çünkü sadece okulun ilk gününde arkadaş olduğu çocukluk sevgilisi Jenny Curra’yı düşünebilir.


7. Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği (2001)

Peter Jackson’ın destansı fantezi üçlemesindeki ilk film, güçlü Tek halkayı yok etmek ve Orta Dünya’yı Karanlık Lord Sauron’dan kurtarmak için Shire’dan ve yüzüğün dostluğunu oluşturan 8 arkadaşından oluşan uysal bir Hobbit yolculuğuna başlar.


8. Matris (1999)

İkili bir hayat yaşayan bir bilgisayar korsanı, bir isyancı grubun gizemli başkanından dünya gerçekliğinin gerçek doğası ve denetleyicilerine karşı savaşta kehanete uğramış kurtarıcı rolü hakkında bilgi edinir.


9. Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (2003)

Üçlemenin son kısmı Aragorn’un iyi lider güçleri ile Sauron’un Orta Dünya’nın geleceğini kontrol etmek için savaşan kötü ordusu arasındaki son çatışmayı ortaya koyuyor. Film aynı zamanda Hobbits Frodo ve Sam’in, Sauron tarafından satın alındığında kendisine benzeri görülmemiş bir güç verecek olan Tek halkayı yok etme arayışında Mordor’a ulaşma yolculuğunu da izliyor.


10. Baba (1972)

Francis Ford Coppola’nın yönettiği ve Mario Puzo’nun en çok satan romanına dayanan bu 1972 Amerikan suç filmi, ünlü bir suç ailesinin yaşlanan başkanı Don Vito Corleone’nin hikayesini anlatıyor. Pozisyonunu aktarmaya karar verdiğinde gerçekleşen olay dizisini takip eder ve nihayet doğru halef doğru seçilmesine yol açar.


11. Kara Şövalye Yükseliyor (2012)

Joker’in Gotham şehrine işkence etmesinden 8 yıl sonra Bane adında yeni bir kötü adam geldi ve şehri ele geçirmeyi hedefliyor. Kara Şövalye olaylarını takiben itibarını yitirmesine rağmen, Bane’nin pelerinli haçlıların kargaşaya neden olmasını durdurmak  için sürgünden çıkmaya ve şehre ve polis gücüne yardım etmeye zorlanıyor.


12. Yüzüklerin Efendisi: İki Kule (2002)

Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin ikinci bölümü  3 katlı çizgiyi takip ediyor. Frodo ve Sam, halkayı yok etmek için Mordor’a yolculuklarına devam ederler. Aragorn, Cüce Gimli ve Elf okçu Legolas, kralı Saruman’ın ölümcül büyüsünün altına düşen Rohan’ın savaştan yırtılmış krallığına ulaşır. Merry ve Pippin, Uruk-hai’den kaçmak, Ents’ın lideri Treebeard ile tanışmak ve Isengard’a bir saldırı planlamak.


13. Se7en (1995)

Bu 1995 Amerikan neo-noir suç gerilim filmi, kurbanlarını 7 ölümcül günaha göre seçen dengesiz bir seri katili takip eden 2 cinayet dedektifinin hikayesini takip ediyor. Morgan Freeman, Brad Pitt’in oynadığı umutlu ama saf bir çaylak olan Dedektif David Mills ile ortaklık yapan kıdemli Dedektif William Somerset rolünü canlandırıyor.


14. Yıldızlararası (2014)

Küresel bir ürün yanıklığı ve toz fırtınalarının yavaş yavaş Dünya’yı yaşanmaz hale getirdiği distopik bir geleceğe ayarlayın. NASA’nın son umudu, yeni bir ev aramak ve bir solucan deliği aracılığıyla insanlığı taşımak için Profesör Markası yönetimindeki NASA pilotu Cooper ve bir araştırma ekibine bakıyor.


15. Gladyatör (2000)

İmparator Marcus Aurelius’un ölümünden önce, halk tarafından da sevilen güçlü Roma generali Maximus’u kendi oğlu Commodus’un varisi olarak seçtiği için bir güç mücadelesi başlar. Maximus’un ailesi öldürüldü ve yakalanıp ölene kadar Gladyatör oyunlarına konuldu. Şimdi onu hayatta tutan tek arzu, ailesini yok eden ve intikam arayan adamın gözlerine bakabilmesi için zirveye çıkmaktır.


16. Zincirsiz Django (2012)

1858’de bir Alman ödül avcısı Dr. Schultz, bazı erkekleri bulmak ve öldürmek için köle tüccar ikilisinden Django Freeman adlı bir adamın özgürlüğünü satın alır. Daha sonra Dr. Schultz’un yardımıyla Django, kendisi gibi köleliğe satılan karısı Broomhilda’yı bulup kurtarmaya koyulur. Yolculukları onları Calvin Candie von Shaft adında büyüleyici ama acımasız bir Mississippi plantasyon sahibine götürüyor. Dr. Schultz, Brojanhilda’yı kurtarmak için Django ile bir plan hazırlar.


17. Batman Başlıyor (2005)

Ebeveynleri öldürüldüğünde, milyarder playboy Bruce Wayne, gizemli Ra’nın Al Ghul tarafından kötülükle nasıl savaşacağına rehberlik ettiği Asya’ya taşınır. Daha sonra Gotham’a geri döner ve Wayne Enterprises’ın yeni başkanı olur. Wayne Enterprises Uygulamalı Bilimler bölümünün başkanı Lucius Fox’un yardımıyla suçlularla ve organize suçlarla savaşmak için Batman’ın yeni kişisini işe alıyor.


18. Yıldız Savaşları: Bölüm IV – Yeni Bir Umut (1977)

Zalim Darth Vader, Galaktik İmparatorluğa karşı isyanı bastırmak için Prenses Leia’yı rehin aldı. Basit bir çiftlik çocuğu, Luke Skywalker ve Millennium Falcon kaptanı Han Solo, güzel prensesi kurtarmak, Rebel Alliance’a yardım etmek ve galaksiye özgürlüğü geri kazanmak için droid ikilisi C-3PO ve R2-D2 ile birlikte çalışır.


19. Kuzuların Sessizliği (1991)

Genç FBI ajanı Clarice Starling, meşhur bir psikopatik seri katile dönüşen ünlü bir psikiyatrist olan Hannibal Lecter ile konuşarak bir katilin bükülmüş zihnini kavramakla görevlendirildi. Lecter, Starling’e sadece merakını kendi karmaşık yaşamının ayrıntılarıyla beslerse yardım etmeyi kabul eder. Bu bükülmüş ilişki Starling’i psikolojik şeytanlarıyla yüzleşmeye ve kendi gücünü sorgulamaya zorlar.


20. Soysuz Piçler (2009)

Alman işgali altındaki Fransa’da genç bir Yahudi mülteci olan Shosanna Dreyfus, Albay Hans Landa’nın elinde cinayetten dar bir şekilde kurtuldu, ancak ailesinin katliamına tanık oldu. Birkaç yıl sonra Alman savaş kahramanı Fredrick Zoller onunla ilgilenmeye başladığında intikamını planladı. Planını harekete geçirmek için şu anda yönettiği bir tiyatroda her büyük Nazi subayı için bir film galası düzenliyor. Olay, Nazileri öldürmede o kadar iyi hale gelen bir grup Yahudi-Amerikan gerilla askerinin dikkatini çekiyor ve Almanlar onlara Piçler diyorlar.


21. Özel Ryan’ı Kurtarmak (1998)

İkinci Dünya Savaşı sırasında Genelkurmay Başkanı General Marshall, bir kadının 3 oğlunun öldürüldüğü ve aynı zamanda ölümlerinin bildirimlerini alacağı konusunda bilgilendirildi. Ayrıca kadının hâlâ kayıp olan dördüncü bir oğlu olduğunu öğrenir.

General, en son gördüğü alanın çok tehlikeli olduğu ve hayatta kalma şansının asgari olduğu söylenmesine rağmen, onu bulmak ve geri getirmek için bir birim göndermeye karar verir. Bu heyecan verici savaş filmi, savaş gerçeklerini ve parçalanmış ailelerin ardından eve getiriyor.


22. Schindler’in Listesi (1993)

Bu, barbar Nazi saltanatı sırasında beklenmedik bir insani olan fırsatçı ve açgözlü bir Alman işadamı olan Oskar Schindler’in gerçek hikayesi. Fabrikalarını Yahudiler için bir sığınak haline getiriyor ve yaklaşık 1100 Yahudi’nin Auschwitz toplama kampında gazlanmasından kurtulmayı başarıyor.


23. Ayrıldı (2006)

Yeni mezun olan iki polis memuru karşıt yolları takip ediyor. Billy Costigan, tutuklanmasını sağlamak için ona karşı delil toplamak üzere İrlandalı mafya Frank Costello ile gizli çalışmak üzere görevlendirildi. Gerçek kimliği üstlerinden sadece 2 tanesidir. Öte yandan, diğer memur Colin Sullivan, Costello’nun bir koruyucusudur ve onun için bilgilendirici olarak çalışır. Ancak, hem polis hem de mafya arasında, ortasında bir köstebek olduğu anlaşıldığında, her polis memuru, diğer ‘sıçanın’ kimliğini açıklamak için elinden geleni yapmalıdır.


24. Prestij (2006)

Alfred Borden, Robert Angier ve eşi Julia, bir sihirbazın arkadaşları ve yardımcılarıdır. Julia’nın yanlışlıkla öldüğü bir performans sırasında Robert Alfred’i bunun için suçlar ve rakip olur. Her ikisi de ünlü sihirbazlar olmaya devam ediyor, ancak rakipsiz olarak birbirlerinin performanslarını sabote etmeye devam ediyorlar. Alfred gizemli bir numara yaptığında, Robert sırrını bulmakta takıntılı hale gelir.


25. Yıldız Savaşları: Bölüm V – İmparatorluk Geri Dönüyor (1980)

Kaçarken Prenses Leia, Han Solo, Chewbacca ve droid C-3PO, Bespin’de Darth Vader tarafından yakalanır ve Luke Skywalker’ı kendisine çekmek için onları yem olarak kullanmayı planlıyor. Bu arada Luke ve droid R2-D2, Dagobah’in bataklık dünyasında Üstat Yoda’dan Jedi eğitimi almaya başlar.


26. Hatıra (2000)

Memento , eski bir sigorta araştırmacısı olan Leonard’ın 2 karşıt zaman çizelgesinden hikayesini anlatıyor. İlerleyen hikaye, hatırladığı son şey olan karısının katilini bulma arayışını ve artık yeni anılar inşa edemediği için hafızasıyla mücadele ettiğini gösteriyor. İkinci hikaye geriye doğru hareket eder ve bir bilmecenin yaptığı gibi geçmişinden parçalar ortaya çıkarır.


27. Wall Street’in Kurt (2013)

Bu film, 1990’larda büyük bir menkul kıymet aldatmacına yatırımcıları dolandırıp 22 ay hapis cezası çekmek zorunda olan kurnaz bir kuruş borsacı olan Jordan Belfort’un hikayesini anlatıyor.


28. Amerikan Güzeli (1999)

Lester Burnham, sadece hayatını değil, karısı Carolyn ve kızı Jane gibi ailesinin diğer üyelerinin de hayatlarını etkileyen bir orta yaş krizinde. Carolyn, ticari rakibi Buddy Kane ile ilişkisi olan bir emlakçı. Öte yandan Jane, uyuşturucu satıcısı olan ve sıkı babasıyla yaşayan Ricky Fitts’e aşık görünüyor. Lester için kızı Janie’nin deneyimli sınıf arkadaşı Angela Hays’a aşık olduğunda işler değişir.


29. Deklanşör Adası (2010)

ABD Marshall Edward “Teddy” Daniels ve yeni ortağı Chuck Aule, 3 çocuğunu boğmaktan hapsedilen Rachel Solando adlı bir hastanın kayboluşunu araştırmak için tenha bir adada bulunan zihinsel bir tesise giderler. Teddy ve Chuck, kayboluşunun gizemini çözmek için araştırmalarına derinlemesine baktıklarında, adanın karanlık sırlarını ortaya çıkarırlar.


30. Yeşil Yol (1999)

Bir cezaevinde ölüm sırası bekçisi olan Paul Edgecomb, tutuklularından birinin, çocuk öldürme ve tecavüzden hüküm giymiş kabadayı John Coffey’in özel bir armağanı olduğunu keşfettiğinde işiyle ahlaki bir ikilemle karşı karşıyadır.


31. Baba: Bölüm II  (1974)

Vaftiz babası üçlemesindeki ikinci film  1920’lerde New York’taki Vito Corleone’nin erken yaşamını ve yükselişini gösterir ve ailenin suç sendikası üzerindeki tutuşunu genişletip sıkılaştırırken oğlu Michael’ın hikayesiyle paraleldir.


32. Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti (2003)

Valinin kızı Elizabeth Swann yanlışlıkla Barbossa tarafından kan kurbanı olarak kullanılmak üzere kaçırıldıktan sonra, genç bir demirci olan William Turner, hayatını kurtarmak için eksantrik korsan “Kaptan” Jack Sparrow ile bir araya geliyor. Barbossa ve mürettebat üyeleri, kan fedakarlığı yapılmadıkça sonsuzluğa mahkum edilecek eski bir lanet altındalar.


33. Vendetta V (2005)

İngiltere’nin distopik geleceğinin zemininde yer alan V For Vendetta , sadece “V” takma adı ile bilinen Guy Fawkes maskesi takan gölgeli bir özgürlük savaşçısı tarafından bir ölüm kalım durumundan kurtulan Evey Hammond’ın hikayesini anlatıyor. Evey, V’nin gizemli geçmişiyle ilgili gerçeği öğrenirken, içgözlem kazanır ve sonunda komploda zulüm ve yolsuzlukla dolu bir topluma özgürlük ve adalet getirme olasılığı düşük müttefiki olarak ortaya çıkar.


34. Amerikan Tarihi X  (1998)

2 siyah erkeği vahşice öldürmek için 3 yıl görev yaptıktan sonra yeniden şekillendirilmiş ve tazelenmiş olan eski bir neo-Nazi dazlakı Derek, çetesiyle teması koparır ve küçük kardeşi Danny ile aynı şiddet yolundan gitmesini engellemeye karar verir.


35. Geleceğe Dönüş (1985)

Marty McFly’nin büyük bir görevi var. Bilim adamı arkadaşı Dr. “Doc” Emmet Brown tarafından inşa edilen bir zaman makinesinde yanlışlıkla geçmişe seyahat ettikten sonra, genç ebeveynlerinin toplantısı sırasında gelir. Marty şimdi Doc’u gelecekten olduğuna ikna etmeli, ebeveynlerini tekrar bir araya getirmeli ve sonra orijinal zaman çizelgesine dönmelidir.


36. Léon: Profesyonel (1994)

Ailesi öldürüldükten sonra Mathilda, profesyonel bir suikastçı Léon tarafından isteksizce alınır ve onun koruması haline gelir. Matilda, sevgili kardeşini öldürerek hayatını mahveden yozlaşmış DEA ajanından intikam almayı planlıyor.


37. Olağan Şüpheliler (1995)

Bu film, olağan şüpheliler oldukları için bir New York polis karakoluna çekilen 5 adamın hikayesini anlatıyor, ancak bu sefer taahhüt etmedikleri bir suç için. Birlikte polise karşı intikam operasyonu planlıyorlar. Operasyon planlandığı gibi gidiyor ama efsanevi, görünüşte her şeye gücü yeten bir suçlunun “Keyser Söze” etkisi hissediliyor. Aynı zamanda her birinin bir anda Söze’yi haksız bıraktığı ve şimdi geri ödeme zamanı olduğu anlaşılıyor. Geri ödeme işi, bir tekne patlamasında 27 erkeği öldü. Ve sonra asıl soru ortaya çıkıyor: Keyser Söze kim?


38. Terminatör 2 (1991)

The Terminator adlı bir cyborg’un Sarah Connor’u ve doğmamış oğlu John Connor’u öldürememesinden 10 yıl sonra, makinelere karşı bir direnişin gelecekteki lideri ve T-1000 adlı daha gelişmiş ve daha ölümcül bir sonlandırıcı John’u öldürmek için gönderilir. Ancak Sarah ve John’un bu tehditle tek başına yüzleşmek zorunda değiller. Direniş, Sarah’yı öldüremeyen ile aynı olan başka bir Terminatör gönderir ve zaman içinde onları korumak için.


39. Kill Bill: Vol. 1 (2003)

Genç bir kadın, bebek kızının gittiğini bulmak için 4 yıl komada geçirdikten sonra uyanır. Genç kadının, hamile kaldıktan sonra mesleğini bırakmaya ve evlenmeye karar veren ancak düğün gününde patronu ve diğer çete üyeleri tarafından vurulan Ölümcül Viper Suikast Ekibi üyesi olduğu ortaya çıkıyor. Şimdi patronu Bill dahil faillere karşı intikam almak zorunda.


40. Galaksinin Koruyucuları (2014)

Gizemli bir gümüş küreyi çaldıktan sonra, Dünya‘nın Peter Quill’i, kötü niyetli Ronan Accuser tarafından yönetilen bir insan avının ana hedefi haline gelir. Ronan ile savaşmak ve galaksiyi kurtarmak için Quill , Galaksinin Koruyucuları olarak bilinen galaksiler arası suçlulardan oluşan bir ekibi bir araya getirir.


41. Cesur Yürek (1995)

Gizli gelini ona tecavüz etmeye çalışan bir İngiliz askerine saldırmak için idam edildiğinde, efsanevi 13. yüzyıl İskoç kahramanı William Wallace, İngiltere Kralı I. Edward’a karşı bir isyan başlattı.


42. DUVAR · E (2008)

WALL-E, insanlığı dünyayı terk etmeye zorlayan thrash bolluğunu temizlemek için kalan son robottur. Bir evcil hayvan hamamböceği ve son yaşayan bitki ile yaşıyor. Bir gün, zarif bir keşif robotu olan EVE, Dünya’daki yaşamın bir kez daha sürdürülebilir olduğuna dair kanıt bulmak için Dünya’ya gönderilir. Sevgiyle vurulmuş WALL-E, EVE’ye moloz arasında bulduğu canlı bitkiyi gösterir. Bir uzay gemisi EVE’yi geri almaya geldiğinde, WALL-E onunla birlikte gider ve nihayetinde insanlığın kaderine karar verecek bir yolculuğa çıkar.


43. Goodfellas (1990)

Gerçek bir hikayeye dayanarak, arsa Henry Hill ve iki kararsız arkadaşı Jimmy Conway ve Tommy DeVito etrafında döner ve merdivenleri yavaş yavaş küçük suçlardan şiddetli cinayetlere tırmanırlar.


44. Kayıp Balık Nemo (2003)

Marlin adında bir palyaço balığı, oğlu Nemo ile Büyük Bariyer Resifi’nde yaşıyor. Bir gün yüzeye çok yakın yüzerken Nemo bir dalgıç tarafından yakalanır ve Sydney’deki bir dişçi ofisine gönderilir. Marlin daha sonra onu kurtarmak için bir yolculuğa çıkar.


45. Yıldız Savaşları: Bölüm VI – Jedi’nin Dönüşü (1983

Han Solo yakalandığında Luke Skywalker onu serbest bırakmak için R2-D2 ve C-3PO droidlerini gönderir. Prenses Leia da onlara eşlik ediyor. Bu arada, Darth Vader ve Galaktik İmparatorluk yeni, yıkılmaz bir Ölüm Yıldızı inşa ediyor. Son savaş, Asor Orman Ayında, doğal sakinleri olan Ewoks ile İsyancılara yardım ediyor.


46. Altıncı His (1999)

Malcolm Crowe, hayaletlerin vizyonlarından korkan bir çocuğa yardım etme görevini üstlenen başarılı bir ödüllü çocuk psikiyatristidir. Çocukla ilişkisi derinleştikçe, çocuğun vizyonları hakkında bazı rahatsız edici gerçekleri ve kendisi hakkında bir sırrı öğrenir.


47. Yukarı  (2009)

78 yaşındaki balon satıcısı Carl Fredricksen ve karısı her zaman Güney Amerika’yı keşfetmeyi ve yasak Paradise Falls’u bulmayı hayal etmişti. Ölümünden sonra, evini binlerce uçan balona bağlayarak bu heyecan verici yolculuğa çıkıyor.


48. Truman Gösterisi (1998)

Truman Burbank normal bir kasabada mutlu bir hayat yaşıyor. Ancak, ondan habersiz, hayatının aslında bir gerçeklik TV şovunun odak noktası olduğu gerçeğidir. Gösteri doğumundan beri yayınlandı ve o yıldız. Memleketi dev bir yapım setidir ve arkadaşları ve çevresindeki insanlar rol oynayan aktörlerdir.


49. Bir Guguk Yuvası Üzerinde Uçtu (1975)

Çalışma kampından kaçmak için Randall Patrick McMurphy deliliği savunuyor ve zihinsel olarak dengesiz bir koğuşa gönderiliyor. Bir kez orada, McMurphy baskıcı Hemşire Ratched’in kötüye kullanımlarına ve zulmüne tanıklık eder. McMurphy diğer mahkmatmlarla birleşir ve baskıcı hemşireye karşı asi bir duruş sergiler.


50. Rezervuar Köpekleri (1992)

Birbirine yabancı olan 6 suçlu, elmas soygunu yapmak için bir suç patronu tarafından tutulur. Ancak soygun sırasında işler ters gider ve polis gelir. Sonraki suçlulardan 2 suçlu öldürüldü. Mürettebatın geri kalanı önceden tasarlanmış buluşma noktasında buluştuğunda, birinin gizli bir polis olduğundan şüpheleniyorlar.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu