Din

Kaybolan Eşyayı Bulma Duası, İbrahim Ethem Kayıp Duası!

Kaybolan Eşyayı Bulma Duası, İbrahim Ethem Kayıp Duası! Kaybolan bir eşyayı bulmak için yapabilecek bazı şeyler vardır. Dua okuyarak kaybolan ya da çalınan eşyayı bulabilir miyiz gibi soruların cevaplarına bu makalemizden ulaşabilirsiniz. Kaybolan eşyayı bulma konusunda İbrahim bin Ethem Hazretleri’nin kayıp duasını da okuyabilirsiniz.

Kaybolan Eşyayı Bulma Duası

Kaybolan Eşyayı Bulma Duası; Hz. Ömer (ra)’in oğlu Abdullah şöyle buyurmuştur:

Bir eşyasını kaybeden veya çaldıran kişi, iki rekât namaz kıldıktan sonra şöyle dua eder:

اَللَّهُمَّ رَبَّ الضّآلَّةِ وَهَادِىَ الضَّآلَّةِ رُدَّ عَلَىَّ ضآَلَّتِي بِقُدْرَتِكَ وَسُلْطاَنِكَ فَاِنَّهَا مِنْ فَضْلِكَ وَعَطَاءِكِ

Okunuşu: “Allâhümme rabbe’d-dâlleti ve hâdiye’d-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike.”

Anlamı: “Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola kılavuzlayan Allah’ım! Kudretin ve saltanatın hakkı için kaybettiğim şeyi bana iade eyle. Çünkü bu senin fazl ve keremindendir.” (Bostanu’l-Arifin; Bilal Eren, Açıklamalı Dua Hazinesi, s. 304)

Kaybolan, çalınan bir şeyi bulmak için, her gün yirmi beş kere, “Yâ câmi’annâsi li-yevmin lâ raybe fihi innallahe lâ yuhlif-ül mi’âd icma’ beyni ve beyne …” duasını okuyabilir. Buluncaya kadar okumaya devam eder. Noktaların yerinde, kaybolan şeyin ismini söylemelidir. (İbni Âbidin)

Cafer el-Hudi rahimehullah’dan; Ebul Hasan’a veda ederken dedim ki: -Bana azık ver! -Bir şey kaybettiğin zaman yahut çalınan parayı geri getirmek istediğinde şöyle dua et:

Okunuşu: “Rabbenâ inneke câmiunnâsi liyevmin la raybe fihi, rüdde aleyye dâlleti”

Anlamı: “Ey hakkında şüphe olmayan bir günde insanları bir araya toplayacak ulu Allah’ım kaybettiğimi bana iade et, yahut beni falan şeyle yahut falan kimse ile buluştur!”

İbni Ömer (r.a) bir şey kaybedene şöyle dua etmesini söylerdi:

Okunuşu: “Allahümme, rabbed’dâlleti, hâdi’d dâlleti, tehdî mine’d dâlleti, rudde aleyye dâlleti bikudretike ve sultânike, fınnehâ min atâike ve fadlike”

Anlamı: “Allah’ım! Ey kayıbın Rabbi, ey kaybolana yolunu gösteren! Kaybolana yolunu sen gösterirsin, gücün ve kudretinle kaybımı bana geri ver”Bir rivayette de: “İki rekat namaz kılar, tahiyyattan sonra bu duayı okur” demiştir.


İbrahim Ethem Kayıp Duası

Kaybolan ya da çalınan bir eşyanın geri gelmesi için dua arıyorsanız İbrahim bin Ethem Hazretleri‘nin kayıp duasını okumanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Ethem baba, Ethem baba gömleği keten baba benim bir kayıbım var. Bulursam sana 3 kulhü 1 fatiha kaybınızı ve çalınan bir şeyinizi bulduktan sonra dua okumayı unutmayın lütfen!..

Kaybedilen eşyalarla alakalı mücerrep ( tecrübe edilmiş) bir dua vardır. (Kureyş suresi 4 defa okunup fatiha ile birlikte İbrahim ETHEM hazretlerinin ruhuna hediye edilirse) kayıpların bulunduğu çok tecrübe edilmiştir.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 Mucize Dualar: 21 Gün Şahmeran Duası-Türkçe Okunuşu

👉 Peygamberimizin Deprem Duası ve Kuranda Geçen Deprem Duaları

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu