Gündem

KPSS Ne Zamana Ertelendi? Yeni KPSS Lisans Sınavı Ne Zaman?

ÖSYM’nin yeni başkanı Bayram Ali Ersoy tarafından, 31 Temmuz’da yapılan KPSS lisans sınavının iptal edildiği ve 6-7 Ağustos yapılacak olan Alan Bilgisi ile 14 Ağustos’ da yapılacak olan ÖABT sınavlarının ertelendiğini açıklamasının ardından KPSS lisans ne zaman yapılacak? Yeni KPSS Lisans Sınavı Ne Zaman? soruları, adayların gündemindeki sorular oldu. İşte o konuda açıklamalar.

KPSS Ne Zamana Ertelendi?

31 Temmuz’da yapılan KPSS lisans sınavının iptal edildiği duyuran yeni ÖSYM başkanı Bayram Ali Ersoy yeni KPSS tarihleri için net bir açıklama yapmadı. ÖSYM Başkanı Ersoy, 17 Eylül tarihinde takvimin belirleneceğini duyurdu. KPSS Genel Kültür ve Genel Yetenek sınavının yanı sıra 6-7 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek olan alan sınavları da iptal edildi. Yeni sınav için adaylardan herhangi bir ücret talep edilmeyecek.


Yapılacak Sınavlarda Ertelendi

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, 31 Temmuz’da yapılan KPSS oturumlarının iptal edildiği açıkladı. ÖSYM Başkanı Ersoy: “6-7 Ağustos 2022 ve 14 Ağustos 2022’de yapılacak KPSS oturumları ertelenmiştir” dedi.


Yeni Sınav Takvimi 17 Eylül’de Başlayacak

ÖSYM başkanı Ersoy yeni sınav takviminin 17 Eylül’de başlayacağını duyurdu. Ersoy, “Sınavı iptal edilen KPSS adaylarından, gireceği yeni sınav için herhangi bir ilave ücret talep edilmeyecektir” dedi.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu