KYK

KYK GSB Wifi İnternet Kotası Sorgulama Nasıl Yapılır? KYK Wifi Sorgulama İşlemi Nereden Yapılır?

KYK GSB Wifi İnternet Kotası Sorgulama Nasıl Yapılır? KYK Wifi Sorgulama İşlemi Nereden Yapılır? wifi.gsb.gov.tr kota sorgulama. KYK yurtlarında konaklayan öğrencilere hem ödevlerini yapmaları hem de sosyal etkinliklerden haberdar olmaları için ücretsiz olarak 32 GB internet hizmeti verilmektedir. İnternet kotası her ayın 1’inde yenilenmektedir.

KYK GSB Wifi İnternet Kotası Sorgulama Nasıl Yapılır?

KYK yurtlarında internet kotası aylık 32 GB olduğundan dolayı öğrenciler internet kotalarının ne kadar kaldığını öğrenmek istiyor. KYK internet şifresi ile ücretsiz internete bağlanarak 1 ay boyunca 32 GB internet kullanabilirsiniz. İnternet kotanız dolduğu zaman ise internet dönemi sona erip yeni bir dönem başlayana kadar KYK internetini kullanamazsınız.

KYK wifi kota sorgulama işlemini gibi e-devlet sitesi üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz.  TC kimlik numarası ve e-devlet şifre bilgileri ile sisteme giriş yaparak, kalan internet kullanımlarınız hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. KYK yurtlarında kalan öğrencilerin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sunulan bu wifi hizmetini sorgulamak için: https://www.turkiye.gov.tr/genclik-ve-spor-gsb-wifi-sifre-islemleri linkini tıklayıp sisteme giriş yaptıktan sonra Kota Bilgileri sekmesine tıklamaları gerekiyor. Sorgulama işlemi e-devletten yapılabileceği gibi KYK’nin kendi resmi sitesi üzerinden de yapılabiliyor. KYK sitesi üzerinden sorgulama işlemini gerçekleştirmek için öncelikle wifi.kyk.gov.tr sitesine girmelisiniz.

  • KYK internet kota sorgulama için öncelikle e-devlet üzerinden sisteme girerek kota bilgilerini görüntüleyebiliyor.
  • Bu şekilde görüntülenme sağlanan kota her zaman öğrencilerin kontrolünü sağlayabileceği önemli bir sistem olarak hizmet veriyor.
  • İstenilen bilgiler de bu şekilde kontrol edilmiş oluyor.

KYK Yurdu İnternet Kotası Kaç GB?

KYK yurtlarında kalan öğrencilere kurumca derslerinde ve sosyal faaliyetlerinde kullanabilmeleri için ücretsiz olarak internet hizmeti sunulmaktadır. Sunulan internet hizmeti kişiye göre tanımlanır ve her öğrencinin kotası 32 GB dır. KYK kotası her ayın 1’inde yenilenir ve kotanızı  ayın 1 ile 30 arasında kullanabilirsiniz. KYK wifi kotanız yenilendiğinde diğer aydan haklarınız devretmez.


KYK İnternet Kotası Bitince Ne Olur?

KYK’da size ayrılan internet kotanızı aştığınızda herhangi bir ek kota alamazsınız. Ek ücret ödemek isteseniz dahi kotanızı artırmanız mümkün değildir. 32 GB internet paketinizi 1 ay boyunca yetecek şekilde kullanmalısınız. İnternet paketiniz bittiğinde ‘KYK wifi kullanım süreniz sona ermiştir‘ uyarısı ile karşılaşırsınız.


KYK İnternetini Nasıl Hızlandırırım?

KYK internetini daha hızlı kullanabilmek için izleyebileceğiniz bazı yöntemler şunlar:

  1. Gün içerisinde KYK wifi ağı ile olan bağlantınızı kesmeyin ve sürekli olarak ağa bağlı kalın. Bu şekilde diğer kişilerden daha hızlı bir şekilde internet ağına erişim sağlayabilirsiniz.
  2. İnternete giriş yaptığınız tarayıcıya bir reklam engelleyici programı kurun. Gereksiz reklamları bilgisayarınıza indirmediği için sayfalar daha hızlı yüklenir.
  3. KYK wifisi üzerinden internette zaman geçirirken, telefonunuzun arka planında gereksiz bir şekilde çalışan ve kullanmasanız dahi internet hızını yavaşlatan uygulamaları silin.
  4. Eğer bilgisayarınız üzerinden KYK wifisine bağlanıyorsanız, bilgisayarınızın internet tarayıcısını güncelleyerek en güncel ve en hızlı halini kullanın.
  5. Akıllı cep telefonunuza, internete daha hızlı bağlanmanızı sağlayabilecek bir VPN uygulaması da indirerek yükleyebilirsiniz. Bu şekilde internete ve uygulamalara VPN daha hızlı bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.
  6. Ayrıca internet bağlantı sürücünüzün güncelliğini kontrol ederek son sürücü olduğundan emin olun. En güncel sürücüler, en hızlı performansı sağlıyorlar.
  7. Eğer yurdunuzda kullanılan internet modemi, sizden uzakta kalıyorsa modeme daha hızlı ve daha kolay bir yoldan bağlanmanız için bir menzil genişletici ( wifi router ) alarak KYK yurt internetine daha hızlı bağlantı sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  👇

👉 KYK WİFİ Aktifleştirme

👉 Genciz Biz KYK İzin Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

👉 KYK WİFİ Oturum Kapatma Nasıl Yapılır?

👉 KYK WİFİ Bağlanma: Şifre-Giriş-Çıkış İşlemleri Nasıl Yapılır?

👉 KYK WİFİ Ağına Bağlanamıyorum Sorunu Nasıl Çözülür?


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu