Kimdir

Mustafa Şahin Kimdir, Kaç Yaşında? Prof. Dr. Mustafa Şahin Hayatı ve Biyografisi

Mustafa Şahin Kimdir, Kaç Yaşında? Prof. Dr. Mustafa Şahin Hayatı ve Biyografisi. Akademik kariyeri yanı sıra siyasete de atılan Prof. Dr. Mustafa Şahin Nerelidir? Genel Cerrahi alanında uzman olan ve seçim döneminde Konya Milletvekili adayı olan Mustafa Şahin hangi hastanede? Gelin birlikte tüm merak edilenleri öğrenelim…

Mustafa Şahin Kimdir?

 

Aldığı eğitimler sonrasında genel cerrahi alanında uzman olan ve aranan sayılı doktorlar arasında adı yer alan  Prof. Dr. Mustafa Şahin kimdir? merak edilmekte. Bir çok idari pozisyonda bulunan Mustafa Şahin, 1961 yılında Konya’da dünyaya gelen Mustafa Şahin, 62 yaşındadır ve aslen Konyalıdır. Eğitim hayatından kısaca bahsedecek olursak; Yeniceköy İlkokulunu 1972 yılında bitiren Şahin, Seydişehir Mahmut Esat Ortaokulundan sonra başladığı İstanbul Fatih İmam Hatip Lisesi’nden 1980 yılında mezun olmuştur.

Üniversite hayatına 1980-1981 eğitim öğretim yılında başlayan Şahin,  ODTÜ İnşaat Mühendisliği, İngilizce Hazırlık bölümünde okudu. Ayrıca; 1981 yılında başladığı Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1987 yılında mezun oldu. 1988-1993 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana bilim dalında ihtisas yaptı. 1988 ve 1993 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak çalıştı.


Prof. Dr. Mustafa Şahin Hayatı ve Biyografisi

Araştırma görevlisi olarak çalıştığı dönemde oldukça başarılı operasyonlar yapan Mustafa Şahin, 1993 ve 1994 yıllarında Mecburi Hizmet kapsamında Artvin Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yaptı. Ardından ise Ankara Numune Hastanesi, 4. Cerrahi Kliniği, Başasistan olarak 1994-1995 yılları arasında çalıştı. 1996 yılından itibaren Selçuk Üniversitesi Genel Cerrahi Kliniğinde Öğretim Görevlisi olarak göreve başladı.

Araştırmalarına ve eğitimlerine hız kesmeden devam eden Şahin; 1997’de aynı üniversitede yardımcı doçent oldu. 2000 yılında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Doçentlik unvanını aldı. 2005 yılında Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesinde Profesör unvanını aldı. Bununla birlikte  2008 yılında Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp fakültesi hastanesinde kurucu başhekim olarak görev aldı.

2008’den bu yana Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi’nde öğretim üyesi olan Şahin, 2016 yılında Selçuk Üniversitesi’ne rektör olarak atandı. 2016 yılından 2020 yılına kadar Konya Selçuk Üniversit4esi Rektörü olan Mustafa Şahin, 2020 yılında rektörlük görevini devretti. Şahin, şuan ise özel bir hastanede görev yapıyor.

Siyasi hayatından bahsedecek olursak; 2023 yılında seçimlerde AKP Konya Milletvekili adayı olarak seçimlere katılmıştır.

Twitter 👉 Mustafa Şahin 


👉 Yavuz Yörükoğlu Kimdir, Nerelidir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu