Sinema

Mutlaka İzlemeniz Gereken Netflix Orijinal Filmleri 2024

Mutlaka İzlemeniz Gereken Netflix Orijinal Filmleri 2024. Netflix , yayın platformları için daha büyük ve daha iyi filmler oluşturmak için milyarlarca dolar harcadı; Bazıları o kadar iyi çıktı ki, yıllarca film sektöründe isim yapmış film yapım şirketlerini bile geçti. Bazı filmler büyük ödüller kazandı. Bu makalemizde İzlemeniz Gereken Netflix Orijinal Filmleri’ni listelemeye çalıştık. Ancak herkes farklı türde film sevdikleri için her türden listemize bir tane koymaya karar verdik. işte sizler için listelediğimiz Netflix’te mutlaka izlemeniz gereken filmler;

1- Roma

Film Alfonso Cuaron tarafından 1970’lerde geçen bir Meksika drama filmi . Hikaye, orta sınıf bir aileden bir temizlikçi olan Cleo’nun hayatını anlatıyor. İlk gösterimi Ağustos ayında 75. Uluslararası Venedik Film Festivali’nde yapılan ve Kasım’da sinemalarda oynamaya başladıktan kısa süre sonra 14 Aralık’ta Netflix’te yayınlanmaya başlayan film, şimdiden pek çok ödül aldı ve Golden Globe’dan gelen üç onayla beraber, pek çok yeni ödüle de aday gösterildi.


2- Okja

Film, açgözlü bir şirketin elleriyle birbirlerinden ayrılan genç bir çiftçi kızı Mija ve genetiği değiştirilmiş domuz Okja’yı konu alıyor. Film kapitalizmi, kurumsal sorumluluğu, hayvan zulmünü ve et tüketim etiğini araştırıyor. Okja genetiği ile oynanmış ve daha fazla et üretmesi için dizayn edilmiş domuzla hipotalamus benzeri bir hayvan. Hayatını Mija ile dağlarda geçiren bu hayvan et fabrikasına götürülmek istenince hikaye başlıyor.


3- İrlandalı (The Irıshman)

The Irishman, bir mafya tetikçisi olan Frank Sheeran’ın hayatına odaklanıyor. II. Dünya Savaşı’nda görev almış eski bir asker olan Frank Sheeran, yıllar boyu Bufalino suç örgütü için çalışmıştır. Birçok ünlü isim için dolandırıcılık, tetikçilik yapan ve ‘İrlandalı’ lakabı ile anılan Sheeran, aynı zamanda işçi sendikası memurudur. Frank Sheeran’ın hayatından kesitlerin sunulduğu filmde, Amerikan tarihinin en gizemli suç olaylarından biri olan işçi lideri Jimmy Hoffa’nın ortadan kayboluşuna da değiniliyor.


4- Canlı (Alive- Yoo Ah-in ve Park Shin)


5- Dolemite Is My Name

Dolemite Benim Adımdır , Rudy Ray Moore’un kendine özgü karakteri Dolemite ile komedi yıldızına yükselişinin hikayesini anlatıyor. Karakter, Rudy’nin komedi rap albümleri yazmak ve daha sonra hit olan hikayeler yaratmak için kullandığı bir kişiliktir. Bu film, tüm zamanların en büyük komedyenlerinden birinin hayatını anlatan bir biyografik filmdir,


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu