Sinema

En İyi 10 Yılan Filmi

En İyi 10 Yılan Filmi. Yılanlar genellikle dünyanın en ölümcül ve en kurnaz hayvanları arasında tasvir edilir. Bir yılan, uzun, bacaksız olan ve göz kapağı veya dış kulakları olmayan, genellikle zehirli ve etçil bir sürüngen. Yılanların, Adem ve Havva’nın bir yılanın onları yasak meyveyi satın almaya ittiği zamandan başlayarak, insan toplumu boyunca çağlar boyunca çeşitli rahatsızlıklara neden olduğuna inanılmaktadır.

En İyi 10 Yılan Filmi

Yılanlarla ilişkili popüler heyecan verici etki nedeniyle, bu hayvanlar genellikle birkaç Hollywood filminde görünmek için seçildi. Bu filmlerin çoğu, bu hayvanların insanlara baskın gelmesinde ne kadar ölümcül ve ne kadar güçlü olabileceğini tasvir ediyor. Bununla birlikte, bu filmlerdeki yılanlar genellikle kahramanı tarafından öldürülür ve kitlelere sonunda bir rahatlama hissi verir. Yılanlar üzerindeki insan zaferi duygusu, yılan filmlerini izlemek söz konusu olduğunda film izleyicilerini heyecanlandıran şeydir. İşte en iyi yılan filmleri.

1. Vıpers

Bill Corcoran, Vipers tarafından yönetilen bir yılan filmi. Film de Reid, Jonathan Scarfe, Genevieve Buechner ve Corbin Bernsen rol aldı. Bu filmin adı, başkentte yaz aylarında spor yapan Co / Ed voleybol takımı Viper’dan esinlendi. Bu film, uzak bir tıbbi araştırma laboratuvarındaki bir aksilikten sonra yakınlardaki bir sahil kasabalarında keşfedilen genetik olarak gelişmiş engerek kitlesiyle savaşı anlatıyor.


2. Snake Kıng

Snake Man adıyla da bilinen Snake King , Anacondas: The Blood for the Blood Orchid adlı anaconda film’nin ardından serbest bırakıldı. Bu Sci Fi Pictures’ın orijinal filmi 2005’te gösterime girdi ve Stephen Baldwin, Jayne Heitmeyer ve Larry Day’in rolünü oynadı. Bu film, Amazon merkezli bir grup antropologun öldüğünde 300 yaşında olan bir adamın kalıntılarını ortaya çıkarmasıyla başladı. Bu bulgu, antropolog grubunu, maalesef devasa çok başlı bir yılana ibadet eden bir Amazon kabilesi tarafından caydırılan başka bir keşfe götürdü.


3. Curse II

1989’da Frederico Prosperi yönetiminde yayınlanan Curse II: The Bite Susan Zelouf tarafından yazılmıştır ve Jill Schoelen, J. Eddie Peck ve Jamie Farr rol almıştır. Bu yılan filminin hikayesi , elinde radyoaktif bir yılan tarafından ısırılan genç bir adamın etrafında dönüyordu. Isırılan eli, yanına gelen herkese saldıran ölümcül bir yılan kafasına dönüştü. Sonunda filmde, tüm vücudu yılanlarla doluydu ve büyük ikilemi, başkalarını incitmekten nasıl kontrol edebileceğini belirledi.


4. Boa ve Python

David Flores tarafından yönetilen ve Chase Parker ve Sam Wells tarafından yazılan Boa ve Python , 2004 yılında ilk kez yayınlanan bir başka yılan filmi. Bulgaristan’ın Sofya şehrinde çekilen bu film, 2001 yapımı Boa ile 2000 filmi arasında geçen bir filmdi. Python. Bu filmin hikayesi 80 metrelik bir pitonu ABD’ye taşıyan iddialı bir işadamı etrafında dönüyordu. Yılanın kaçmasından sonra, insan kurbanlarının izini geride bırakmaya başladı. Film, bir FBI ajanının ve başka bir yılan uzmanının, yaratığı bir biyomühendislik boa yılanına karşı çukurlaştırarak yeniden ele geçirmesi için ele aldı.


5. Conan

2011 kılıç ve büyücülük filmi olan Barbar Conan, ünlü yazar Robert E. Howard tarafından yaratılan Barbar Conan adlı karaktere dayanıyordu . Film, Conan mitolojisinin yeni bir yorumu olduğu söylenirken, çocukken bir saldırıda öldürülen babası ve tüm topluluğu için intikam almak için yola çıkan barbar bir savaşçı ile mücadele etti. Yılan film sevdiği kişinin ölümüne Kötü diktatör intikamını alma adadı savaşçı rol oynamıştır Jason Momoa rol aldı.


6. Python

Richard Clabaugh, Python tarafından yönetilen bir korku filmi 2000 yılında piyasaya sürüldü ve William Zabka, Wil Wheaton ve Casper Van Dien gibi birkaç kült aktöre yer verdi. Film, genetiği değiştirilmiş bir yılan, özellikle de bir piton olmak üzere küçük bir kasabada kaçtı ve kendini serbest bıraktı. Küçük bir Amerikan kasabasında askeri bir uçak kazası meydana geldiğinde başladı ve insan yiyen yılana öldürme çılgınlığına başlama fırsatı verdi. Los Angeles, California’da çekilen bu filmi iki film izledi.


7. Anacondas: Blood Orchid Hunt

2004 yılında gösterime giren Anacondas: Kan Orkide Avı , 1997’de piyasaya sürülen anaconda filmi Anaconda’nın bağımsız devamı olarak görev yapan bir korku-gerilim filmi . Dwight H. Little tarafından yönetildi ve Hans Bauer tarafından yazıldı. film, kutsal bir çiçek aramak için Borneo Adası’na giren bir araştırmacılar ekibi etrafında dönüyordu. Bu bilimsel seferin amacı, insanlara daha uzun ömür verdiği düşünülen Kan Orkide’ni aramaktı. Çiçekleri ararken, bilim adamları grubu kendilerini dev anakondalardan kaçarken buldular.


8. Raiders of the Ark

Raiders of the Ark 1981’de Indiana Jones olarak piyasaya sürülen ve tüm zamanların heyecan verici yılan filmlerinden biri olan bir Amerikan fantezi-macera filmi. Steven Spielberg tarafından yönetilen ve Harrison Ford’un başrol oynadığı bu film, Indiana Jones’a odaklandı ve Hitler’e göre ordularını yenilmez hale getirecek olan Antlaşma Arkını arayan bir grup Naziye karşı savaştı.

 


9. Katil Yılanlar (Snakes on a Plane)

2006’da gösterime giren Snakes on a Plane , Samuel L.Jackson’ın oynadığı aksiyon filmi. David Ellis tarafından yönetilen ve David Dalessandro, John Heffeman ve Sheldon Turner tarafından yazılan film, bir çeteye karşı tanıklık etmek üzere yargılanan bir tanığı öldürmek için serbest bırakılan ölümcül ve zehirli yılanlarla dolu bir uçağa bürünmüş bir FBI ajanı merkezli. Los Angeles’ta patron. Yılan film nedeniyle eşsiz öncül onun serbest bırakılmasını takiben sertifikalı İnternet fenomeni haline geldi. Rotten Tomatoes ve Metacritic hakkında birkaç olumlu yorum aldı.


10. Anaconda

Anaconda bir on Ben Jennifer Lopez, İş Voight’u ve Ice Cube rol aldı 1997 yılında piyasaya ve merkezli bir başka macera-korku filmi National Geographic Channel Amazon yağmur ormanlarının içinde uzun kayıp Hint kabile ilgili bir belgesel çekim ve a tarafından kaçırılan mürettebatın dünyanın en büyük anakonda peşinde koşan avcı. Yılan filmi eleştirmenlerden çoğunlukla olumsuz değerlendirmeleri rağmen gişe isabet olduğu ortaya çıktı. Bunu üç ardışık takip etti ve MPAA tarafından bir PG-13 derecesi verildi.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 Psikolojik Gerilim Sevenler İçin Kaçırılmayacak 12 Film

👉 İzleyince Bir Daha Unutamayacağınız En iyi 15 Korku Filmi

👉 Koltuğunuzdan Kalkmadan Dünyayı Gezmenizi Sağlayacak 17 Film

👉 En İyi 10 Yunan Mitolojisi Filmi

👉 En İyi 10 Soygun Filmi

👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu