Yaşam

Nadixa Krem Ne İçin Kullanılır? Nadixa Krem Lekelere İyi Gelir mi?

Nadixa Krem Ne İçin Kullanılır? Nadixa Krem Lekelere İyi Gelir mi? Bu yazımızda Nadixa Krem Prospektüsüne göre; Nadixa Krem Nasıl Kullanılır, sürdükten sonra yıkanır mı? Nadixa Krem Kaç saat yüzde kalmalı, sivilce izlerine iyi gelir mi? sorularının cevapları ve Nadixa Krem Kullananların Yorumlarını  sizler için derledik.

Nadixa Krem Ne İçin Kullanılır?

Genel olarak cilt rahatsızlıkları tedavisinde kullanılan Nadixa Krem Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar? merak edilmekte. Uzman dermatologlar cildiye ve yine uzman hekimler tarafından gerekli görüldüğünde sıklıkla reçete edilen Nadixa Krem, içeriğindeki etken madde olan nadifloksasin sayesinde bakteri – mikrop öldürücü özelliğe sahiptir.  Böylelikle de sıklıkla iltihaplı akne (sivilce) ve yüzeysel deri enfeksiyonlarının topikal (yüzeyden uygulanan) tedavisinde kullanılır.

Nadixa krem hangi hastalıkların tedavisinde Kullanılır?  merak edenler için hemen belirtelim ki;  cilt bozuklukları tedavisinde ve aynı zamanda sivilcelenme gibi durumlarda kullanılır. Bununla birlikte  cilt bozukluklarının yanı sıra kıl kökü sorunlarında da kullanılan en etkili kremlerden biridir.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Nadixa Krem Lekelere İyi Gelir mi?

Genel olarak bahsedersek Nadixa Krem aslında sivilceler için kullanılan bir kremdir. Nadixa kremin lekeler için uygun bir krem olduğu söylenemez. Nadixa krem sadece sivilceler ve deride oluşan yüzeysel deri enfeksiyonları için kullanılan bir kremdir.


Nadixa Krem Nasıl Kullanılır?

Prospektüsde yer alan bilgilere göre; sürülecek bölgelerden farklı bir yere sürüldüğü zaman da nadixa krem farklı vücut reaksiyonlarına neden olur. Nadixa kremin sürüleceği bölgeler omuzlar, sırt bölgesi, dekolte bölgesi, bacak, bazı durumlarda yüz ve el bölgelerinde de kullanılır. Kullanım aşamasında ise yapmanız gerekenler şunlardır:

 • Sürülecek bölgenin dezenfekte edilmesi gerekir.
 • Dezenfekte edilen bölgenin üzerine masaj yapılarak krem sürülür.
 • Kreme vücuda nüfuz etmesi oldukça önemlidir.
 • Sürülen bölgeye hiçbir şey temas edilmemesi ilacın etkisi açısından faydalıdır.
 • Kremi sürmeden önce ellerinizi bol sabunlu suda yıkamanız önemlidir.
 • Krem sürüldükten sonra ellerinizi sabunlu su ile yıkamanız elinizde oluşturacak reaksiyonu önlemek açısından önemlidir.
 • Kremi doktorunuzun söylediği bölgeye sürmeniz gerekir. Bölgenin dışında sürmeniz durumunda reaksiyon sorunları ortaya çıkar.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Nadixa Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Doktor reçetesiyle alınan bu kremin bazı durumlarda yan etkileri de görülür. Yan etkilerinin görüldüğü durumlarda doktorunuza başvurmanız gerekir. Bazı kişilerin alerjik problemlerinden dolayı yan etkileri oldukça etkilidir. Nadixa kremin yan etkileri şunlardır:

 • İlk olarak yan etkisi ciltte kuruluk görünür. Nadixa kremin kullanımından sonra nemlendiriciler ile takviyeler yapılması gerekir.
 • Ciltte kullanım sonucu kızarıklıklar oluşur.
 • Alerjik tepkimeler sonucu ciltte dökülmeler meydana gelir.
 • Kremin farklı bir bölgeye sürülmesinden kaynaklı enfeksiyonlar ortaya çıkar.
 • Uzun süre kullanım sonucunda tahriş oluşur.

Nadixa 2024 Fiyatı Ne Kadar?

2024 yılı Nadixa Krem Eczane Satış Fiyatı 190,13 TL’dir.

Nadixa Krem Prospektüsü İçin TIKLAYINIZ


İlginizi Çekebilir👇

👉En İyi Sivilce Kremi Hangisi?

👉Dermabel Krem Ne İşe Yarar? 

👉Prednol Krem Ne İşe Yarar? 

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu