Yaşam

En İyi Sivilce Kremi Hangisi? En Etkili Sivilce Kremi Önerileri 2024

En İyi Sivilce Kremi Hangisi? En Etkili Sivilce Kremi Önerileri 2024. Genellikle ergenlik döneminde vücut ve hormon değişikleri sebebi ile başlayan sivilce problemleri sebebiyle Dermatologların Önerdiği Sivilce Kremi, En İyi Sivilce Kurutan Krem, Aktif sivilceyi Hangi Krem Kurutur? sorularının cevapları ile birlikte Sivilce ve Sivilce İzleri için En Etkili Kremler ve Eczane Fiyatları 2024-2025 sizler için hazırladık.

En İyi Sivilce Kremi Hangisi?

Tıp dilinde akne olarak da bilinen sivilceler cildimizdeki gözeneklerin tıkanması ve dolayısıyla yağ bezesi oluşması sebebiyle ortaya çıkabiliyor. Her ne kadar doğal yollar denensek de en son olarak yine kremlere başvurmaktayız. Tamda bu sırada En İyi Sivilce Kremi Hangisi? merak edilmekte. Piyasada bir sürü sivilce kremi bulunmakta ama cilt tipine, yaşa ve sivilcenin oluşumuna göre de farklı sivilce kremleri mevcuttur.

Tabi her şeyden önce uzman bir doktora başvurmanızı öneririz. Sivilce problemi yaşayanlar için En Etkili Sivilce Kremlerini araştırdık. Yazımızın devamında En İyi ve En Etkili Kremlerin Listesini 2024 Eczane Satış Fiyatları ile birlikte listeledik.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

En Etkili Sivilce Kremi Önerileri

Hemen hemen herkesin başına gelen Sivilce ve Akne Problemleri ergenlik döneminde başlayıp ilerleyen yaşlarda da gerek kozmetik gerek yağlı yiyecekler ve gerek se stres gibi durumlarda hayatı zorlaştırabilmekte. Genel olarak uzman hekimler tarafından sivilce rahatsızlıkları için sıklıkla reçete edilen ve kullananların yorumlarına göre hazırladığımız En İyi Sivilce Kremi Hangisi? sorusunun cevabını En Etkili Sivilce Kremi Önerileri listemizde bulabilirsiniz.


Benzamycin Topikal Jel / 203,57 TL

Benzamycin topikal jel, sivilce ve aknelerinden şikayetçi olanlar sık sık doktor kontrolünde kullandıkları kremleri arasında. Çok güçlü bir etkiye sahip olan bu krem düzenli kullanımda uzun vadeli etki edecek kadar başarılıdır. Kullananların %95 oranına olumlu yorum alan Benzamycin topikal jeldir.


Benzamycin Topikal Jel Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumu: Yıllar önce kullandığım nostaljik sivilce savarım, kutu açılışları kimyager edasıyla malzemeleri karıştırmakla başlardı zira hazırlandıktan sonra ilacın son kullanma tarihi 3ay gibi bir süreye düşmekte. kendisi uyarıların hakkını verip temas ettiği nerdeyse her yüzeyin rengini açar, beyaz yastık kılıflarınızı kullanmanız tavsiye olunur. ve bu renk açma özelliğinden dolayı bir spot-treatment ürünü gibi kullanılmamalı tüm yüze homojen dağıtılmalıdır, yoksa belirgin ton farkları hatta lekelerle karşılaşabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumu: Yaklaşık bir 10yıl önceki haline istinaden kullandığım en etkili sivilce ilacıydı diyebilirim. cildim fazlasıyla yağlı olduğu için kuruma, kızarıklık gibi bir yan etkisini de görmedim. ilaç tavsiye etmeyi sevmem ama doktorunuz yazdıysa bu ilaca güvenip sabretmenizi önerebilirim.

Kullanıcı Yorumları: sivilceli bir yüzüm var ve ilk geceden ise yaradığını gözlemledim. ben gece temiz yüze uygulayıp yatıyorum. dikkat edilmesi gereken bir nokta da sanırım ilacın beyazlatıcı özelliğini unutmamak.

Kullanıcı Yorumları: Akne tedavisinde kullanılan bir tropikal ajandır. etken maddeleri makrolid grubu bir antibiyotik olan eritromisin ve derinin üst tabakasında soyulma sağlayan, bir antibakteriyel ajan olan benzoil peroksittir. İlaç karıştırılarak hazırlandıktan sonra buzdolabında saklanmalıdır. son kullanma tarihi hazırlanmasından 3 ay sonrasıdır. dermatoloğa danışmadan kullanmamak gerekir.

Kullanıcı Yorumları:yüzümdeki komedonların görünümünü azaltan, isotrexin gibi cayır cayır yakmayan, 3 ay sistemik tedaviyle beraber bir aydır da tek başına kullandığım ve sonuçlarından memnun kaldığım ilaçtır.

Kullanıcı Yorumları: Dün gittiğim dermatolog jel temizleyici ile bu ilacı yazmıştı. hemen buradan baktım neyse ki kullananlar genelde memnun kalmış. umutluyum. fakat belirtmem gereken bir şey de yastığı ya da herhangi bir şeyi beyazlatmadı bende. hemen sürüp yatağa girmedim. her yanağa mercimek tanesi kadar sürdüm ve 1 saat sonra uyudum. iyice emmişti cildim ürünü. kokusu bengay gibi kokuyor.


İmex Krema / 190.62 TL

 

Tüm eczanelerde kolaylıkla bulunabilen ve cilt üzerine sürülen bir tür antibiyotik olan İmex, kullananlara göre sivilceleri en fazla 2 günde kurutuyor. Kısa sürede sivilcelerin köküne nüfus ederek kurumasını sağlayan bu kremin etkisi çok hızlıdır. İltihapsız sivilcelerin tedavi edilmesinde kullanılır.


İmex Krem Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumu: sivilceleri engellemek ve azaltmak amacıyla kullanılan merhem. sabunu da var. Yüzünüzde ten renginde bir tabaka oluşturuyor sürdüğünüzde. rengi ten rengine uygun olanlar kapatıcı niyetine günlük hayatında kullanabilmekte lakin benim ten rengime uygun olmadığı için geceleri kullanıyorum. yastıkta iz birikiyor aman dikkat. ama oldukça etkili tavsiye ederim.

Kullanıcı Yorumu: İnce tabaka halinde sürülmesi gerekir, aksi halde yüzünüz beyaz renge bürünebilir.

Kullanıcı Yorumu: Kapatıcı olarak kullanıyormuş. şaşırdım şu anda. o kadar yağlı o kadar vıcık vıcık ki. çok çok kuru ciltlerde belki diye düşünüyorum.

Kullanıcı Yorumları: Sivilceleri kurutan bir krem. ama öyle iz bırakıyor ki değdiği yeri çıkartmak ne mümkün. işe yarama konusunda ise eh işte. ilk gün hafifletiyor daha sonra kabuk gibi olup kopuyor. yapısı çok yağlı olmasına rağmen sivilceyi kurutması ilginç.

Kullanıcı Yorumu:  İmex sabunu 20li yaşların başında sivilce vb. için kullanmıştım. gayet memnundum.

Kullanıcı Yorumu: Bir sivilceyi kuruturken üç siyah nokta çıkarttığı için artık kullanmıyorum. kuru ciltlerin memnun kalacağını düşünüyorum.

Kullanıcı Yorumu:  Benim iltihaplı sivilcelerime iyi gelen tek krem. sadece sivilce üzerine uyguluyorum yediriyorum.


Nadixa Krem / 190,13 TL

Çoğunlukla ergenlik dönemindeki gençlerde görülen sivilceler (akneler), alına ya da enseye yakın kıl köklerinde, genital bölge, sırt gibi kir ve yağın yoğun olduğu yerlerdeki bakterilerin etkinliği belirgin sivilcelerin giderilmesinde etkilidir.


Nadixa Krem Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumu: Doktorumun her gidişimde ısrarla reçeteme yazdırmak istediği krem neyse ki aknetrent tedavisinden sonra bu huyundan vazgeçti 🙂

Kullanıcın Yorumu: Gece yatmadan önce sivilcenin üzerine sürüldüğü takdirde sabah o sivilceden eser bırakmayan mikrop öldürücü özelliğe sahip güçlü krem. Bu kremi gündüz kullanacaksanız uv ışınlarından korunmanız gerekiyor.

Kullanıcı Yorumu: Epilasyon sonrası yüzümde oluşan sivilceler için bugün doktorun yazmış olduğu kremdir. prospektüsünde bakteri ve mikrop öldürücü özelliğe sahip olduğu yazmaktadır.

Kullanıcı Yorumu: Roaccutane tedavisinde 4. aya girdim. bu ay doktorumdan memnun kalmadığım için farklı bir doktora gittim ve bana roaccutane ile bu kremi de yazdı. sivilce kremi yazıyorum dedi ama bende sivilce kalmadı. izler,kızarıklar ve gözeneklerden dolayı kötü duruyor yüzüm. olmayan sivilceye nasıl süreceğim be doktor ben bunu :/

Kullanıcı Yorumu: Bu krem beni benden aldı. yoğun sivilce problemi yaşamıyorum ayda 2 3 tane çıkarıyorum. bende olan sivex bitmişti ve evde bu krem vardı. ben de 3 hafta boyunca kullandım fakat sanki reglime birkaç gün kalmışçasına derin büyük kırmızı normalde çıkarmadığım sivilceler alnımı çenemi yanağımı sardı. ve hiçbir şekilde azalma olmadı zamanla.

Üzerine mecbur makyajla kapatmam gerektiği ve bunun sivilceleri daha da arttıracağından bıraktım. yüzümün normal döngüsünde daha az çıkıyordu çünkü. belki tek kullandığımdan böyleydi ama bana çok uzun kullanmamızla ancak iyi bir sonuç olabilir gibi geldi.

Kullanıcı Yorumu: Doktorum bunu bana gündüz sürmem için güneş kremiyle beraber yazdı. geceleriyse cleocin t kullanıyorum. bu ilacın özelliği öncelikle deri altındaki sivilceleri ortaya çıkarması. bu yüzden evet tek ve kısa süreli kullanıma çok da uygun değil süslüler.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Acnelyse Krem / 373.80 TL

Sadece eczanelerde 20 gramlık tüplerde satılan bu krem, çok etkili bir sivilce ilacıdır. Kullanıldığı bölgede derinin üst tabakasını ve alt tabakasını uyararak yenilenmesini sağlayan bu ilaç, içerisinde A vitamini bulundurduğundan egzama sorunlarını da ortadan kaldırıyor.


Acnelyse Krem Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumu: Roacutane tedavisinden kaçan akneli ve lekeli ciltlerin son sığınaklarından biri olan abdi ibrahim üretimi krem. işlevi cildi kurutmak ve soymaktır. retinoik asit bazı yani a vitamini yardımıyla kullanım sıklığına göre kişiyi bazen yılan bazen de maymun kıçına çevirebilir. kati suretle cildi korumayı gerektirir. 50 faktörlük güneş koruyucusu çantalarınızın vazgeçilmezi olmalıdır.

Kullanıcı Yorumu: Lekelerimden ötürü doktorum tarafından kullanımı ilk hafta 2 kere, 2. hafta gün aşırı, 3 haftadan itibarense her gece olmak üzere kullanmam gerekli görüldü ama; yaşattığı tahriş dillere destan olduğundan, 3. aşamaya hiçbir şekilde cesaret edemedim.

Kullanıcı Yorumu: 1.5 aylık kullanım sonucu koyu lekelerde açılma sağladı. kullanmaya kesintisiz devam edeceğim. lekeleri yok edebileceğine inanıyorum. koyu lekeleri olan sabırlı kişilere şiddetle tavsiye ediyorum.

Kullanıcı Yorumu: Her akşam yarım mercimek  kadarını tüm yüzüme dağıtıp soyulma olayını bertaraf ettiğim krem. bu kadar az miktarda bile iki hafta boyunca yüzüm hassaslaştı ve dudak çevrem kızardı. İki üç hafta sonra cildim alıştı. artık bir mercimek kadar kullanabiliyorum sıkıntı olmuyor. sivilcelere siyah noktalara az biraz iyi geliyor ama asıl amacım yaşlanma karşıtı olarak kullanmak . on sene sonra sonuçları yazarım hem de capsli olarak 🙂

Kullanıcı Yorumu: İnsanın yüzünü canavar gibi yapan ilaçtır.. aynı zamanda bepantenle(şimdiki adıyla bepanthol) kullanılınca daha ‘çekilebilir’ bir ilaçtır.. yalnız bepanten içeriği nedeniyle yüzde kıllanma yapıyor, dikkatli kullanılmalı..

Kullanıcı Yorumu:  Bu ilacı kullanırken çok dikkatli olmanız gerekiyor. çok az nohut tanesinden de az sürmeniz gerekiyor. çünkü çok kuvvetli bir ilaç. İlk gece sürdünüz bir şey olmadı deyip ikinci gün daha fazla sürmeye kalkmayın. etkisini 3. günden sonra anlayacaksınız. cildiniz gerilecek, soyulacak, belki kızaracak. endişeye kapılmayın.. unutmadan belirteyim ki bu ilacı kış aylarında kullanın ve güneşe asla yüzünüzü göstermeyin.


 Clindoxyl Krem /  239.10 TL 

Daha yeni çıkmaya başlayan sivilceleri hemen söndüren, çıkmış sivilcelerin ise yok olmasını sağlayan bu krem, hemen sonuç vermesiyle uzmanların da tavsiye ettiği üründür. Uzman doktorunuza danışarak bilinçli bir şekilde kullanmalısınız.


 Clindoxyl Krem Kullanıcı Yorumları

 

Kullanıcı Yorumu: Sivilce lekeleri için de kullanılabilen jeldir. bana doktorum verdi şuan 2.tüpümdeyim ve lekelerimi ciddi anlamda geçirdi. yalnız söz konusu büyük ve derin lekeler olunca 2-3 günde geçirmiyor ama yine de seviyorum kendisini.

Kullanıcı Yorumları: Şimdi doktordan geliyorum. öğrendim ki; kullanım ömrü iki aymış. bitmese bile iki ay dolduğunda atmak gerekiyormuş. bilginiz olsun süslüler.

Kullanıcı Yorumu: Doktorumun güneş lekelerim ve sivilcelerimden kalam derin izlerim için yazdığı soyucu etkili  muadil olarak eczacının verdiği krem. oysa ki ben yüzüm soyulsun, lekelerim çabuk çabuk geçsin istiyodum. şimdi bu koca koca kahverengi lekeler için kim bilir ne kadar beklicem cok sinir.

Kullanıcı Yorumu: Sivilce tedavisi zamanı doktorumun bana verdiği jel. cildime iyi geldiği bi gerçek ama bi süre sonra sanki etki etmemeye başlıyor. izlere kesinlikle bi etkisi yok. ayrıca bi yerde okuduğuma göre kapağı açıldıktan 2 ay sonra etkisini kaybediyormuş.

Kullanıcı Yorumu: Bu yaz doktorun yazmasıyla iki tüp kullandığım jeldir. benim şakaklarımdaki sivilceleri tamamen geçiren bir ilaç olmakla birlikte kullandığım süre boyunca cildimi pürüzsüz yapmıştı. bıraktıktan sonra tabiki arada ergenlik dolayısıyla bir iki sivilce yanak ve çene bölgesinde ara sıra belirmeye başladı ama eskisi kadar çok değil ve görüntüleri korkunç değil artık. bu bittikten sonra doktor sivex ve eritretin yazdı fakat benim gözümde asla clindoxyl olamazlar.

Kullanıcı Yorumları: Sıcak duştan hemen sonra sürerseniz cildinizi yakıyor. tahriş hissi veriyor.

Kullanıcı Yorumu: Beyazlatıcı etkisi de olan krem. bu sayede lekelerin rengini açarak yok ediyor.

Kullanıcı Yorumu: siyah noktalarım için doktorun verdiği ilaç. Ben hiç bir etkisini göremedim. Öyle pek bir sorunum olmadığından fark etmemiş de olabilir. Tek başına kullandığımda hiç bir sıkıntı yaratmamıştı. Başka bir cilt doktoruna yüzümdeki ufak bir iki pütür için gitmiştim. Doktor siğil olduğunu sadece siğillere sürmemi söyledi. Tabi ben ne yaptım internetten araştırdım acnelyse siyah noktalara falan iyi geliyormuş oralara da sürdüm. Ertesi gün gece de sadece clindoxyl jeli sürdüm.

Ertesi gün hafif hafif suratımda kaşınmalar, sonra gittikçe arttı suratım özellikle sürdüğüm yerler kıpkırmızı oldu.bi kaç gün kaşıntı ve o kızarıklık hatta biraz şişkinlikle geçti .sonra ikisine de tövbe ettim. Kendi haline bırakınca bütün dertlerimden kurtuldum. Şimdi hiç bir şeyi yok cildimin şükür. Kafanıza göre kullanmayınız hele de başka ilaçlarla.


İlginizi Çekebilir 👇

👉Asiviral Krem Sivilce İçin Kullanılır mı?

👉 Furderm Krem Sivilceye İyi Gelir mi?

👉 Munderm Jel Sivilce İzlerini Geçirir mi?

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu