Kimdir

Necmettin Çalışkan Kimdir? Necmettin Çalışkan Ne İş Yapıyor? Necmettin Çalışkan Hayatı ve Biyografisi

Necmettin Çalışkan Kimdir? Necmettin Çalışkan Ne İş Yapıyor? Necmettin Çalışkan Hayatı ve Biyografisi. Siyasi kariyeri yanı sıra akademisyen olan Necmettin Çalışkan Kaç Yaşında, Nereli? Necmettin Çalışkan Hangi Partiden? Gelin birlikte Necmettin Çalışkan hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Necmettin Çalışkan Kimdir?

Geçtiğimiz aylarda seçim sonrasında Hatay Milletvekili olarak seçilen Necmettin Çalışkan Kimdir? merak edilmekte. Gazeteci kimliği olması dışında akademisyende olan Necmettin Çalışkan, 1973 yılında Malatya ilinde dünyaya gelmiştir. 2024 yılı itibari ile 51 yaşında olan Necmettin Çalışkan aslen Malatyalıdır. Günümüzde Hatay Milletvekilli olan Çalışkan hayatını da Hatay’da sürdürmektedir.

Eğitim hayatından bahsedecek olursak; Lise eğitimini 1991 yılında İmam Hatip Lisesi’nden tamamlayan Necmettin Çalışkan, 1995 yılında ise, Ezher Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden dereceyle mezun olmuştur. Eğitimine ara vermeden devam eden Çalışkan 2010 yılında ise Yüksek lisans ve ardından 2013 yılında da doktora eğitimini Ankara Üniversitesinde tamamlamıştır. Bunların üzerine de Hatay Mustafa Kemal Üniversitesinde Yardımcı Doçent ve Doçent unvanı almıştır.


Necmettin Çalışkan Ne İş Yapıyor?

Başarılı bir eğitim hayatından sonra iş hayatına atılan Necmettin Çalışkan, ticarette önemli adımlar atmıştır. Öyle ki; 2012 yılında Hatay Sanayici ve Iş Adamları Derneği “İnovasyon ve Girişimcilik”te “Yılın İş Adamı” ve 2013 yılında Türk-Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi “Stratejik Vizyon Sahibi” İş Adamı ödülüne layık görüldü.

Sosyal, siyasal, bilimsel ve ticari çalışmalar kapsamında 70’i aşkın ülkeye seyahat etmiştir. Ayrıca belirtelim ki; 1986 yılından  günümüze kadar gazete ve dergilerde yazıları yayımlanmaktadır.


Necmettin Çalışkan Hayatı ve Biyografisi

28. dönem Hatay milletvekili olan Necmettin Çalışkan, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanvekili, 20. Milli Eğitim Şurası (2021) ve Hatay Gazeteciler Cemiyeti Onur Kurulu Üyesi olup sarı basın kartı sahibidir. 20. Dönem TBMM Refah Partisi grubunda milletvekili danışmanlığı yapmıştır.

Hatay’ın dini ve kültürel değerlerini de ele aldığı yayımlanmış çok sayıda akademik makalesinin yanı sıra dokuz kitabi bulunmaktadır. 1986 yılından günümüze çeşitli gazete ve dergilerde yazıları yayımlanan Çalışkan, Milli Gazete köşe yazarıdır. Saadet Partisi Genel idaresi Kurulu Üyesidir. Hafız olan ve üniversite öncesi Şam’da dil eğitimi alan Çalışkan, iyi derecede Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Ayrıca belirtelim ki; Hafız olan ve üniversite öncesi Şam’da dil eğitimi alan Çalışkan, iyi derecede Arapça ve İngilizce bilmektedir

Twitter’da Necmettin Çalışkan

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu