Kimdir

Necmettin Nursaçan Kimdir, Nerelidir? Necmettin Nursaçan Hayatı ve Biyografisi

Necmettin Nursaçan Kimdir, Nerelidir? Necmettin Nursaçan Hayatı ve Biyografisi. Özellikle Ramazan aylarında TV ekranlarında gördüğümüz Necmettin Nursaçan Kaç Yaşında? Necmettin Nursaçan hangi cemaaten? merak edilmekte. Gelin birlikte Necmettin Nursaçan Ne İş Yapar? öğrenelim…

Necmettin Nursaçan Kimdir?

TV ekranlarında dini sohbetler veren ve bir çok önemli görevde bulunan Necmettin Nursaçan Kimdir? merak edilenler arasında yer aldı. Özellikle Kanal 7 ekranlarında Necmettin Nursaçanla Sohbetler programı sonrası izleyiciler tarafından da sevilen Necmettin Nursaçan, 1942 Kayseri doğumludur. 2024 yılı itibari ile 82 yaşındadır. İlkokulu hacılarda bitiren Nursaçan 1952–1957 yıllarında Kur’an-ı Kerim, Sarf, Nahiv okudu. Kavgacı Osman Efendi ve Kiraz Ahmet Efendilerden istifade etti. İmam-Hatip Okulunu Kayseri’de okudu.

İstanbul Yüksek İslam Enstitüsünde bir yıl okuduktan sonra Kayseri’ye nakletti.1966 yılında Kayseri vaizliğine başladı. Bağdat Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde bir yıl ihtisas yapan Nursaçan yurt içi ve yurt dışı çeşitli geçici hizmetlerde bulundu.


Necmettin Nursaçan Hayatı ve Biyografisi

Bağdat Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde bir yıl ihtisas yapan Nursaçan yurt içi ve yurt dışı çeşitli geçici hizmetlerde bulundu. “Namaz ve Hikmetleri, Ailenin Önemi, Mukaddes Yolculuk (Hac)” konularındaki vaazları sesli ve görüntülü olarak Diyanet Yayınları arasında çıkmıştır.

Bir Müddet Kur’an Kursu Müdürlüğü de yapan Nursaçan Kayseri Vaizi iken 17.10.1988 tarihinde il müftülüğüne vekâlete başladı. 15.05.1990 tarihinde ise aynı göreve asaleten tayin edildi. Diyanet İşleri Başkan yardımcılığına atandığından 07.11.2005 tarihinde buradaki il müftülüğü görevinden ayrıldı. 15.03.2007 tarihinde ise emekli oldu.

Kasım 2005 tarihinde Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı görevine başladı. 2007 yılının Mart ayında yaş sınırından dolayı emekli oldu. İyi derecede Arapça bilen Necmettin Nursaçan, kuvvetli hitabeti, etkili vaazları, dinî ve sosyal konulardaki hizmetleriyle tanınmaktadır.

Çok sayıda tercüme, makale ve eseri yayınlanmış olan Nursaçan’ın, Kanal 7 televizyonundaki, “Asr-ı Saadetten Tablolar” isimli programı çok büyük beğeni toplamaktadır. Necmettin Nursaçan evli ve beş çocuk babasıdır. Necmettin Nursaçan halen Beyaz Tv’de Sahabe Hayatı adlı program yapmaktadır.

Instagram 👉 Necmettin Nursaçan 


👉 Cafer Mahiroğlu Kimdir, Nerelidir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu