Sinema

Netflix Dizi Önerileri 2023/2024 En Çok İzlenen 20 Dizi

Netflix Dizi Önerileri 2022/2023 En Çok İzlenen 20 Dizi. Netflix 2024 yılında hayatımıza giren koronavirüs ile evde kaldığımız günlerde ” Ne İzlesem” diye düşünenlerin imdadına yetişti. Evde zaman geçirdiğimiz süreçlerde Netflix’te izlenebilecek 2023 / 2024 yılın en güzel ve en çok izlenen güncel dizilerini listeledik.

Netflix Dizi Önerileri 2023/2024 En Çok İzlenen 20 Dizi

En iyi diziler genellikle IMDb puanı yüksek olan dizilerdir listemizde yer alan 2024 yılının en güncel en çok izlenen ve en çok IMDb puanı alan dizilerdir ve Dünya çapında Netflix’te mutlaka izlenmesi gereken diziler listesindedir.

Netflix Dizi Önerileri 2023/2024 listemiz’de Better Call Saul, La Casa de Papel, Stranger Things, BoJack Horseman, Peaky Blinders, Anne With An E gibi son zamanların en popüler, en iyi Netflix dizilerinede yer verdik.

1. The Last Dance

IMDb Puanı: 9,3

Tür: Belgesel-Dizi, Biyografi, Tarih

Bir belgesel dizi olan The Last Dance, Michael Jordan’ın Chicago Bulls’taki son sezonunu ve Chicago Bulls’un da son şampiyonluğunu kazandığı 1997-1998 sezonunu konu alıyor. ESPN ve Netflix ortak yapımı olan belgesel dizi, kamera ekibinin çektiği 500 saati geçen görüntülerden faydalanarak hazırlandı. The Last Dance, Michael Jordan ve Chicago Bulls’un şampiyonluğa uzanan yolculuğunu anlatıyor.

NETFLIX’TE İZLE


2. Breaking Bad

IMDb Puanı: 9,3

Tür: Suç, Drama, Gerilim

Bir okulda kimya öğretmeni olan Walter White, kendi halinde ailesiyle yaşamını sürdüren biridir. Yaşadığı bazı rahatsızlıklar sonucu hastaneye giden Walter ne yazık ki akciğer kanseri olduğunu öğrenir. Ölüm gerçeğinin en çok can acıtan tarafı ailesini geride bırakacak olmasıdır. Yaşanan bazı farklı olaylarda uyuşturucu sektöründe ciddi para olduğunu görür. Ailesini en iyi şekilde finanse edebilmenin en iyi yolu budur. Üstelik başarılı bir kimyacı için bu pek de zor görünmüyordur.

NETFLIX’TE İZLE


3. Avatar: Son Havabükücü

IMDb Puanı: 9,2

Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera

Hava, su, ateş, toprak… Kaderli birbirine bağlı olan dört ülkedir. Ateş Ülkesi diğerlerine karşı bir savaş başlatınca her şey değişmiştir. Bir yüzyıl geçer ancak bu durumu değiştirecek umut kırıntısı dahi yoktur. Hayatta kalma mücadelesini anlatan Avatar: Son Hava Bükücü izlenmeye değer.

NETFLIX’TE İZLE


4. Rick and Morty

IMDb Puanı: 9,2

Tür: Animasyon, Macera, Komedi

Çılgın bir bilim adamının torunuyla beraber yaşadığı sıra dışı olayları konu edinen Rick and Morty birçok macerayı içinde barındırıyor. Rick and Morty’nin ilginç ve oldukça tehlikeli olan yolculuklarını boyutlar arası seyahat olarak nitelendirsek de bununla kalmıyor ve insan anatomisi içerisinde de maceralarını hız kesmeden devam ettiriyorlar.

NETFLIX’TE İZLE


5. Sherlock

IMDb Puanı: 9,1

Tür: Suç, Gizem, Macera

Arthur Ignatius Conan Doyle tarafından kaleme alınan dedektif Sherlock Holmes hikayelerinden uyarlanan senaryonun diziye uyarlanmasıyla karşımıza bu güzel dizi çıkıyor. Yönetmen koltuğunu Michael Hurst, Rick Jacobson ve Jesse Warn paylaşıyor. Bu sefer hikaye modern dünyada geçiyor. Dedektif Sherlock bu sefer günümüz Londra’sında yaşanan sırlar çözüm bekliyor. Sherlock’un yanında yine Doktor Watson yer alır. Atılan kısa mesajlar, mailler, blogların yanı sıra Sherlock eski yöntemleri yani kendi tarzını kullanmaya devam eder.

NETFLIX’TE İZLE


6. Bir Başkadır

IMDb Puanı: 9,0

Tür: Drama, Gerilim

Türbanlı, başı açık, dindar veya seküler… Eğer sizin gibi değillerse toplumunuzdan dışlayabilirsiniz. Etnik kökeni size uymuyorsa karşınızdaki kişi ya kötüdür ya da sizden farklıdır. Neye göre farklıdır? Meryem türbanlı bir kadındır. Sürekli bayılır ancak hiçbir hastalığı yoktur ve psikiyatri servisine sevk edilir. Psikiyatristi Peri ise Meryem’e göre bambaşka bir dünyadan geliyordur. Peri’nin psikiyatristi ise çok daha farklı bir dünyanın içindedir. Her karakter bambaşka dünyalardan gelseler de, bir noktada hepsi birbiriyle bağlantılıdır. Dizi yayınlandığı andan itibaren hem çok sevildi hem de çok eleştirildi. Pek çok detaya yer verilen dizide oyunculukları hepsi takdire şayan.

NETFLIX’TE İZLE


7. When They See Us

IMDb Puanı: 8,9

Tür: Biyograf, Suç, Drama

Gerçek bir hikayeyi konu edinen When They See Us, Central Park Five ismiyle anılan beş gencin işlemedikleri bir suç yüzünden haksız sebeple yargılanmasını konu edinir. Central Park’ta koşuya çıkmış bir kadını cinsel bir saldırıda bulunduklarına dair bir iddiayla tutuklanan bu beş genç ülke çapında ses getiren bir davanın içinde kendilerini bulacaklardır.

NETFLIX’TE İZLE


8. Black Mirror

IMDb Puanı: 8,8

Tür: Drama, Bilim Kurgu, Gerilim

Gelişen ve değişen toplumun gün geçtikçe bireyler üzerindeki etkileri de değişiyor. Yeni teknolojilerin getirileri, değişen siyaset, medya, sanat anlayışının değişimi her bölümü farklı olan dizide bilim kurgu ögeleriyle anlatılmaya çalışılır. Gelişen teknoloji dünyayı daha yaşanır bir hale mi getirir yoksa tutsak olarak yaşanacak bir evrene mi hapseder insanları? Boynunuza takılan çipler ile yaşamak, telefonunuz ya da bilgisayarınız aracılığı ile attığınız her adımın izlenmesi nasıl olurdu? Black Mirror tüm ürkütücülüğü ile geleceğin teknolojilerine ve yaşamlarına ışık tutuyor.

NETFLIX’TE İZLE


9. Narcos ve Narcos Mexico

IMDb Puanı: 8,8

Tür: Suç, Drama

Pablo Escobar’ın gerçek hayat hikayesinden uyarlanmış dizi, büyük bir uyuşturucu şebekesini engellemek için çalışan kolluk kuvvetlerini anlatıyor. Meksikalı ajan Javier Pena, Escobar’ı yakalamak için Birleşik Devletle’den Kolombiya’ya yollanmıştır. Dizinin devamı olan Narcos: Mexico, bağımsız uyuşturucu kaçakçılarını ve 1980’lerdeki Guadalajara Karteli’nin yükselmesini anlatır. DEA ajanı Kiki Camarena’nın bu kartellere karşı mücadelesi dizinin odak noktasıdır.

NETFLIX’TE İZLE


10. Peaky Blinders

IMDb Puanı: 8,8

Tür: Suç, Drama

İkinci Dünya Savaşı’nın henüz bittiği dönemlerde, İngiltere’de Shelby’lerin çetesine konuk oluyoruz. Birçok ödül kazanmış Peaky Blinders, belli bir tarihi dönemi anlatan dizileri sevenler için kaçırılmaması gereken bir dizi. Genel olarak İngiltere’de çete hayatını anlatan Peaky Blinders aksiyonu ve sanatsal yönüyle izleyenleri fazlasıyla tatmin ediyor.

NETFLIX’TE İZLE


11. Stranger Things

IMDb Puanı: 8,8

Tür: Korku, Bilim Kurgu, Fantastik

Stranger Things dizisinde 1980’lerdeyiz, yer Indiana’nın kırsal bir kasabası Hawkins. Devlet için bilimsel araştırmalar yapan Hawkins Ulusal Laboratuvarı’nda aynı zamanda gizli işler de yapılır. İnsanların üzerinde paranormal ve doğaüstü deneyler yapılır. İstemeden alternatif bir evrenin yani “Baş Aşağı”nın kapılarını açan bir portal yaratırlar. Sadece laboratuvarla kalmayıp tüm kasaba halkını etkilemeye başlar yeni evren. Baş Aşağı’dan gelen yaratıklar kasabadan birini kaçırır ve olaylar başlar.

NETFLIX’TE İZLE


12. The Queen’s Gambit

IMDb Puanı: 8,8

Tür: Drama, Mini-dizi

Dizinin senaryosu, Walter Tevis’in 1983 yılında kaleme aldığı aynı isimli romanına dayanır. 1950’li yıllarda Kentucky’de bir yetimhanede büyüyen satranç dâhisi bir kız Beth Harmon’un hikayesi anlatılır. Sessiz ve somurtkan olan Beth’in oynadığı ilk satranç oyunuyla hayatı değişir. 16 yaşında Amerika Birleşik Devletleri Açık Şampiyonası’nda yarışır. Ancak Beth profesyonel çevreye girdikçe riskler artmaya başlar. Üstelik Beth yetimhanede verilen bir sakinleştirici hapa bağımlı olmuştur. Hapı alkolle alan Beth gün geçtikçe tam bir bağımlıya döner.

NETFLIX’TE İZLE


13. Anne with an E

IMDb Puanı: 8,7

Tür: Drama

Anne with an E, tüm sorunlara, yaşanan kötü şeylere, zor engellere rağmen sevilmeyi bekleyen, yeryüzündeki varlığını kabul ettirmek isteyen ve bu uğurda büyük bir savaş veren bir kadının çocukluktan yetişkin olmaya doğru giden yolculuğunu anlatıyor. Kanadalı roman yazarı Lucy Maud Montgomery’e ait olan “Anne of Green Gables” adlı eserden uyarlanan dizinin senaryosunu ise Breaking Bad’in senaristi Moira Walley-Beckett yazıyor.

NETFLIX’TE İZLE


14. Better Call Saul

IMDb Puanı: 8,7

Tür: Suç, Drama

Suç ve Dram temasının işlendiği Better Call Saul’da olaylar 2002 yılı dönemlerinde başlamaktadır. Breaking Bad’den tanıdığımız Saul’un hikayesine odaklanan dizide, Breaking Bad’in efsaneleşmiş karakterlerini bolca görmek mümkün. Birtakım mali zorluklar içerisinde bir avukat olan Jimmy, davaları kazanmaya çalışmak dışında müşteri kazanmayıda hedef haline getirmiştir. Tüm bunlar yaşanırken Jimmy’i etrafındaki tehlikelerle de boğuşmak zorundadır.

NETFLIX’TE İZLE


15. House of Cards

IMDb Puanı: 8,7

Tür: Politika, Drama

Birçok izleyicinin en iyi Netflix dizisi olarak listenin başına koyduğu House Of Cards, Amerikan siyasetine doğru ilginç bir yolculuğa sürüklüyor. Siyasi güç sahibi olmak isteyen taraflar, birbirleri üzerinde baskı kuruyor bununla birlikte kirli bir savaşın oyunu haline dönüşüyor. O sırada Frank Underwood isimli bir politikacıya dış işleri bakanı olma sözü verilir lakin bu söz havada kalır ve yerine getirilmez. Birçok kritik bilgiye sahip bu isim hırs yaparak gözünü en tepeye diker ve rakipleriyle rekabet ederek yükselmeye başlar.

NETFLIX’TE İZLE


16. Dark

IMDb Puanı: 8,7

Tür: Bilim Kurgu, Drama, Gizem, Gerilim

Netflix bilim kurgu dizileri arasında son yılların yükselenlerinden! Bilim kurgu ve gerilim türündeki Dark, küçük bir kasabadaki iki çocuğun kaybolmasının ardından yaşanan gizemli olayları ele alıyor. Hikayenin farklı zaman dilimlerinde geçmesi ve gizemi onu diğer bilim kurgu dizilerinden ayırarak anlaşılması güç bir bulmaca haline getiriyor. Korku ve gerilim dolu dizinin yönetmenliğini Who Am I, Das letzte Schweigen, Nuit Blanche gibi filmlerin yönetmenliğini de yapan Baran bo Odar yapmıştır.

NETFLIX’TE İZLE


17. BoJack Horseman

IMDb Puanı: 8,7

Tür: Animasyon, Komedi, Drama

BoJack Horseman, 1990’lı yılların popüler sitkomlarından biri olan Horsing Around’da oynayan ve sevenler olan bir aktördür. Günler günleri, yıllar yılları kovalıyor. Ve 2010’lu yıllara geri dönüyoruz. O dizinin üzerinden neredeyse 20 yıl geçmiş ve BoJack eski ününü kaybetmiştir. Yeniden bir yıldız olabilmek için işe koyulur. Yetişkin animasyonu alanında Netflix’in en beğenilen yapımlarından. BoJack’te zekice esprilere tanık olup bolca kahkaha atacaksınız.

NETFLIX’TE İZLE


18. Tepedeki Ev

IMDb Puanı: 8,7

Tür: Drama, Korku, Suç

Son romanını yazma aşamasında olan Steven, romanının içeriği için araştırma yapmaktadır. Hayalet konulu bir hikaye araştırırken, kız kardeşinden bir telefon alır. O telefon sonrası hiçbir şey aynı kalmaz. Dağılmış bir aile eski evlerinin zihinlerden çıkmayan anılarla ve evden uzaklaşmalarına neden olan korktucu olaylarla yüzleşir. Aradan 26 yıl geçmiştir ancak aile Tepedeki Evde yaşadıklarını tam anlamıyla unutabilmiş değildir.

NETFLIX’TE İZLE


19. The Crown

IMDb Puanı: 8,7

Tür: Drama, Tarih

İngiltere-ABD ortak yapımı The Crown, İngiltere Kraliçesi II.Elizabeth‘in evliliği ve tahta geçmesi sonrası 10 yıllık dönemi ele alıyor. Dizide 20’li yaşlarının ortasında ve yeni evli bir kadın olarak göreceğimiz II.Elizabeth’in Winston Churchill’le arasındaki iletişime dair önemli detaylara da şahit oluyoruz. Oyuncu kadrosunda Matt Smith, John Lithgow ve Victoria Hamilton gibi isimlerin yer aldığı dizinin yönetmen koltuğunda Stephen Daldry bulunuyor.

NETFLIX’TE İZLE


20. Mindhunter

IMDb Puanı: 8,6

Tür: Suç, Drama, Gerilim

FBI davranış bilimleri departmanının kuruluş hikayesini anlatan Mindhunter, gerçek bir hikayeye sahip. Genel olarak insanların neden suç işlediğini ve bir insanı suça iten unsurları irdeleyen Mindhunter, size sosyoloji ve psikoloji konusunda yeni bakış açıları kazandıracaktır. Karakterler ve karakterlerin konuştukları seri katiller, zamanında gerçekten yaşadığı için dizinin etkileyiciliği de buna paralel olarak artıyor. Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv gibi oyuncuların oynadığı Mindhunter, suç, psikoloji ve sosyoloji sevenler için biçilmiş kaftan olsa da, herkes için bir çırpıda bitirebilecek diziler arasında yerini alıyor.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu