Kimdir

Tahir Tellioğlu Kimdir, Nerelidir? Tahir Tellioğlu Hayatı ve Biyografisi

Tahir Tellioğlu Kimdir, Nerelidir? Tahir Tellioğlu Hayatı ve Biyografisi son günlerde merak edilenler arasında yer aldı. İnşaat Müteahhitleri Konfederasyon Başkanı ve kurucusu olan Tahir Tellioğlu, inşaat firması ve şirketi de araştırılanlar arasında. Gelin birlikte Tahir Tellioğlu Kaç Yaşında? ve hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Tahir Tellioğlu Kimdir?

Ülkemizde yaşanan deprem felaketi sonrasında en çok merak edilen isimler arasında yer alan Tahir Tellioğlu Kimdir, Kaç Yaşında? İnşaat Müteahhitleri Konfederasyon Kurucusu ve aynı zamanda Başkanı olan Tahir Tellioğlu, 1974 yılında Trabzon’a doğdu.

2024 yılı itibari ile 50 yaşındadır ve aslen Trabzonludur. Müteahhitlik mesleğine başlaması aile şirketinin Ankara’ya taşınması ile olmuştur. Eğitimini tamamladıktan sonra iş hayatına atılan Tahir Tellioğlu, inşaat sektöründe, üst yapı ve konut sektöründe birçok projede yer almıştır.


Tahir Tellioğlu Hayatı ve Biyografisi

Eğitimini tamamladıktan sonra iş hayatına atılan Tahir Tellioğlu, inşaat sektöründe, üst yapı ve konut sektöründe birçok projede yer almıştır. 2005 yılında Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu (TİMFED) Başkanı, 2013 yılında ise Türkiye’de kurulmuş olan diğer federasyonlar ile birlikte İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu’nu (İMKON) kurmuştur. Ardından buranın başkanı seçilmiştir.

TİMFED ve İMKON genel başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. Bununla birlikte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye İnşaat Sektörü Meclisi Başkanlığı görevlerini yürütmektedir. Müteahhitlik mesleğine girişi aile şirketlerinin Ankara’ya taşınması ile başlamıştır. Eğitim hayatından sonra, TELLLİOĞLU inşaat şirketi ile üst yapı ve konut sektöründe birçok projeye imza atmıştır.

TİMFED ve İMKON genel başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. Bununla birlikte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye İnşaat Sektörü Meclisi Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

Twitter 👉 Tahir Tellioğlu


👉Ökkeş Elmasoğlu Kimdir, Kaç Yaşında? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu