Yaşam

Travazol Krem Ne İşe Yarar? Travazol Krem Vajinaya Sürülür mü?

Travazol Krem Ne İşe Yarar? Travazol Krem Vajinaya Sürülür mü?. Ciltte meydana gelen enfeksiyonlar tedavisinde kullanılan Travazol Krem Ne İçin Kullanılır? Uzman hekimler tarafından cilt rahatsızlıkları tedavisinde sık sık reçete edilen Travazol Krem Kortizonlu mu? Travazol Krem kullananlar yorumlarına bakıldığında kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Travazol Krem Nasıl Kullanılır? merak edenler ve Travazol Krem Fiyatı 2024 için yazımızın devamını okuyabilirsiniz…

Travazol Krem Ne İşe Yarar?

Ciltteki enfeksiyon rahatsızlıkları tedavileri için doktorlar tarafından sıklıkla reçete edilen Travazol Krem bununla birlikte genel olarak mantar, egzama gibi hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. Alerjik reaksiyonları iyileştirme fonksiyonları olduğu ayrıca ağır iltihap ya da egzama gibi problemlerle birlikte oluşan cildin yüzeysel mantar enfeksiyonlarının başlangıcında ve ara tedavisinde kullanılan bir kremdir.

Ciltte ki iltihabı kurutmakta; yanma, kaşıntı ve sızıntıları önleyen Travazol Krem, ciltteki yüzeysel mantarların iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Cildi yenilemesi ve ciltteki deformasyonların iyileştirmesi amacı ile de kullanılmaktadır.

 • Kısa sürede etki ederek egzama ve mantar şikayetlerini kolayca ve hızlıca tedavi etmektedir.
 • Derideki pek çok rahatsızlığa iyi gelmektedir.
 • Genital bölge dahil tüm vücut bölgelerine uygulanabilmektedir.
 • Ciltte kahverengi lekeye yol açan Erythrasma hastalığını tedavi eder
 • Deride oluşan iltihabı kurutur.
Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Travazol Krem Nasıl Kullanılır?

Cildinizde meydana gelen çeşitli problemler nedeni ile bir cildiyeye başvurmanız durumunda cildiye uzmanı problemin tedavisi için Travazol kremi tavsiye edebilir. Bu doğrultuda kremi doktorunuzun önerdiği kullanım şekli ile kullanmanız gerekmektedir. Travazol kremi bu şekilde kullanmamanız durumunda etkisini görebilmeniz pek mümkün değildir.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Travazol Kremin Faydaları

 • Travazol krem pişik tedavisinde kullanılmaktadır. Pişik olan bölgeye uygulanması durumunda bölgeyi tamamen iyileştirebilen bir özelliğe sahiptir. Krem, hem bebeklerde hem de yetişkenlerde pişik olması durumunda kullanılabilmektedir.
 • Travazol krem, vajinal kaşıntılara da iyi gelmektedir. Vajina içine de uygulanabilen Travazol krem; mantar ve kaşıntı gibi problemleri ortadan kaldırır. Bölge iyice temizlendikten sonra günde 2 kez şeklinde uygulanmalıdır.
 • Travazol kreminde bir diğer kullanım alanı ise cilt lekeleridir. İçeriğinde bulunan madde ile cildi yenileme ve besleme özelliğine sahip olan Travazol kremi cilt lekelerinin tedavisinde sık sık tercih edilmektedir.
 • Travazol krem, ayak mantarı da iyileştirmektedir. Hem kaşıntıyı hem de mantarı ortadan kaldıran Travazol kremi günde iki kere ayaklarınıza sürerek ayak mantarlarından kurtulabilirsiniz.
 • Travazol krem, iltihaplı sivilceler içinde kesin çözüm sunmaktadır.
Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Travazol Krem’i Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • İzokonazol nitrat veya diflukortolon valerata veya bu ilacın diğer bileşenlerinden herhangi birine karşı alerjiniz (aşırı duyarlılığınız) varsa.
 • Tedavi edilecek bölgede tüberküloz veya frengi ile ilişkili olabilecek cilt lezyonlarınız varsa.
 • Viral hastalıklarınız varsa (örn. uçuk, zona veya su çiçeği).
 • Yüzün rosacea adı verilen kronik, iltihabi bir durumu, ağız çevresindeki derinin iltihaplanması (perioral dermatit) veya tedavi edilecek bölgede ciltte aşı sonrası reaksiyonların ortaya çıkması durumunda.

Ayrıca bilmelisiniz ki Travazol’u kullanmadan önce doktorunuz, eczacınız veya hemşireniz ile konuşunuz. Travazol kullanırken aşağıdakileri bilmek önemlidir:

 • Bakteriyel deri enfeksiyonunuz varsa, doktorunuz bu enfeksiyonu tedavi etmek için Travazol’ün yanı sıra başka bir ilaç reçete edecektir.
 • Travazol’ü yüze uygularken gözlerle temas etmesine izin vermeyin.
 • Özellikle pansumanların altında (örneğin, çocuk bezi, bandaj) uzun süre vücutta veya uzun bir süre boyunca, advers reaksiyon riskini artırır.
 • Travazol genital bölgelere uygulanırsa, içeriğindeki bazı maddeler prezervatif ve diyafram gibi lateks ürünlere zarar verebilir. Bu nedenle, doğum kontrolünde veya HIV gibi cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı etkinlikleri etkilenebilir.
Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Travazol Kremi Kimler Kullanabilir?

 • Sistemik rahatsızlıkların ve yan etkilerinin artma riskleri sebebiyle çocuklarda Travazol Krem kullanılırken dikkat edilmelidir. Özellikle 4-5 yaş altı çocukların 3 haftadan fazla kullanılmaması tavsiye edilmemektedir. Çocuklara yalnızca belirli dozda ve belirlenen süreç içerisinde doktor onayı ve gözlemiyle uygulanmalıdır.
 • Travazol pişik kremi olarak kullanılması uygun değildir. Doktorunuza danışın.
 • Böbrek ve karaciğer yetmezliği gibi organ yetmezliği olan kişilerde geniş yüzeylere uygulanması yan etkilere sebep olabilmektedir.
 • Tırnak batmasına travazol krem mantar oluşumu varsa kullanılabilir. Doktorunuza danışın.
 • Hamilelikte Travazol krem kullananlar bilmelidir ki Travazol gebelik kategorisi C’dir.
 • Uçuk, suçiçeği ve kızamık gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmamalıdır.
 • Glokom tedavisi görmüş veya gören kişiler bu konuda doktorlarını bilgilendirmelidir.
 • Mikonazol, ekonazol ve tiakonazol maddeleri içeren ilaç kullanan kişiler bu konuda doktorlarını bilgilendirmelidir.
 • Daha hassas bölgeler olan kasık bölgesi ve koltuk altı bölgesine uygulanırken dikkatli olunmalıdır.
 • Travazol krem yüze kullananlar göz temasından kaçınmalı ve dikkatli kullanmalıdır.

Travazol Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Travazol Kremin geniş bir alana uygulanması veya 4 haftayı aşan uzun süreli kullanımlarında bir takım yan etkiler oluşturabilir. İşte bu durumda Travazol krem ne işe yarar içeriğimizin en önemli kısmını oluşturur. Eğer etken maddeye veya yardımcı maddelere karşı alerjiniz varsa kullanımı hemen durdurup en yakın sağlık kuruluşuna başvurun. Travol krem kullanırken karşılaşabileceğiniz bazı yan etkiler aşağıdaki gibidir;

 • Bağışıklık sistemi bozuklukları yaşanmasına neden olabilir. Alerjik tepkiler oluşmasına sebep olabilir.
 • Deri ve deri altı bozukluklarına sebep olabilir. Kıl köklerinde iltihaplanma, aşırı kıllanma, deride yanma, deride kuruluk ve kızarıklık, iltihaplanma, deride renk değişikliği ve döküntü durumları görülebilir.
 • Hamilelerde ve emzirme dönemindeki kadınlarda uzun süre kullanılması durumunda bebeklerde böbrek üstü bezinde gerilemeye sebep olabilir.
 • Uzun süreli kullanımlarda deride incelmelere ve tahrişlere sebep olabilir.
 • Bunlar dışında herhangi bir yan etki olması durumunda bir doktora veya eczacıya danışılması tavsiye edilmektedir.


Travazol Krem 2024 Fiyatı

Travazol Krem 2024 eczane satış fiyatı 130.28 TL’dir.


Travazol Krem Hakkında En Çok Merak Edilenler

Travazol krem ne sıklıkla kullanılır?

Genelde günde 2 kere uygulanması ve 2 hafta kullanılması tavsiye edilmektedir. Ancak Travazol Krem doktorların tavsiye ettiği sıklıkta ve dozda uygulanmalıdır.

Travazol krem ne kadar sürede etki eder?

Travazol krem etki süresi 1 veya 2 hafta gibi bir süredir.

Travazol krem kortizonlu mu?

Evet, Travazol Kremin temel amacı mantar tedavisidir. Ancak kızarıklık ve kaşıntı gibi deri rahatsızlıklarına da etki etmesini ve tedavi etmesini sağlayan kortizon içeriğine de sahiptir.

Travazol kremin yan etkileri nelerdir?

Travazol Krem yanlış kullanılması durumunda derideki rahatsızlığı tedavi etmek yerine daha kötü etkileyebilir. Bu sebeple bir doktordan ve bir eczacıdan tavsiye alarak kullanılması büyük önem taşımaktadır.

Travazol Krem yüze sürülür mü?

Yüzde deri rahatsızlığının olduğu bölgeye dikkatli bir şekilde uygulanabilir. Ancak krem uygulanırken göz çevresine ve göze bulaştırmamaya özen gösterilmelidir.

Travazol Krem genital kaşıntıya iyi gelir mi?

Travazol Krem içeriğindeki diflukortolon valerat maddesi ile kaşıntı, yanma ve kızarıklık durumlarında tedavi için kullanılabilecektir.

Travazol Krem pişik kremi için kullanılır mı?

Travazol Krem mantar ve iltihap için kullanılan bir kremdir. Pişik asıl kullanım amaçlarından değildir. Bu amaç için kullanımı düşünülüyorsa önce doktor tavsiyesi alınması tavsiye edilmektedir.

Travazol Krem kaşıntı yapar mı?

Travazol Krem seyrek olarak uygulama sonrasında bazı kişilerde kaşıntı ve yanma hislerine sebep olabilir.

Travazol krem ayak mantarına iyi gelir mi?

Evet. Travazol Krem mantar için kullanılan bir kremdir.

Travazol krem vajina içine sürülür mü?

Hayır. Travazol kremin vajina içine uygulanması uygun değildir.

Travazol uçuğa iyi gelir mi?

Hayır. Uçuk tedavisi gibi viral kaynaklı hastalıkalrda kullanılmaz.

Travazol egzamaya iyi gelir mi?

Evet. İçeriğinde kortizon bulunduğu için egzama tedavisinde kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir👇

👉 Exelderm Krem Ne İşe Yarar? 

👉 Terbisil Krem Ne İşe Yarar? 

👉 Travogen Ne İşe Yarar? 

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu