Sinema

Tüm Zamanların En Harika 10 Filmi 2024

Tüm Zamanların En Harika 10 Filmi 2024. Bu En İyi 10 listede dünyanın en iyi filmlerini sizin için derledik. Milyonlarca sinema izleyicisinin kısaca sahip olduğu en iyi filmlerin listesine (IMDB) (dünyanın tüm ülkeleri ve tüm zaman dilimleri film ve televizyon filmleri, film yıldızları ve TV dizileri hakkında çevrimiçi bilgi veritabanında) ulaşabilirsiniz. . Yani, bu yazı ile tüm zamanların en iyi 10 filminin tadını çıkarın.

Sinemalar internette en iyi film sıralamasını, en iyi film listesini, en eski en iyi filmleri, 2018 gibi en iyi 10 filmi, arama sorgularını yapıyor. Burada, IMDB listesine göre, kullanıcıların oylarına göre oluşturulan dünyanın en iyi 10 filminin listesine ulaşabilirsiniz.

10. Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği – 8,8 – (2001)

İyilik ve kötülük arasındaki mücadelenin destansı bir anlatısı olan film, muazzam bir sorumluluk almak zorunda olan huzurlu bir Hobbit olan Frodo Baggins’in destansı bir macerasına sahiptir. Tek Yüzük’ü birçok güçle teslim eden Frodo, Mordor topraklarına ulaşmak ve inşa edildiği Demokrasi Dağı’nın alevlerindeki yüzüğü yok etmek için Orta Dünya’dan geçmelidir.

Tek Yüzük yüzyıllardır kayboldu ve Kara Lord Sauron’un zulmüne, kötü niyetine ve tüm hayatı yönetme isteğine sahip. Yolculuğu sırasında Frodo’ya dokuz Yüzük Kardeşliği eşlik eder: iyi bir sihirbaz ve Frodo’nun zihni. Gri Gandalf (Ian McKellen), Aragorn, Gondor’un gelecekteki kralı ve Aragorn’un asil savaşçısı (Strider-Viggo Mortensen olarak da bilinir), Boromir (Sean Bean), Gondor’un ateşli silahı, Gimli John Rhys-Davies), usta okçu Legolas (Orlando Bloom) ve Hobbits Samwise Gamgee (Sean Astin), Peregrin Took (Billy Boyd) ve Meriadoc Brandybuck (Dominic Monaghan).


9. Dövüş Kulübü – 8,8 – (1999)

Dövüş kulübünün ilk kuralı dövüş kulübü hakkında konuşmak değildir. Dövüş kulübünün ikinci kuralı kulüp hakkında da konuşmak değildir. Filmin başkanı, sıradan yaşamının girdaplarında krizlere sahip bir sigorta müfettişi, kanser olmamasına rağmen, uykusuzluğu yenmek ve hayatına anlam katmak için kanser grubunu destekleyen terapi gruplarına katılıyor. Orada Marla Singer adında bir kızla garip bir yakınlık kurar. Bir iş gezisinin geri dönüşü eksantrik karakter Tyler Durden ile buluşuyor. Durden, Jack’in olmak istediği adam gibidir. Tyler’ın girişimleriyle bir yeraltı operasyonu olarak başlayan dövüş kulübü, hayatında Jack’e yeni kapılar açacak ve elbette, bu kapılardan kesinlikle geçecek, ama soru şu ki Tyler Durden kimdir?


8. İyi, Kötü ve Çirkin- 8,9 – (1966)

Tuco (çirkin) ödüllü bir kanun kaçağıdır. Keskin nişancı, Blondie (Good) adlı kovboy ile işbirliği yaparak kasabaların etrafında seyahat ediyor. Tuco’yu kolluk kuvvetlerine teslim eden Blondie ödülü aldı ve Tuco’yu asılmasını engelledi. Bir kasabada işler ters gittiğinde, ortaklıkları bozulur. Angeleye (kötü) lakaplı Sentenza, büyük miktarda altın ele geçiren eski bir asker olan Bill Carson’u izler. Tuco’nun, Billie’yi çölde öldürmek üzere olduğu bir zamanda tanışması, tüm planları değiştirir. Carson, hayali bir iç savaşta mezarlıkta altın sakladı. Ancak Tuco mezarlığın yerini öğrenebildi ve Blondie mezarın adını öğrenebildi. Tekrar işbirliği yapmak zorunda kalan iki taraflı altını aramaya zorlanır. Son olarak, üçün yolu altın yerine birleşir.


Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü – 8,8 (2003)

Aragorn, doğduğu sırada kendisine verilen gücü, kendi ırkının çağrısına cevap verirken kullanabilecek mi? Karanlığın tüm güçleri son savaş için bir araya geldiğinde Gandalf, Gondor’un yaralı ordusunu toplamaya hazırlanır. Gandalf’a destek, Rohan Kralı Theoden’den geliyor. Theoden tüm savaşçılarını tarihin en büyük savaşı için harekete geçirir. Eowyn ve Merry içeride saklanırken, insanlar tüm cesaretlerine ve ırklarına sonsuz bağlılıklarına rağmen Gondor’u çevreleyen düşmanlara karşı güçsüzdürler. Her ne kadar büyük bir kayıp yapacaklarını bilmelerine rağmen, insanlar Yüzük Taşıyıcının yolculuklarını tamamlaması için hayatlarının en zorlu savaşında Sauron’un dikkatini birbirinden uzaklaştırıyorlar.


6. Schindler’in Listesi – 8,9 – (1993)

II. Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanya’sında, girişimci bir Alman Oskar Schindler, ordu için metal kıtalar üreten bir fabrika kurdu ve Yahudiler aracılığıyla sermaye ve işgücü sağladı. Gelecekte Yahudilerin baskısını sindiremeyen Schindler, onları kurtarmak için uzun bir liste yapıyor. Bu film IMDB tarafından ilk 10’da 6. oldu. 1995 Oscar’ında Schindler’in Listesi 12 şubeye aday gösterildi ve 7 Oscar ödülü aldı


5. 12 Kızgın Adam – 8,9 – (1957)

Genç bir adam, babasının öldürülmesi nedeniyle yargılanıyor. Tartışmak için bir odada 12 jüri kongresi var. Bu hakimlerin 11’i çocuğun suçlu olduğunu, ancak 8. jüri (HENRY FONDA) suçlu olmadığını söylüyor. Diğer jüriler fikrini değiştirmesi için ısrar ediyorlar, ama fikrini değiştirmeyecek çünkü masum bir çocuğu ölümüne göndermek istemiyor. Sadece bir odada bulunan ve sadece konuşarak yapılan ve klasiklerden biri haline gelen Sidney Lumet’in şaheseri, sinema tarihinin en önemli filmlerinden biridir.


4. Batman, Kara Şövalye- 9,0 – (2008)

Suçsuz bir yer bir süre sonra tekrar tehdit edilebilir ve daha sonra yeniden silahlandırılacak olanların mücadelesi daha keskin olacaktır. Batman, Teğmen Gordon ve Savcı Harvey Dent, Gotham Sokaklarında bir araya geldi, ancak aniden Joker’in işi kötü bir şekilde parçalanıyor. Onun dehasıyla başa çıkmak kolay olmayacak. Gotham, eski karışıklık günlerinin eşiğinde. Batman, kurtuluşa geçerken varlığının anlamını sorgulamaya başlar. Suçlu sayısını gerçekten azaltacak mı yoksa gerçekten anlamak mı istiyor?


3. Vaftiz babası: Bölüm II – 9,0 – (1974)

1972 yılının ilk filminin devamı niteliğindedir. Aynı zamanda yazar Mario Puzo ve yönetmen Francis Ford Coppola’nın eserlerinin de şaheseridir. Film altı Oscar ödülü kazandı. Genç Corleone Amerika’ya yeni geldi. 1917’de New York’ta yerel bir Mafya’nın liderini öldürdüğünde saygı duyuldu ve korkuldu. Bu arada, 50 yıl sonra, Michael Corleone Washington’da senato komitesinin aile işleri hakkında ifade verdi. Robert De Niro, Vito Corleone’yi canlandırdığı filmde sadece 45 dakika sürüyor …


2. Baba – 9,2 – (1972)

Sicilya’dan göç eden Corleone ailesi, Amerika’ya yerleşmek için kaba kuvvet kullanan ve yapmaya çalıştıkları her şeye haraç isteyenlere karşı kaba kuvvet kullanacak ve kendilerini düşünemeyecekleri bir yaşamda bulacaklar başarılı olduklarında. Bir yandan, sert zekâlı ve aile hayatını diğer tarafta ve acımasız cephelerde ortadan kaldırmaya başlayan Corleone ailesi, Amerika’daki en korkulan mafya topluluğu oldu.


1. Shawshank Geri Alımı – 9,2 – (1994)  

Shawshank Redemption, Frank Darabont’un senaryosunda rol aldığı ve oynadığı ve Tim Robbins ve Morgan Freeman’ın oynadığı 1994 tarihli Amerikan dramasıdır. Ve şimdiye kadarki en iyi film seçildi. Karısını ve arkadaşını aldatan kariyerinin zirvesindeyken ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Zamanına Shawshank adında ünlü bir hapishanede hizmet ediyor.


👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu