Sosyal Medya

Twitter’da Sarı Tik Ne Demek? Kimler Twitter’da Sarı Tik Alabilir? Twitter’da Sarı, Mavi Gri Tık Ne Anlama Geliyor?

Twitter’da Sarı Tik Ne Demek? Kimler Twitter’da Sarı Tik Alabilir? Sosyal medya platformlarından biri olan Twitter‘ı Elon Musk‘ın almasından sonra bir çok çok yenilik gelmeye devam ediyor. Son olarak Türkiye Twitter’da Fenerbahçe resmi sayfasına Sarı tik alması ardından Twitter’da Sarı Tik Ne Demek? Kimler Twitter’da Sarı Tik Alabilir? araştırılmakta. Özellikle Twitter’da Sarı, Mavi Gri Tık Ne Anlama Geliyor? merak edilmekte. Gelin birlikte tüm merak edilenleri öğrenelim…

Twitter’da Sarı Tik Ne Demek?

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’ de de oldukça aktif kullanılmakta olan Twitter sosyal medya platformu, geçtiğimiz aylarda Elon Musk tarafından satın alınmıştı. bunun üzerine bu platformda art arda yenilikler söz konusu oldu. En çok ses getiren yeni özelliklerden biri de mavi tik ücretli olması idi. Son olarak da Elon Musk geçtiğimiz günlerde Sarı Tik, Geri Tik gibi yeni özellikler getireceğinden bahsetmişti.

Öncelikle Sarı Tik Anlamı nedir, kimlere sarı tik alabilir? sorusunu cevaplayıp diğer sorular için makalemizin devamında tüm cevapları bulabiliriniz. Twitter’da sarı tik ilgili hesabın Twitter’da resmi bir işletme topluluğu için onaylı olduğunu ifade etmektedir. Şirketlerin resmi hesapları için Twitter’da sarı onay tiki kullanılmaktadır. Sarı onay rozetinin şirketlere, siyasetçilere ise gri onay işareti verileceğini belirlelim. Ayrıca Musk’ın bireylerin belirli bir organizasyonun parçası olup olmadıklarını belirtmek için ikinci bir küçük logoya sahip olabileceklerini söylemesi de kafaları karıştırdı.


Kimler Twitter’da Sarı Tik Alabilir?

Mavi tikin genel olarak hemen hemen herkes tarafından bilinmekte. Ancak Alessandro Paluzzi, sarı ve gri tiklerle karşılaştırma olması için mavi tikin görünümünü de takipçileriyle paylaştı. Paluzzitweetinde, “Yani bunun gibi bir şey” diyerek, fotoğrafları yayınladı.

Bununla birlikte, Musk, Twitter mavi tik satışının 29 Kasım’da yeniden başlayacağını açıklamış, ayrıca Twitter 2.0 dönemi olarak adlandırdığı yeni Twitter sürecini ise bu hafta hayata geçireceğine işaret etmişti. Ancak iki uygulamanın aynı gün mü başlatılacağı belli değil.

Bu arada, Twitter Blue yeniden başlatıldığında, spam ve sahte hesapları durdurmak için farklı bir yöntem uygulanacak. Geçtiğimiz hafta, şirket şartlarını değiştirdi, böylece yeni oluşturulan hesaplar, bir Twitter Blue aboneliği satın alabilmek için hesap oluşturma tarihinden itibaren 90 gün beklemek zorunda kalacak. Bu süreçte Twitter, mavi tik almak için talepte bulunan kullanıcıları inceleyecek ve manuel olarak onay verecek.


Twitter’da Sarı, Mavi Gri Tık Ne Anlama Geliyor?

Sarı ve gri tiklerin ücretsiz olarak sunulacağı tahmin ediliyor. Sadece Twitter Blue aboneliği kapsamında verilen mavi tik 8 dolarlık aylık abonelik fiyatı karşılığında kullanıcılara verilecek. Sarı onay rozetinin şirketlere, siyasetçilere ise gri onay işareti verileceğini belirtelim. Ayrıca Musk’ın bireylerin belirli bir organizasyonun parçası olup olmadıklarını belirtmek için ikinci bir küçük logoya sahip olabileceklerini söylemesi de kafaları karıştırdı.

Twitter’da sarı tik ilgili hesabın Twitter’da resmi bir işletme topluluğu için onaylı olduğunu ifade etmektedir. Şirketlerin resmi hesapları için Twitter’da sarı onay tiki kullanılmaktadır.

Sosyal medya platformlarının geliştirmeye çalıştığı ve test ettiği yeni özellikleri keşfederek Twitter hesabı üzerinden duyuran geliştirici Alessandro Paluzzi, Twitter’ın sarı ve gri onay işaretlerinin nasıl görüneceğini de buldu. Paluzzi, altın renkli sarı ve gri tiklerin görünümünü ekran görüntüleri alarak paylaştı.

Yeni güncelleme ile birlikte mavi tik bireylerin, gri tik ise kamu hesaplarının onaylı hesap olduğunu belirtmek için kullanılacak.


Twitter Telefon Numarası Vermeden Hesap Açma Yöntemi

Twitter hesap açma işlemlerinde kullanıcılardan telefon numarası istenmektedir ve verdiğiniz numaraya doğrulama kodu gönderilerek hesabınızı onaylamanız istenmektedir. Telefon numarası vermek vermek istemeyenler için de bir seçenek vardır.

Telefon numarasız twitter açmak isteyenler aşağıdaki adımları izleyerek twitter telefon numarası doğrulama atlamayı yapabilirler.

1. Twitter telefon numarası olmadan kayıt olmak ve numarasız Twitter  hesabı açmak için öncelikle mobil tarayıcınızdan ya da bilgisayarınızdan gizli sekmede mobile.twitter.com‘a girin ve Kaydol’a tıklayın.

2. Karşınıza aşağıdaki ekran gelecek. Burada “Bunun yerine e-postanı kullan” seçeneğini seçmeniz gereklidir.

3. Twitter’a kayıt işlemleri için Kullanıcı adı, e-potsa ve şifre kısımlarını doldurun ve sonraki ekrana geçin.

4. Bu ekranda tekrar telefon numarası isteyecektir, dilerseniz telefon numaranızın istendiği bu adımı atlayarak diğer bir adıma geçebilirsiniz. “Şimdi değil” seçeneğine tıklayın.

Telefon numarası olmadan twittera kaydolma işlemleri bu kadar. Böylelikle twitter telefonsuz hesap açma işlemini yapabilirsiniz.


Twitter Mavi Tık Ne Kadar?

Mavi tik dışında tweet düzenleme tweeti geri alma gibi özellikler dikkatinizi çekti ve Twitter Blue alma kararı aldınız. Peki, Twitter Blue fiyatı ne kadar? Twitter Blue abonelik fiyatı ilk başta 2.99 dolardı, sonra 4.99 dolara çıkartıldı ve mavi tik onay rozetinin gelmesiyle birlikte Twitter Blue üyelik fiyatı daha da arttı. Profile mavi tik onay rozetini de ekleyen Twitter Blue’nun fiyatı; aylık 7.99 dolar. Twitter mavi tik ücreti kaç TL olacak? merakla bekleniyor.


Twitter Mavi Tik Alma Şartları

  • Hesabınız orijinal olmalı
  • Tanınmış biri olmalısınız
  • Hesabınız aktif olmalı

Twitter hesap onaylama gereklilikleri sayfasına göre, Twitter mavi tik alma şartları bunlar. Twitter mavi onay rozeti almak için, hesabınızın orijinal, tanınmış ve aktif olması gerekiyor denilse de hiç takipçisi olmayan, sosyal medya platformunu aktif olarak kullanmayan bir hesap bile doğrulama rozeti alabiliyor ancak bunun için dünyaca tanınan biri olmalısınız.


Orijinal Hesap Ne Anlama Geliyor?

Birinci olarak; Size veya çalıştığınız yere ve Twitter hesabınıza referans veren resmi web sitesinin linkini profilinize ekleyin. Yalnız web sitesinin sahibi olan kuruluşun Twitter’da onaylanmış olması gerekiyor. İkinci olarak; kimlik kartınızın (sürücü belgesi ve pasaport da olabiliyor) fotoğrafını çekip Twitter’a göndermeniz gerekiyor. Marka veya kuruluşsanız bu belge gerekli değil ancak kişisel hesabınızı onaylatacaksanız kimlik fotoğrafını sunmalısınız. Son olarak; seçtiğiniz tanınmışlık kategorisiyle ilgili bir alan adı içeren resmi e-posta adresini eklemelisiniz. Alan adının ilişkili olduğu kuruluşun Twitter’da onaylanmış olması gerekiyor. Twitter, hangi kategorilere giren hesapları onaylıyor diye soracak olursanız;

  • Devlet dairesi hesapları, devlet kurumdaki kişiler, siyasi makam adayları
  • Haber kuruluşları ve bu sektördeki kişiler ve gazeteciler
  • Şirketler, markalar, kuruluşlar ve bunların başlarındaki kişiler
  • Eğlence veya yapım şirketleri ve bu sektörde çalışanlar
  • Profesyonel sporcular, spor organizasyonları, takımlar ve ligleri
  • Aktivistler ve organizatörler
  • İçerik üreticileri ve influencerlar

Hesabınızın tanınmışlık kriterlerine uygun olarak herkesçe bilinen bir kişi veya markayı temsil etmesi veya onunla ilişkili olması gerekiyor. Twitter’a tanınmış biri olduğunuzu nasıl ispatlayabilirsiniz? Kendiniz veya kuruluşunuz hakkında olan ya da size veya kuruluşunuza referans veren yazıları gönderebilirsiniz ancak makaleler kendi blog sitenizden olmamalı. Google Trendlerde aram geçmişini gösteren ve başvurduğunuz kategoriyle bağlantılı bir profile link verebilirsiniz. Hesabınızın takipçi veya bahsetme sayısı bulunduğunuz bölgede ilk %0.05’lik dilimindeyse bu, Twitter açısından tanınmış olduğunuzun kanıtıdır.

Son olarak, hesabınız aktif olmalı ve Twitter kurallarına uygun olmalı. Twitter’ın aktif hesaptan kastettiği şey, hesabı aktif olarak kullanmak değil. İlki; hesabınızda profil adı ve profil resmi olmalı. İkincisi; hesabınız kilitli olmamalı (herkese açık olmalı). Üçüncüsü; hesabınıza ait onaylı bir e-posta adresi veya telefon numarası olmalı. En önemlisi, hesabınızın son 12 ay içinde Twitter kurallarını ihlal nedeniyle -12 saat veya 7 gün süreyle- kilitlenmemiş olması gerekiyor.

Twitter hesap onaylatma gereklilikleri; Orijinallik, aktiflik ve tanınmışlık olarak özetlenebilir.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 Twitter’dan Video Nasıl İndirilir? (Resimli Anlatım)

👉 Twitter Hassas İçerik Açma iPhone İngilizce (Resimli Anlatım)

👉 Twitter Telefon Numarası Vermeden Hesap Açma Yöntemi

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu