Öğrenci Gazetesi

YKS Matematik Youtube Ders Kanal Önerileri 2025

YKS Matematik Youtube Ders Kanal Önerileri 2025. Bir şeyi başarmak istiyorsanız korkularınızı yenmelisiniz. Çoğumuz için matematikten korkulan bir ders ama üniversite hayallerine ulaşman için korkularını yenmelisin. Kendine öncelikle istediğin bölümü kazanman için kaç matematik neti gerektiğini belirle matematiği hiç bilmiyor gibi sıfırdan başla her konu sonu kendini soru çözerek test et hedeflerinden daha ileriye gittiğini göreceksin.

TYT-AYT Matematik Youtube Ders Kanal Önerileri 2025

YKS hazırlananların önerdiği en iyi YKS Matematik Youtube kanalları sana istediğin başarıyı yakalatacaktır. Öncelikle şunu belirteyim: Youtube kanal önerileri günceldir. 2025 YKS hazırlık öğrencileri için en uygun TYT-AYT Youtube Matematik ders kanal önerileridir.

Rehber Matematik (Her Seviyeye Uygun)

Hocamız matematiği kolay tekniklerle anlaşılır bir dille anlatıyor. Hocamızın anlatımı size bir arkadaşınızdan ders dinliyor gibi gelebilir enerjinizi ve motivasyonunuzu yükselterek korkulan matematiğin üstesinden geleceğinizden emin olabilirsiniz.

Rehber Matematik


Şenol Hoca (Basit Seviye)

Şenol hoca 2011 yılından itibaren YouTube’daki en tutarlı kanallardan biri basit anlatımı sempatik konuşması ve tavırlarıyla öğrencilerin sevdiği hocalardan. Konuları temelden almasıyla unutulan konuların hatırlanmasını sağlıyor. Eğer benim matematik temelim sıfır diyorsanız Şenol hoca tam sizin için.

Şenol Hoca


Hocalara Geldik (Her Seviyeye Uygun)

Bu kanal alanda uzman ekipler toplanarak kurulan bir projedir. Her seviyeye hitap etmeyi hedefleyen bu kanalda kendinizi eğlenerek ders ders öğrenirken bulacaksınız. Her konuda her seviye üzerinde çözülmüş onlarca sorular bulabileceğiniz çözüm yollarını öğrenebileceğiniz bir çok örnek soru mevcut.

Hocalara Geldik


Ceyhun Hoca (Özel Öğrenci)

Her seviye öğrencinin dinleyebileceği Ceyhun hoca, öğrencileri düşünerek özel öğrenci internet sitesini kurup ders videolarının PDF ’lerini burada yayınlıyor. Konu anlatımı dışında MEB Kazanım Testleri, denemeleri, çıkmış soruları gibi çalışmalarla öğrencilerin öğrenmelerini pekiştirerek, her konu için yüzlerce soru çözerek sınava hazırlamaya çalışıyor. Zaman zaman motivasyon videoları çekerek sizlere her türden yardımcı olmaya çalışıyor. Değerli hocalardan biri olan Ceyhun hoca, sınav süresince size yardımcı olacaktır.

Ceyhun Hoca


Matematik Çalışma Yöntemleri

Temeli Olmak ya da Olmamak
Söz konusu matematikte sıkça duyduğumuz sözlerden biridir ”Temelim yok, yapamıyorum”. Oysa ki bir öğrenci dört işlemi biliyorsa, kendinde matematiksel işlemler yapacak azmi görüyorsa matematik temeline sahiptir aslında. Matematikte hata yapmak temelinin olmadığı anlamına gelmez. Öğrencinin yılmadan çözmesi, azimle başarması hedeflemesi şarttır. Eğer toplama, çıkarma, çarpma ve bölme biliyorsa bu o öğrencinin matematik için yeterli temele sahip olduğunu gösterir. Gerekli olansa konularla bu temeli geliştirmektir.


Yeterli Zaman Ayırmak
Temeliniz olsun, olmasın matematikte başarıyı yakalamak istiyorsanız yeterli zaman ayırmalısınız. Peki kaç saat ayırmalıyım? İşte  bu sorunun cevabı tamamen öğrenciye bağlıdır. Ne kadar emek ve zaman harcarsanız başarınız da o kadar artacaktır. Sıkılmadan ve yılmadan matematikle uğraşmak sizi hedefe götürecek en önemli adımdır.


Kolaydan Başlayın
Konuyu bilmeden test çözmek mi mantıklıdır, yoksa test çözerek konu öğrenmek mi? Konuyu bilmeden test çözmeye kalkışmak tarifini bilmediğiniz bir yola gitmek gibidir. Yanlış yola saptığınızda yorulur, belki de yolun başına geri dönersiniz. Bu nedenle önce konu çalışmak, formülleri not alarak ezberlemek ve sonrasında test çözerek pekiştirmek matematik temelinizi sağlamlaştıracaktır.


Zihninizde Bitirin
TYT matematik dersi çalışırken aynı zamanda YKS konularına da temel hazırlamış olacaksınız. Bu nedenle TYT kolay ama YKS konularında zorlanırım demeyin. Attığınız her adımın, çözdüğünüz her sorunun bir sonraki aşamalarda işinizi kolaylaştıracağını zihninizde yerleştirin.


Son Çare: Özel Ders
Her öğrencinin matematikte başarılı olması gibi bir şart yok. Kimi öğrencinin sözeli sağlamdır, kimininse sayısalı. Eğer matematik nasıl çalışılır, nasıl başarılı olabilirim diyorsanız özel ders seçeneğini de düşünebilirsiniz. Özellikle kendi çabaları ile matematikte başarılı olamayıp daha önce de deneyenlerin özel ders seçeneğini değerlendirmesinde fayda var.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 2025 YKS Sayaç 

👉 YKS (TYT-AYT) Youtube Kanal Önerileri 2025

👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu