Burs Başvuruları

Yücel Kültür Vakfı 2021 Burs Başvuruları Başladı

Yücel Kültür Vakfı – Yarım Elma Bursu ihtiyaç sahibi gençlerle bağışçıları bir araya getirerek 2021-2022 eğitim öğretim dönemin de ortaöğretim, üniversite, yüksek lisans-doktora ve yabancı dil bursu vermeye devam ediyor. Yücel Kültür Vakfı 12 ay boyunca 350 TL karşılıksız burs vermektedir. Yücel Kültür Vakfı burs başvuruları yıl boyunca yapılabilmektedir.

Yücel Eğitim Vakfı Burs Başvuru Şartları 2021

Yücel Eğitim Vakfı’na 2021 yılında burs başvurusunda bulunabilmek için aşağıdaki şartları taşıyor olmanız gerekmektedir.

 • Din, dil, etnik köken, cinsiyet ayrımı yapmaksızın, T.C. vatandaşı herhangi bir üniversite veya yükseköğrenim okulunda okuyan, ihtiyaç sahibi herkes bursiyer olabilir. Ancak yükümlülüklerini yerine getirmediği için bursu kesilenler tekrar başvuramaz.
 • Daha önce bursa hak kazanmış olup, Yarım Elma Bursu kapsamında o yıl bağışçı temin edilemediği için burs alamayanlar, takip eden senelerde yeniden başvurabilirler. Eski başvuruları bir hak olarak devam etmez.
 • Başka bir kurumdan burs alan öğrenciler bu durumu başvuru formunun ilgili bölümünde belirtmek kaydıyla Yarım Elma Burslarından da istifade edebilirler.
 • Başvurular içerisinde devlet, özel veya vakıf üniversiteleri ayrımı yapılmaz.


Yücel Eğitim Vakfı Burs Başvurusu İstenilen Belgeler

Yücel Eğitim Vakfı’na 2021 yılında burs başvurusunda bulunabilmek için aşağıdaki belgeleri tamamlamanız gerekmektedir.

 1. Sabıka kaydı
 2. Üniversiteden alınmış öğrenci belgesi (transkript gönderenlerden istenmez)
 3. Bursiyerin güncel ikametgah belgesi
 4. Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 5. Evinizi kira işaretlediyseniz kira kontratı fotokopisi
 6. Mezuniyet derecenizi (4.00-5.00, 80-100 arasındaysa) gösteren belgenin fotokopisi
 7. Transkript işaretliyse fotokopisi
 8. Aile bireylerinin gelir durumlarını gösteren maaş bordrosu, emekli aylık göstergesi gibi belgeler (e-devletten alınabilir.)
 9. Aile bireyleri için (yeşil kart, bağkur, SGK, özel sigorta) işaretlediyseniz fotokopileri veya e-devletten doğrulayıcı nitelikte alınmış belge
 10. Katıldığınız sertifika programlarıyla ilgili belgelerin fotokopileri
 11. Üniversite yerleştirme puanı yazdıysanız belgesinin fotokopisi
 12. Başkaca burs aldığınız kurum varsa belgesi

Yücel Eğitim Vakfı Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? 

Yücel Eğitim Vakfına başvurular yılın her günü başvuru yapılabilir. Başvuru yapmak için öncelikle https://www.bursverenler.org/ web sitesinden üyelik işlemini gerçekleştiriniz. Ardından ana sayfada yer alan “Burs Arıyorum” butonuna tıkladıktan sonra “Lisans” seçeneğini işaretleyerek “Devam” butonuna tıklayıp başvuru formunu ayrıntılı bir şekilde dolduruyoruz.

Formu doldurduktan sonra “Bilgi Girişimi Tamamladım” butonuna tıklayıp gelen “Burs Seçimi” ekranında “Yarım Elma Bursu” seçeneğini işaretleyiniz. Sonrasında “Devam” butonuna tıklayarak “Ödeme” ekranında “Başvuru Hizmet Bedeli”ni ödeyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bu aşamadan sonra yüklediğiniz evraklar üzerinden değerlendirmeniz yapılıyor.

Yücel Eğitim Vakfı burs başvurusu yapmak için  TIKLAYINIZ.


[ilgiliMakale icerik_id=”25158″]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu